Oljefilter

Ej i lager - (12-03-2021)
Varenummer:
OE No.:
1118502300
074115561
Brand:
Applikation Motor År
VW Transporter T4 2.4-2.5 (incl. D) 09/90-06/03
Attribut Värde
Filterutförande Skruvfilter
Höjd [mm] 183
Ytterdiameter [mm] 93
Innerdiameter 1 [mm] 62
Innerdiameter 2 [mm] 71
Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2 med en backsperrventil
Biltillverkning OE
AUDI 078115561D
GMC 25011243
GMC 7984303
GMC 7984460
PORSCHE 90110720301
PORSCHE 90110720303
PORSCHE 90110720305
PORSCHE 90110720322
VOLVO 1318162
VOLVO 13281611
VOLVO 1328162
VOLVO 13281621
VW 074115561
VW 075115561
VW 078115561D
VAG 074115561
VAG 075115561
VAG 078115561D
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
VOLVO VOLVO 740 09/85 - 07/92 2,4 Diesel Estate 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 740 08/85 - 12/90 2,4 Diesel Saloon 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 740 08/86 - 07/88 2,4 Diesel Estate 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 740 08/86 - 10/88 2,4 Diesel Saloon 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 760 04/87 - 07/92 2,4 Diesel Saloon 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 760 08/82 - 07/87 2,4 Diesel Saloon 112 D 24 T
VOLVO VOLVO 760 08/87 - 07/92 2,4 Diesel Saloon 115 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 760 08/87 - 07/92 2,4 Diesel Estate 116 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 780 04/86 - 07/90 2,4 Diesel Coupe 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 07/94 2,4 Diesel Estate 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 12/94 2,4 Diesel Saloon 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 940 08/94 - 10/98 2,4 Diesel Estate 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 08/94 2,4 Diesel Estate 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/94 - 10/98 2,4 Diesel Saloon 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 12/94 2,4 Diesel Saloon 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 960 09/91 - 07/94 2,4 Diesel Estate 115 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 960 09/91 - 07/94 2,4 Diesel Saloon 115 D 24 TIC
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/97 - 04/03 2,4 Diesel Bus 75 AJA
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/97 - 04/03 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 AJA
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/97 - 04/03 2,4 Diesel Van 75 AJA
VW BUS/TRANSPORTER T4 10/92 - 09/98 2,4 Diesel Bus 78 AAB
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/90 - 04/98 2,4 Diesel Bus 78 AAB
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/90 - 04/98 2,4 Diesel Platform/Chassis 78 AAB
VW BUS/TRANSPORTER T4 10/92 - 09/98 2,4 Diesel Platform/Chassis 78 AAB
VW BUS/TRANSPORTER T4 07/90 - 04/98 2,4 Diesel Van 78 AAB
VW BUS/TRANSPORTER T4 10/92 - 09/98 2,4 Diesel Van 78 AAB
VW BUS/TRANSPORTER T4 05/98 - 04/03 2,5 Diesel Bus 88 AJT,AYY
VW BUS/TRANSPORTER T4 05/98 - 04/03 2,5 Diesel Platform/Chassis 88 AJT,AYY
VW BUS/TRANSPORTER T4 12/98 - 04/03 2,5 Diesel Van 88 AJT,AYY
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/95 - 04/03 2,5 Diesel Bus 102 ACV,AUF,AYC
VW BUS/TRANSPORTER T4 01/96 - 04/03 2,5 Diesel Bus 102 ACV,AXL
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/95 - 04/03 2,5 Diesel Platform/Chassis 102 ACV,AUF,AYC
