Bränslefilter

I lager
Varenummer:
OE No.:
1118702400
068127177B
Brand:
Applikation Motor År
VW Golf/Jetta 1.5-1.6D TD 08/76-07/83
VW Transporter T3 1.6-1.7D TD 01/81-06/87
Attribut Värde
Filterutförande Skruvfilter
Höjd [mm] 158
Ytterdiameter [mm] 81
Innerdiameter 1 [mm] 61
Innerdiameter 2 [mm] 70
Biltillverkning OE
ALFA ROMEO 116760469600
ALFA ROMEO 116760469601
ALFA ROMEO 116760469602
AUDI 0004465121
AUDI 068127177
AUDI 068127177B
AUDI 068127177EC
CITROËN 190661
DAIHATSU 4932900000
FIAT 1310071080
FIAT 1317643080
FIAT 1902138
FIAT 1930010
FIAT 46773577
FIAT 47135706
FIAT 4764725
FIAT 4795601
FIAT 4813127
FIAT 4814454
FIAT 5951661
FIAT 5962400
FIAT 5981936
FIAT 60507208
FIAT 60507209
FIAT 60732867
FIAT 71736113
FIAT 71736116
FIAT 71736119
FIAT 74035556
FIAT 74434895
FIAT 79075882
FIAT 82406319
FIAT 9936891
FIAT 9944921
FIAT 9950443
FORD 11457434058
FORD 11457434105
FORD 5010462
FORD 5012582
FORD 5020403
FORD 6135130
FORD A810X9150CA
FORD F0NN9176BA
FORD T81DC9150BA
OPEL 0813041
OPEL 0813565
OPEL 813041
OPEL 813565
PEUGEOT 190660
RENAULT 5001829282
RENAULT 5001846099
RENAULT 5001850947
RENAULT 7485129890
RENAULT 7700668711
RENAULT 7700700092
RENAULT 7701030195
RENAULT 7701030546
RENAULT 7701668711
ROVER ADU9779
ROVER ADU9779EVA
ROVER AEK2147L
ROVER AEU2147L
SEAT 0004465121
SEAT 068127177
SEAT 068127177B
SEAT 068127177EC
VOLVO 039766555
VOLVO 1257200
VOLVO 1257201
VOLVO 12572012
VOLVO 1326899
VOLVO 2344645
VOLVO 3976655
VOLVO 39766555
VOLVO 829993
VW 0004465121
VW 068127177
VW 068127177B
VW 068127177EC
VAG 0004465121
VAG 068127177
VAG 068127177B
VAG 068127177EC
GENERAL MOTORS 90016800
GENERAL MOTORS 93156288
GENERAL MOTORS 93183042
IVECO 1902138
IVECO 1930010
IVECO 4764725
IVECO 4792138
IVECO 9936891
IVECO 9938405
IVECO 9950451
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 145 10/94 - 02/99 1,9 Diesel Hatchback 90 AR 33601,AR 67501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 146 12/94 - 02/99 1,9 Diesel Hatchback 90 AR 33601,AR 67501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 155 04/93 - 12/97 1,9 Diesel Saloon 90 AR 67501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 155 04/93 - 12/97 2,5 Diesel Saloon 125 VM 07 B,VM 31 B
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 164 06/87 - 09/92 2,5 Diesel Saloon 114 VM 84 A
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 164 09/92 - 09/98 2,5 Diesel Saloon 125 VM 08 B,VM 32 B
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 33 01/86 - 06/90 1,8 Diesel Hatchback 73 VM 82 A
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 33 07/90 - 09/94 1,8 Diesel Hatchback 84 VM 96 A
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 6 07/81 - 05/86 2,5 Diesel Saloon 105 VM-HR 588 HT
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 75 05/85 - 09/92 2,0 Diesel Saloon 95 VM 80 A
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 75 01/89 - 02/92 2,4 Diesel Saloon 112 VM 81 A
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 90 10/84 - 07/87 2,4 Diesel Saloon 110 VM 81 A
ALFA ROMEO ALFA ROMEO ALFETTA 10/79 - 03/83 2,0 Diesel Saloon 82 VM4HT/2
ALFA ROMEO ALFA ROMEO ALFETTA 04/83 - 12/84 2,4 Diesel Saloon 95 VM4HT 2.4
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 6 04/85 - 12/89 1,9 Diesel Bus 69 160 D100
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 6 04/85 - 12/89 1,9 Diesel Van 69 160 D100
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 6 04/85 - 02/86 2,4 Diesel Van 72 8144.61.200
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 6 03/86 - 12/89 2,5 Diesel Van 75 8144.67.220
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 6 09/86 - 12/89 2,4 Diesel Van 92 8144.21.220
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 8 09/86 - 12/89 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8144.67.220
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 8 09/86 - 12/89 2,5 Diesel Van 75 8144.67.220
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 8 04/85 - 12/88 2,4 Diesel Platform/Chassis 92 8140.21.200 D.I.
ALFA ROMEO ALFA ROMEO AR 8 04/85 - 12/89 2,4 Diesel Van 92 8140.21.200 D.I.
AUDI AUDI 100 03/83 - 11/90 2,0 Diesel Estate 70 CN
AUDI AUDI 100 08/78 - 02/83 2,0 Diesel Estate 70 CN
AUDI AUDI 100 08/82 - 07/88 2,0 Diesel Saloon 70 CN
AUDI AUDI 100 08/78 - 07/82 2,0 Diesel Saloon 70 CN
AUDI AUDI 100 08/89 - 11/90 2,4 Diesel Estate 82 3D
AUDI AUDI 100 08/89 - 07/91 2,4 Diesel Saloon 82 3D
AUDI AUDI 100 03/83 - 10/87 2,0 Diesel Estate 87 DE
AUDI AUDI 100 08/82 - 02/88 2,0 Diesel Saloon 87 DE
AUDI AUDI 100 03/88 - 11/90 2,0 Diesel Estate 100 NC
AUDI AUDI 100 03/88 - 11/90 2,0 Diesel Saloon 100 NC
AUDI AUDI 80 08/80 - 08/86 1,6 Diesel Saloon 54 CR,JK
AUDI AUDI 80 08/81 - 05/86 1,6 Diesel Saloon 70 CY
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/88 - 08/91 1,7 Diesel Estate Van 57 17 D
BEDFORD BEDFORD ASTRAMAX 09/88 - 06/90 1,7 Diesel Van 57 17 D
BEDFORD BEDFORD BLITZ 09/81 - 10/87 2,1 Diesel Van 60 21D
BEDFORD BEDFORD BLITZ 01/73 - 10/87 2,3 Diesel Van 63 23D
CITROËN CITROËN JUMPER 07/99 - 04/02 1,9 Diesel Van 68 DJY (XUD9A)
CITROËN CITROËN JUMPER 01/99 - 04/02 1,9 Diesel Bus 69 D9B (XUD9A/U)
CITROËN CITROËN JUMPER 02/94 - 04/02 1,9 Diesel Van 69 D9B (XUD9A/U)
CITROËN CITROËN JUMPER 03/00 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 107 THX (DJ5TED)
CITROËN CITROËN JUMPER 03/00 - 11/00 2,5 Diesel Van 107 THX (DJ5TED)
DAF DAF 400 04/89 - 01/97 2,5 Diesel Platform/Chassis 97 ET 70
DAF DAF 400-Serie 04/89 - 08/93 2,5 Diesel Van 97 ET 70
DAIHATSU DAIHATSU HIJET 05/95 - 03/98 1,2 Diesel Van 35 LDW12
DAIHATSU DAIHATSU HIJET 03/98 - 12/00 1,4 Diesel Van 38 LDW14
FIAT FIAT 127 06/81 - 12/86 1,3 Diesel Estate 45 127 A5.000
FIAT FIAT 127 04/81 - 12/86 1,3 Diesel Hatchback 45 127 A5.000
FIAT FIAT 147 07/82 - 07/83 1,3 Diesel Estate 45 127 A5.000
FIAT FIAT 147 07/82 - 06/84 1,3 Diesel Hatchback 45 127 A5.000
FIAT FIAT ARGENTA 07/83 - 08/85 2,4 Diesel Saloon 90 8144.61.500.81
FIAT FIAT CROMA 12/85 - 12/89 2,5 Diesel Hatchback 75 8144.67
FIAT FIAT CROMA 08/87 - 10/92 1,9 Diesel Hatchback 90 154 C6.000
FIAT FIAT CROMA 11/92 - 12/96 1,9 Diesel Hatchback 94 154 D1.000
FIAT FIAT CROMA 12/85 - 08/89 2,4 Diesel Hatchback 101 8144.91.2000
FIAT FIAT CROMA 12/91 - 08/96 2,5 Diesel Hatchback 105 8144.97 S
FIAT FIAT CROMA 05/89 - 08/96 2,5 Diesel Hatchback 115 8144.97,8144.97 Y,8144.97.2400
FIAT FIAT DUCATO 04/98 - 04/02 1,9 Diesel Bus 68 DJY
FIAT FIAT DUCATO 04/98 - 04/02 1,9 Diesel Platform/Chassis 68 DJY
FIAT FIAT DUCATO 04/98 - 04/02 1,9 Diesel Van 68 DJY
FIAT FIAT DUCATO 06/95 - 04/02 1,9 Diesel Bus 69 230 A2.000
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Platform/Chassis 69 230 A2.000
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Van 69 230 A2.000
FIAT FIAT DUCATO 02/87 - 08/90 1,9 Diesel Bus 71 149 B1.000
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 1,9 Diesel Bus 71 149 B1.000
FIAT FIAT DUCATO 01/88 - 08/90 1,9 Diesel Platform/Chassis 71 149 B1.000
FIAT FIAT DUCATO 01/88 - 08/90 1,9 Diesel Van 71 149 B1.000
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 1,9 Diesel Van 71 149 B1.000
FIAT FIAT DUCATO 07/82 - 12/85 2,4 Diesel Bus 72 8144.61
FIAT FIAT DUCATO 01/82 - 08/90 2,4 Diesel Van 72 8144.61
FIAT FIAT DUCATO 09/86 - 10/87 2,5 Diesel Van 72 8140.61
FIAT FIAT DUCATO 01/87 - 08/90 2,5 Diesel Bus 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Bus 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Bus 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 01/86 - 08/90 2,5 Diesel Bus 75 8144.67,CRD93L (U25-661)
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 03/94 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 08/90 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 07/82 - 08/90 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8144.67,CRD93L (U25-661)
FIAT FIAT DUCATO 09/86 - 05/90 2,5 Diesel Van 75 8140.61
FIAT FIAT DUCATO 09/86 - 05/90 2,5 Diesel Van 75 8140.61,8144.61
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 08/90 2,5 Diesel Van 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Van 75 8144.67
FIAT FIAT DUCATO 01/82 - 08/90 2,5 Diesel Van 75 8144.67,CRD93L (U25-661)
FIAT FIAT DUCATO 08/94 - 04/02 1,9 Diesel Bus 80 230 A4.000
FIAT FIAT DUCATO 08/94 - 04/02 1,9 Diesel Platform/Chassis 80 230 A4.000
FIAT FIAT DUCATO 08/94 - 04/02 1,9 Diesel Van 80 230 A4.000
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Bus 82 230 A3.000
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 1,9 Diesel Bus 82 280 A1.000
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 08/90 1,9 Diesel Bus 82 280 A1.000
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Platform/Chassis 82 230 A3.000
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 03/94 1,9 Diesel Platform/Chassis 82 280 A1.000
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 08/90 1,9 Diesel Platform/Chassis 82 280 A1.000
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Van 82 230 A3.000
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 08/90 1,9 Diesel Van 82 280 A1.000
FIAT FIAT DUCATO 03/89 - 03/94 1,9 Diesel Van 82 280 A1.000
FIAT FIAT DUCATO 08/94 - 04/02 2,5 Diesel Bus 84 8140.67
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 84 8140.67
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 84 8140.67
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Van 84 8140.67
FIAT FIAT DUCATO 02/98 - 04/02 2,8 Diesel Bus 87 8140.63
FIAT FIAT DUCATO 02/98 - 04/02 2,8 Diesel Platform/Chassis 87 8140.63
FIAT FIAT DUCATO 05/98 - 04/02 2,8 Diesel Van 87 8140.63
FIAT FIAT DUCATO 08/98 - 04/02 2,8 Diesel Van 87 8140.63
FIAT FIAT DUCATO 04/98 - 04/02 1,9 Diesel Bus 90 DHX,DHX (XUD9TF/L)
FIAT FIAT DUCATO 04/98 - 04/02 1,9 Diesel Platform/Chassis 90 DHX,DHX (XUD9TF/L)
FIAT FIAT DUCATO 04/98 - 04/02 1,9 Diesel Van 90 DHX,DHX (XUD9TF/L)
FIAT FIAT DUCATO 01/86 - 08/90 2,5 Diesel Bus 92 8144.21
FIAT FIAT DUCATO 01/87 - 08/90 2,5 Diesel Bus 92 8144.21,8144.21.220
FIAT FIAT DUCATO 01/86 - 08/90 2,5 Diesel Platform/Chassis 92 8144.21
FIAT FIAT DUCATO 01/86 - 08/90 2,5 Diesel Platform/Chassis 92 8144.21
FIAT FIAT DUCATO 06/90 - 05/94 2,5 Diesel Bus 95 8140.27
FIAT FIAT DUCATO 01/91 - 03/94 2,5 Diesel Bus 95 8140.27
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Platform/Chassis 95 8140.27
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Platform/Chassis 95 8140.27
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Van 95 8140.27
FIAT FIAT DUCATO 07/90 - 03/94 2,5 Diesel Van 95 8140.27
FIAT FIAT DUCATO 07/94 - 04/02 2,5 Diesel Bus 109 8140.47R
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 109 8140.47R
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Van 109 8140.47R
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Bus 116 8140.47
FIAT FIAT DUCATO 04/97 - 04/02 2,5 Diesel Bus 116 8140.47
FIAT FIAT DUCATO 06/98 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 116 8140.47
FIAT FIAT DUCATO 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Van 116 8140.47
FIAT FIAT DUCATO 05/98 - 04/02 2,5 Diesel Van 116 8140.47
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,7 Diesel Estate 60 146 B2.000,149 B3.000
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,7 Diesel Saloon 60 149 B3.000
FIAT FIAT FIORINO 03/82 - 01/88 1,3 Diesel Van 45 127 A5.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 10/96 1,7 Diesel Van 57 146 B2.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 05/00 1,7 Diesel Van 60 149 B3.000
FIAT FIAT FIORINO 01/97 - 05/01 1,7 Diesel Van 63 146 D7.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 05/84 - 12/88 1,3 Diesel Pickup 45 127 A5.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 05/88 - 10/99 1,7 Diesel Pickup 60 149 B3.000
FIAT FIAT MAREA 09/96 - 05/02 1,9 Diesel Estate 75 182 A8.000
FIAT FIAT MAREA 09/96 - 05/02 1,9 Diesel Saloon 75 182 A8.000
FIAT FIAT PALIO 10/02 - 01/12 1,7 Diesel Hatchback 69 176 A3.000
FIAT FIAT PALIO 04/96 - 03/01 1,7 Diesel Estate 70 176 A3.000
FIAT FIAT PANDA 04/86 - 12/92 1,3 Diesel Hatchback 37 156 A5.000
FIAT FIAT REGATA 09/83 - 12/86 1,7 Diesel Saloon 58 138 B6.000
FIAT FIAT REGATA 01/84 - 12/89 1,7 Diesel Estate 60 149 B3.000
FIAT FIAT REGATA 05/85 - 03/89 1,7 Diesel Saloon 60 149 B3.000
FIAT FIAT REGATA 04/84 - 07/89 1,9 Diesel Estate 65 149 A1.000
FIAT FIAT REGATA 04/84 - 07/89 1,9 Diesel Saloon 65 149 A1.000
FIAT FIAT REGATA 05/86 - 07/89 1,9 Diesel Estate 80 831 D1.000
FIAT FIAT REGATA 05/86 - 07/89 1,9 Diesel Saloon 80 831 D1.000
FIAT FIAT SIENA 02/06 - 12/09 1,7 Diesel Saloon 69 176 A3.000
FIAT FIAT TALENTO 03/89 - 03/94 1,9 Diesel Bus 71 149 B1.000
FIAT FIAT TALENTO 03/89 - 03/94 1,9 Diesel Platform/Chassis 71 149 B1.000
FIAT FIAT TALENTO 03/89 - 03/94 1,9 Diesel Van 71 149 B1.000
FIAT FIAT TEMPRA 07/91 - 08/96 1,9 Diesel Estate 65 149 A1.000,160 A7.000
FIAT FIAT TEMPRA 07/91 - 08/96 1,9 Diesel Saloon 65 149 A1.000,160 A7.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/92 - 06/93 1,9 Diesel Estate 80 160 B6.046
FIAT FIAT TEMPRA 07/92 - 08/96 1,9 Diesel Saloon 80 160 B6.046
FIAT FIAT TEMPRA 07/91 - 02/95 1,9 Diesel Estate 90 160 A6.000,160 D1.000
FIAT FIAT TEMPRA 05/90 - 08/96 1,9 Diesel Saloon 90 160 A6.000,160 D1.000
FIAT FIAT TIPO 01/88 - 10/94 1,7 Diesel Hatchback 58 149 B4.000
FIAT FIAT TIPO 01/88 - 10/95 1,7 Diesel Hatchback 61 149 B4.000
FIAT FIAT TIPO 03/92 - 06/93 1,9 Diesel Hatchback 80 160 B6.046
FIAT FIAT TIPO 09/90 - 04/95 1,9 Diesel Hatchback 90 160 A6.000,160 A6.046,160 D1.000
FIAT FIAT UNO 06/83 - 03/92 1,3 Diesel Hatchback 45 127 A5.000,146 B1.000
FIAT FIAT UNO 09/89 - 12/93 1,7 Diesel Hatchback 57 146 B2.000
FIAT FIAT UNO 11/94 - 08/00 1,7 Diesel Hatchback 58 146 B2.000
FIAT FIAT UNO 02/88 - 02/92 1,7 Diesel Van 58 146 B2.000,149 B4.046
FIAT FIAT UNO 07/86 - 08/89 1,7 Diesel Hatchback 60 149 B3.000
FIAT FIAT UNO 09/89 - 03/94 1,9 Diesel Hatchback 60 149 B5.046
FIAT FIAT UNO 10/86 - 10/90 1,4 Diesel Hatchback 71 146 B.000,146 B3.000
FIAT STRADA 10/79 - 09/82 1,7 Diesel Hatchback 55 138 A5.000
FIAT STRADA 05/85 - 12/87 1,7 Diesel Hatchback 60 138 C.000,149 B3.000
FIAT STRADA 12/85 - 12/87 1,9 Diesel Hatchback 80 831 D1.000
FORD '81 02/84 - 02/86 1,6 Diesel Van 54 LTA
FORD '86 02/86 - 07/90 1,6 Diesel Van 54 LTA
FORD FORD FIESTA 09/83 - 09/89 1,6 Diesel Van 54 LTB
FORD I 02/84 - 03/86 1,6 Diesel Saloon 54 LTA
FORD II 04/84 - 02/89 1,6 Diesel Hatchback 54 LTB
FORD II 12/85 - 01/89 1,6 Diesel Saloon 54 LTC
FORD III 02/84 - 12/85 1,6 Diesel Estate 54 LTA
FORD III 02/84 - 12/85 1,6 Diesel Hatchback 54 LTA
FORD IV 01/86 - 01/89 1,6 Diesel Estate 54 LTC
FORD IV 01/86 - 01/89 1,6 Diesel Hatchback 54 LTC
GAZ GAZ GAZELLE 10/93 - 08/01 2,5 Diesel Bus 91 ZMZ- 20ZLT
GAZ GAZ GAZELLE 10/93 - 08/01 2,5 Diesel Platform/Chassis 91 ZMZ- 20ZLT
GAZ GAZ GAZELLE 10/93 - 08/01 2,5 Diesel Van 91 ZMZ- 20ZLT
GAZ GAZ GAZELLE 01/03 - 03/13 2,4 Petrol Platform/Chassis 86 ZMZ-4021.10
GAZ GAZ GAZELLE 01/03 - 03/13 2,4 Petrol Van 86 ZMZ-4021.10
GAZ GAZ GAZELLE 01/03 - 03/13 2,4 Petrol Platform/Chassis 90
GAZ GAZ GAZELLE 01/03 - 03/13 2,4 Petrol Platform/Chassis 90 ZMZ-402.10
GAZ GAZ GAZELLE 01/03 - 03/13 2,4 Petrol Van 90 ZMZ-4025.10
INNOCENTI INNOCENTI ELBA 08/91 - 12/96 1,7 Diesel Estate 57 146 B2.000
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,4 Diesel Estate Van 92 8140.21.200
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,4 Diesel Estate Van 92 8140.21.200
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,4 Diesel Estate Van 92 8140.21.200
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,4 Diesel Platform/Chassis 92 8140.21.200
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,4 Diesel Platform/Chassis 92 8140.21.200
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,4 Diesel Platform/Chassis 92 8140.21.200
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,5 Diesel Estate Van 92 8140.27 S
IVECO IVECO DAILY I 01/85 - 12/89 2,5 Diesel Platform/Chassis 92 8140.27 S
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 75 8140.07
IVECO IVECO Daily II 01/91 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 75 8140.07
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 75 8140.07
IVECO IVECO Daily II 01/92 - 08/98 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8140.07
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 8140.07
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 82 8140.67F.
IVECO IVECO Daily II 01/91 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 82 8140.67F.
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 82 8140.67F.
IVECO IVECO Daily II 01/92 - 08/98 2,5 Diesel Platform/Chassis 82 8140.67F.
IVECO IVECO Daily II 01/92 - 08/98 2,5 Diesel Platform/Chassis 82 8140.67F.
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Platform/Chassis 82 8140.67F.
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Dump Truck 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 09/98 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 84 8140.63
IVECO IVECO Daily II 01/91 - 12/96 2,5 Diesel Bus 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/91 - 04/96 2,5 Diesel Bus 103 8140.27.2720
IVECO IVECO Daily II 01/92 - 04/96 2,5 Diesel Dump Truck 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 04/96 2,5 Diesel Dump Truck 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/90 - 04/96 2,5 Diesel Estate Van 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 04/96 2,5 Diesel Estate Van 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 04/96 2,5 Diesel Estate Van 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 11/89 - 05/96 2,5 Diesel Estate Van 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 103 8140.27,8140.97
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 04/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 04/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 103 8140.27
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 12/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 103 8140.27,8140.97
IVECO IVECO Daily II 09/96 - 05/99 2,8 Diesel Bus 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Bus 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/97 - 05/99 2,8 Diesel Dump Truck 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Dump Truck 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/96 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/97 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/97 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/97 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/96 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/98 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/97 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 103 8140.23
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 08/98 2,5 Diesel Estate Van 109 8140.47R
IVECO IVECO Daily II 01/89 - 12/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 109 8140.47R
IVECO IVECO Daily II 06/90 - 04/96 2,5 Diesel Bus 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 06/90 - 04/96 2,5 Diesel Dump Truck 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 05/91 - 04/96 2,5 Diesel Dump Truck 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 01/90 - 04/96 2,5 Diesel Estate Van 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 06/90 - 04/96 2,5 Diesel Estate Van 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 05/91 - 04/96 2,5 Diesel Estate Van 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 01/90 - 04/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 06/90 - 04/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 05/91 - 04/96 2,5 Diesel Platform/Chassis 116 8140.47,8140.47S
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Bus 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Bus 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 09/96 - 08/98 2,8 Diesel Dump Truck 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Dump Truck 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Dump Truck 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Estate Van 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.
IVECO IVECO Daily II 05/96 - 05/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.
LANCIA LANCIA DEDRA 07/94 - 07/99 1,9 Diesel Estate 90 160 D1.000,835 A4.000
LANCIA LANCIA DEDRA 04/89 - 07/99 1,9 Diesel Saloon 90 160 D1.000,835 A4.000,835 A4.046
LANCIA LANCIA DELTA 10/86 - 12/89 1,9 Diesel Hatchback 80 831 D1.000
LANCIA LANCIA DELTA 10/94 - 08/99 1,9 Diesel Hatchback 90 160 D1.000,835 A4.000
LANCIA LANCIA PRISMA 01/83 - 02/92 1,9 Diesel Saloon 65 831 D.000
LANCIA LANCIA PRISMA 05/85 - 12/89 1,9 Diesel Saloon 80 831 D1.000
LANCIA LANCIA THEMA 03/87 - 09/90 2,4 Diesel Estate 101 8144.91
LANCIA LANCIA THEMA 11/84 - 09/88 2,4 Diesel Saloon 101 8144.91
LANCIA LANCIA THEMA 05/88 - 07/92 2,5 Diesel Estate 105 8144. 97S
LANCIA LANCIA THEMA 05/88 - 07/92 2,5 Diesel Saloon 105 8144. 97S
LANCIA LANCIA THEMA 06/88 - 05/92 2,5 Diesel Estate 115 8144.97
LANCIA LANCIA THEMA 06/88 - 05/92 2,5 Diesel Saloon 115 8144.97
LANCIA LANCIA THEMA 09/92 - 07/94 2,5 Diesel Estate 116 8144.97 Y
LANCIA LANCIA THEMA 05/92 - 07/94 2,5 Diesel Saloon 116 8144.97 Y
LAND ROVER I 04/86 - 12/90 2,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 106 11 A
LAND ROVER I 04/86 - 07/94 2,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 113 11 A
LAND ROVER I 10/89 - 10/98 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 113 12 L,17 L,19 L,21 L
LAND ROVER I 09/91 - 04/94 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 113 14 L
LAND ROVER I 10/89 - 02/92 2,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 121 11 A
LAND ROVER I 10/89 - 04/94 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 121 14 L,21 L
LAND ROVER I 06/93 - 10/98 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 122 17 L,19 L,22 L
LAND ROVER II 07/94 - 03/02 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 136 25 6T (BMW)
LAND ROVER LAND ROVER DEFENDER 09/90 - 09/01 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 69 12 J
LAND ROVER LAND ROVER DEFENDER 09/90 - 09/01 2,5 Diesel Open Off-Road Vehicle 69 12 J
LAND ROVER LAND ROVER DEFENDER 08/90 - 12/98 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 113 11 L,16 L,23 L
LAND ROVER LAND ROVER DEFENDER 08/90 - 12/01 2,5 Diesel Open Off-Road Vehicle 113 11 L,16 L,23 L
OPEL ASCONA B 08/78 - 08/81 2,0 Diesel Saloon 58 20 D
OPEL ASTFRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL ASTFRA F 07/92 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 07/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Estate 57 17 D
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/98 1,7 Diesel Estate 60 17 DR
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/99 1,7 Diesel Van 60 17 DR
OPEL ASTRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/99 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Estate 82 17 TD
OPEL ASTRA F 03/95 - 02/98 1,7 Diesel Van 82 17 TD
OPEL CORSA A 09/87 - 03/93 1,5 Diesel Hatchback 50 15 D (4EC1)
OPEL CORSA A 10/87 - 11/92 1,5 Diesel Saloon 50 15 D (4EC1)
OPEL CORSA A 06/87 - 04/89 1,5 Diesel Van 50 15 D (4EC1)
OPEL CORSA A 03/88 - 03/93 1,5 Diesel Hatchback 67 15 DT (T4EC1)
OPEL CORSA A 10/87 - 03/93 1,5 Diesel Saloon 67 15 DT (T4EC1)
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,5 Diesel Hatchback 50 15 D
OPEL CORSA B 01/99 - 12/02 1,7 Diesel Estate 60 X 17 D
OPEL CORSA B 02/96 - 09/00 1,7 Diesel Hatchback 60 17 D (4EE1),X 17 D (4EE1)
OPEL CORSA B 08/99 - 09/00 1,7 Diesel Van 60 17 D (4EE1),X 17 D (4EE1)
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,5 Diesel Hatchback 67 15 TD,X 15 TD
OPEL FRONTERA A 03/92 - 10/98 2,3 Diesel Closed Off-Road Vehicle 100 23 DTR
OPEL FRONTERA A 03/95 - 08/98 2,8 Diesel Closed Off-Road Vehicle 113 28TD
OPEL FRONTERA A 03/95 - 08/96 2,8 Diesel Open Off-Road Vehicle 113 28TD
OPEL FRONTERA A 09/96 - 10/98 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 115 25TD
OPEL FRONTERA A 09/96 - 10/98 2,5 Diesel Open Off-Road Vehicle 115 25TD
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Estate 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 01/86 - 12/89 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 08/84 - 08/88 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Estate 57 17 D
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL KADETT E 01/89 - 07/94 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 08/88 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 07/92 - 07/94 1,7 Diesel Van 60 17 DR
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Estate 72 15 TD
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Hatchback 72 15 TD
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Saloon 72 15 TD
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 2,3 Diesel Estate 73 23 YD
OPEL OMEGA A 10/86 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 73 23 YD
OPEL OMEGA A 09/86 - 08/88 2,3 Diesel Estate 90 23 YDT
OPEL OMEGA A 10/86 - 08/88 2,3 Diesel Saloon 90 23 YDT
OPEL OMEGA A 09/88 - 03/94 2,3 Diesel Estate 100 23 DTR
OPEL OMEGA A 08/88 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 100 23 DTR
OPEL OMEGA B 04/94 - 07/03 2,5 Diesel Saloon 130 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
OPEL OMEGA B 04/94 - 07/01 2,5 Diesel Estate 131 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
OPEL OPEL COMBO 07/94 - 10/01 1,7 Diesel Van 60 17 D (4EE1),X 17 D (4EE1)
OPEL OPEL SENATOR 11/84 - 08/87 2,2 Diesel Saloon 86 23 TD
OPEL REKORD D 08/74 - 08/77 2,0 Diesel Estate 54 20 D
OPEL REKORD D 08/74 - 08/77 2,0 Diesel Saloon 54 20 D
OPEL REKORD D 09/72 - 08/77 2,1 Diesel Estate 60 21 D
OPEL REKORD D 09/72 - 08/77 2,1 Diesel Saloon 60 21 D
OPEL REKORD E 09/77 - 10/82 2,0 Diesel Estate 58 20 D
OPEL REKORD E 09/77 - 10/82 2,0 Diesel Saloon 58 20 D
OPEL REKORD E 09/77 - 07/78 2,1 Diesel Estate 60 21 D
OPEL REKORD E 09/77 - 07/78 2,1 Diesel Saloon 60 21 D
OPEL REKORD E 08/78 - 08/83 2,2 Diesel Estate 65 23 D
OPEL REKORD E 08/78 - 08/83 2,2 Diesel Saloon 65 23 D
OPEL REKORD E 11/82 - 08/86 2,2 Diesel Saloon 71 23 D
OPEL REKORD E 11/82 - 08/86 2,3 Diesel Estate 71 23 D
OPEL REKORD E 06/84 - 08/86 2,2 Diesel Estate 86 23 TD
OPEL REKORD E 06/84 - 08/86 2,2 Diesel Saloon 86 23 TD
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL VECTRA A 10/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL VECTRA B 11/96 - 12/97 1,7 Diesel Estate 82 X 17 DT (TC4EE1)
OPEL VECTRA B 10/95 - 12/98 1,7 Diesel Hatchback 82 X 17 DT (TC4EE1)
OPEL VECTRA B 10/95 - 12/98 1,7 Diesel Saloon 82 X 17 DT (TC4EE1)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 07/99 - 04/02 1,9 Diesel Van 68 DJY (XUD9A)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Bus 69 D9B (XUD9AU)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Platform/Chassis 69 DJY (XUD9A)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 03/94 - 04/02 1,9 Diesel Van 69 D9B (XUD9AU)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 10/97 - 11/01 2,5 Diesel Bus 84
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 10/97 - 11/01 2,5 Diesel Van 84
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 08/94 - 04/02 2,5 Diesel Bus 86 T9A (DJ5)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 07/96 - 04/02 2,5 Diesel Bus 86 T9A (DJ5)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 86 T9A (DJ5)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 07/99 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 86 T9A (DJ5)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 03/94 - 04/02 2,5 Diesel Van 86 T9A (DJ5)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 07/99 - 04/02 2,5 Diesel Van 86 T9A (DJ5)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 01/97 - 04/02 2,5 Diesel Bus 107 THX (DJ5TED)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 01/97 - 04/02 2,5 Diesel Bus 107 THX (DJ5TED)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 01/97 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 107 THX (DJ5TED)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 07/99 - 04/02 2,5 Diesel Platform/Chassis 107 THX (DJ5TED)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 01/97 - 04/02 2,5 Diesel Van 107 THX (DJ5TED)
PEUGEOT PEUGEOT BOXER 07/99 - 04/02 2,5 Diesel Van 107 THX (DJ5TED)
PIAGGIO PIAGGIO APE CLASSIC 01/07 - / 0,4 Diesel Platform/Chassis 11 LDA422
PIAGGIO PIAGGIO APE TM 08/93 - 12/96 0,4 Diesel Van 15 LDA422
PIAGGIO PIAGGIO PORTER 05/95 - / 1,2 Diesel Platform/Chassis 35 LDW1204
PIAGGIO PIAGGIO PORTER 05/95 - / 1,2 Diesel Van 35 LDW1204
PIAGGIO PIAGGIO PORTER 12/04 - 12/07 1,4 Diesel Bus 38
PIAGGIO PIAGGIO PORTER 04/98 - / 1,4 Diesel Platform/Chassis 38 LDW1404
PIAGGIO PIAGGIO PORTER 04/98 - / 1,4 Diesel Van 38 LDW1404
RENAULT I 08/80 - 07/98 2,0 Diesel Bus 60 J8S 330
RENAULT I 08/80 - 07/98 2,0 Diesel Van 60 J8S 330
RENAULT I 11/89 - 04/95 2,1 Diesel Bus 60 J8S 330
RENAULT I 11/89 - 07/93 2,1 Diesel Platform/Chassis 63 J8S 330
RENAULT I 09/88 - 04/92 1,9 Diesel Hatchback 64 F8Q 706,F8Q 742
RENAULT I 10/89 - 04/92 1,9 Diesel Saloon 64 F8Q 706,F8Q 742
RENAULT I 01/88 - 12/92 1,9 Diesel Van 65 F8Q 706,F8Q 742
RENAULT I 10/84 - 12/90 2,1 Diesel MPV 88 J8S 240,J8S 774,J8S 776
RENAULT I 09/90 - 04/92 1,9 Diesel Saloon 92 F8Q 740
RENAULT II 04/92 - 12/95 1,9 Diesel Hatchback 64 F8Q 742
RENAULT II 04/92 - 12/95 1,9 Diesel Saloon 64 F8Q 742
RENAULT II 03/92 - 12/95 1,9 Diesel Van 65 F8Q 706,F8Q 742
RENAULT II 01/91 - 10/96 2,1 Diesel MPV 88 J8S 610,J8S 772,J8S 776,J8S 778
RENAULT II 11/94 - 10/96 2,1 Diesel MPV 90 J8S 612
RENAULT RENAULT 11 08/83 - 12/88 1,6 Diesel Hatchback 55 F8M 700,F8M 720,F8M 730
RENAULT RENAULT 11 08/83 - 12/88 1,6 Diesel Van 55 F8M 700,F8M 720,F8M 730
RENAULT RENAULT 18 11/80 - 07/86 2,1 Diesel Estate 67 852 710,J8S 711
RENAULT RENAULT 18 11/81 - 07/86 2,1 Diesel Saloon 67 852 710,J8S 711
RENAULT RENAULT 18 11/81 - 07/86 2,1 Diesel Van 67 852 710,J8S 711
RENAULT RENAULT 18 05/79 - 07/86 2,1 Diesel Estate 72 J8S 711
RENAULT RENAULT 18 11/81 - 07/86 2,1 Diesel Saloon 72 J8S 711
RENAULT RENAULT 18 11/81 - 07/86 2,1 Diesel Saloon 88 J8S 712
RENAULT RENAULT 20 10/80 - 12/83 2,1 Diesel Hatchback 64 852
RENAULT RENAULT 21 10/86 - 09/90 2,1 Diesel Estate 65 J8S 704
RENAULT RENAULT 21 10/88 - 05/92 2,1 Diesel Estate 65 J8S 704
RENAULT RENAULT 21 03/86 - 12/89 2,1 Diesel Saloon 65 J8S 704
RENAULT RENAULT 21 06/86 - 08/94 2,1 Diesel Van 67 J8S 704
RENAULT RENAULT 21 04/86 - 06/89 2,1 Diesel Saloon 68 J8S 704
RENAULT RENAULT 21 02/92 - 09/95 2,1 Diesel Estate 69 J8S 784
RENAULT RENAULT 21 04/92 - 06/94 2,1 Diesel Hatchback 69 J8S 784
RENAULT RENAULT 21 10/92 - 06/94 2,1 Diesel Saloon 69 J8S 784
RENAULT RENAULT 21 08/89 - 12/92 2,1 Diesel Estate 72 J8S 600,J8S 740
RENAULT RENAULT 21 09/89 - 12/92 2,1 Diesel Hatchback 72 J8S 600,J8S 740
RENAULT RENAULT 21 05/89 - 06/94 2,1 Diesel Saloon 72 J8S 600,J8S 740
RENAULT RENAULT 21 10/86 - 11/93 2,1 Diesel Estate 88 J8S 714,J8S 786,J8S 788
RENAULT RENAULT 21 09/89 - 06/94 2,1 Diesel Hatchback 88 J8S 714,J8S 786,J8S 788
RENAULT RENAULT 21 03/86 - 06/94 2,1 Diesel Saloon 88 J8S 714,J8S 786,J8S 788
RENAULT RENAULT 25 04/84 - 05/89 2,1 Diesel Hatchback 63 J8S 706
RENAULT RENAULT 25 04/84 - 12/92 2,1 Diesel Hatchback 86 J8S 708,J8S 738
RENAULT RENAULT 30 02/82 - 03/86 2,1 Diesel Hatchback 86 J8S 702
RENAULT RENAULT 9 10/82 - 12/88 1,6 Diesel Saloon 55 F8M 700,F8M 720,F8M 730
RENAULT RENAULT FUEGO 08/82 - 10/85 2,1 Diesel Coupe 88 J8S 712
RENAULT RENAULT RAPID 09/93 - 04/95 1,6 Diesel Van 54 F8M 736
RENAULT RENAULT RAPID 03/86 - 08/98 1,6 Diesel Van 55 F8M 720,F8M 730,F8M 736,F8M 760
RENAULT RENAULT SUPER 5 10/84 - 12/96 1,6 Diesel Van 54 F8M 720
RENAULT RENAULT SUPER 5 08/85 - 12/96 1,6 Diesel Hatchback 55 F8M 720,F8M 730
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/89 - 06/94 2,1 Diesel Bus 58 852 720,852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 03/80 - 04/89 2,1 Diesel Bus 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/85 - 02/89 2,1 Diesel Bus 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/89 - 06/94 2,1 Diesel Platform/Chassis 58 852 720
RENAULT RENAULT TRAFIC 03/80 - 04/89 2,1 Diesel Platform/Chassis 58 852 720
RENAULT RENAULT TRAFIC 07/80 - 04/85 2,1 Diesel Platform/Chassis 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/85 - 02/89 2,1 Diesel Platform/Chassis 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 09/80 - 04/89 2,1 Diesel Van 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/89 - 06/94 2,1 Diesel Van 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 11/86 - 04/89 2,1 Diesel Van 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/86 - 02/89 2,1 Diesel Van 58 852 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/85 - 02/89 2,1 Diesel Platform/Chassis 60 J8S 750
RENAULT RENAULT TRAFIC 06/94 - 10/97 2,1 Diesel Bus 64 J8S 620,J8S 758
RENAULT RENAULT TRAFIC 09/94 - 04/98 2,1 Diesel Platform/Chassis 64 J8S 620
RENAULT RENAULT TRAFIC 06/94 - 10/97 2,1 Diesel Platform/Chassis 64 J8S 620,J8S 758
RENAULT RENAULT TRAFIC 06/94 - 10/97 2,1 Diesel Van 64 J8S 620,J8S 758
RENAULT RENAULT TRAFIC 08/89 - 03/01 2,5 Diesel Bus 75 8140.67.2500,8140.67.2550,8140.67.2580,S8U 750,S8U 752,S8U 758
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/98 - 03/01 2,5 Diesel Platform/Chassis 75 S8U 758,S8U 780
RENAULT RENAULT TRAFIC 05/89 - 03/01 2,5 Diesel Van 75 8140.67.2500,8140.67.2580,S8U 750,S8U 752
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS B 04/84 - 06/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 12/01 2,8 Diesel Estate Van 86 8140.63.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 12/01 2,8 Diesel Platform/Chassis 86 8140.63.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 106 8140.43.B.3586,8140.43.B.3588,8140.43.C.2586
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 106 8140.43.B.3586,8140.43.B.3588,8140.43.C.2586
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 106 8140.43.B.3586,8140.43.B.3588,8140.43.C.2586
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Platform/Chassis 106 8140.43.B.3586,8140.43.B.3588,8140.43.C.2586
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 125 8140.43.S.2585,8140.43.S.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 125 8140.43.S.2585,8140.43.S.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/99 - 06/04 2,8 Diesel Platform/Chassis 125 8140.43.S.2585,8140.43.S.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/01 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 140 8140.43K
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/01 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 140 8140.43K
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 01/01 - 06/04 2,8 Diesel Platform/Chassis 140 8140.43K
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 10/01 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 146 8140.43N.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 10/01 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 146 8140.43N.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 10/01 - 06/04 2,8 Diesel Estate Van 146 8140.43N.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 10/01 - 06/04 2,8 Diesel Platform/Chassis 146 8140.43N.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Mascott 10/01 - 06/04 2,8 Diesel Platform/Chassis 146 8140.43N.3585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Dump Truck 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Dump Truck 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Dump Truck 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Estate Van 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Estate Van 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Platform/Chassis 122 8140.43.2585
RENAULT TRUCKS RENAULT TRUCKS Messenger 09/96 - 06/99 2,8 Diesel Truck Tractor 122 8140.43.2585
ROVER ROVER 200 09/91 - 10/95 1,8 Diesel Hatchback 88 XUD 7TE
ROVER ROVER 2000-3500 05/82 - 10/86 2,4 Diesel Hatchback 91 HR 492 HT
ROVER ROVER 800 09/93 - 02/99 2,5 Diesel Coupe 118 425 SL1RR,492 4 SHIRG
ROVER ROVER 800 01/92 - 02/99 2,5 Diesel Hatchback 118 425 SL1RR,492 4 SHIRG
ROVER ROVER 800 01/90 - 02/99 2,5 Diesel Saloon 118 425 SL1RR,492 4 SHIRG
ROVER ROVER MAESTRO 09/90 - 10/92 2,0 Diesel Hatchback 60
ROVER ROVER MAESTRO 09/90 - 01/95 2,0 Diesel Hatchback 82 BB
ROVER ROVER MAESTRO 09/90 - 01/95 1,6 Petrol Hatchback 86 16 H
ROVER ROVER MONTEGO 01/93 - 12/93 2,0 Diesel Estate 82 BB
ROVER ROVER MONTEGO 10/88 - 10/95 2,0 Diesel Saloon 82 BB
SEAT IBIZA I 06/84 - 05/93 1,7 Diesel Hatchback 54 022 A.5000
SEAT IBIZA I 08/90 - 05/93 1,7 Diesel Hatchback 57 022 A.5000
SEAT SEAT MALAGA 05/85 - 12/93 1,7 Diesel Saloon 54 022 A.5000
SEAT SEAT MALAGA 05/90 - 12/93 1,7 Diesel Saloon 57 022 A.5000
SEAT SEAT RITMO 10/79 - 09/83 1,7 Diesel Hatchback 56 022 A.5000
SEAT SEAT RONDA 06/82 - 12/86 1,7 Diesel Hatchback 54 022 A.5000
SEAT SEAT RONDA 06/82 - 12/86 1,7 Diesel Hatchback 56 022 A.5000
VAUXHALL (B) 10/95 - 11/96 1,7 Diesel Hatchback 82
VAUXHALL (B) 10/95 - 11/96 1,7 Diesel Saloon 82
VAUXHALL (B) 04/94 - 07/01 2,5 Diesel Estate 131 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
VAUXHALL (B) 04/94 - 07/01 2,5 Diesel Saloon 131 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
VAUXHALL Mk I (A) 09/91 - 06/98 2,3 Diesel Closed Off-Road Vehicle 100 23 DTR
VAUXHALL Mk I (A) 01/95 - 12/96 2,8 Diesel Closed Off-Road Vehicle 113 