VW BUS/TRANSPORTER T4 05/98 - 04/03 2,5 Diesel Platform/Chassis 102 ACV,AXL
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/95 - 04/03 2,5 Diesel Van 102 ACV,AUF,AYC
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/95 - 04/03 2,5 Diesel Van 102 ACV,AXL
VW BUS/TRANSPORTER T4 05/98 - 04/03 2,5 Diesel Bus 151 AHY,AXG
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/00 - 04/03 2,5 Diesel Van 151 AHY,AXG
VW BUS/TRANSPORTER T4 09/90 - 06/03 2,5 Petrol Bus 110 ACU,AEN,AEU,AAF
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/92 - 04/03 2,5 Petrol Bus 110 ACU,AEU,AAF
VW BUS/TRANSPORTER T4 11/90 - 04/03 2,5 Petrol Platform/Chassis 110 ACU,AEN,AEU,AAF
VW BUS/TRANSPORTER T4 11/92 - 11/01 2,5 Petrol Platform/Chassis 110 ACU,AEU,AAF
VW BUS/TRANSPORTER T4 11/90 - 04/03 2,5 Petrol Van 110 ACU,AEN,AEU,AAF
VW BUS/TRANSPORTER T4 01/96 - 11/01 2,5 Petrol Van 110 ACU,AEU
VW BUS/TRANSPORTER T4 07/96 - 04/03 2,5 Petrol Bus 115 AET,APL,AVT
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/96 - 04/03 2,5 Petrol Bus 115 AET,APL,AVT
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/96 - 04/03 2,5 Petrol Platform/Chassis 115 AET,APL,AVT
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/96 - 04/03 2,5 Petrol Platform/Chassis 115 AET,APL,AVT
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/96 - 04/03 2,5 Petrol Van 115 AET,APL,AVT
VW BUS/TRANSPORTER T4 08/96 - 04/03 2,5 Petrol Van 115 AET,APL,AVT
VW LT 40-55 I 08/90 - 06/96 2,4 Diesel Platform/Chassis 69 1S,ACT
VW LT 40-55 I 07/90 - 05/96 2,4 Diesel Van 69 1S,ACT
VW LT 40-55 I 12/78 - 02/91 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 CP,DW
VW LT 40-55 I 01/79 - 07/92 2,4 Diesel Van 75 CP,DW
VW LT 40-55 I 08/88 - 08/92 2,4 Diesel Van 92 1G
VW LT 40-55 I 08/92 - 06/96 2,4 Diesel Platform/Chassis 95 ACL
VW LT 40-55 I 08/92 - 04/96 2,4 Diesel Platform/Chassis 95 ACL
VW LT 40-55 I 06/92 - 05/96 2,4 Diesel Van 95 ACL
VW LT 40-55 I 08/92 - 04/96 2,4 Diesel Van 95 ACL
VW LT 40-55 I 12/82 - 09/93 2,4 Diesel Platform/Chassis 102 DV
VW LT 40-55 I 02/86 - 08/92 2,4 Diesel Van 102 DV
VW LT 40-55 I 08/78 - 07/92 2,4 Diesel Van 102 DV
VW VW LT 28-35 08/91 - 07/92 2,4 Diesel Platform/Chassis 69 1S
VW VW LT 28-35 08/90 - 06/96 2,4 Diesel Platform/Chassis 69 1S,ACT
VW VW LT 28-35 07/90 - 05/96 2,4 Diesel Van 69 1S,ACT
VW VW LT 28-35 08/89 - 06/96 2,4 Diesel Bus 70 1S,ACT
VW VW LT 28-35 01/79 - 07/92 2,4 Diesel Bus 75 CP,DW
VW VW LT 28-35 12/78 - 02/91 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 CP,DW
VW VW LT 28-35 08/91 - 07/92 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 DW
VW VW LT 28-35 01/79 - 07/92 2,4 Diesel Van 75 CP,DW
VW VW LT 28-35 08/89 - 08/92 2,4 Diesel Bus 92 1G
VW VW LT 28-35 08/90 - 08/92 2,4 Diesel Platform/Chassis 92 1G
VW VW LT 28-35 08/88 - 08/92 2,4 Diesel Van 92 1G
VW VW LT 28-35 09/92 - 06/96 2,4 Diesel Bus 95 ACL
VW VW LT 28-35 08/92 - 06/96 2,4 Diesel Platform/Chassis 95 ACL
VW VW LT 28-35 06/92 - 05/96 2,4 Diesel Van 95 ACL
VW VW LT 28-35 08/92 - 04/96 2,4 Diesel Van 95 ACL
VW VW LT 28-35 12/82 - 07/89 2,4 Diesel Bus 102 DV
VW VW LT 28-35 12/82 - 09/93 2,4 Diesel Platform/Chassis 102 DV
VW VW LT 28-35 02/86 - 08/92 2,4 Diesel Van 102 DV
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram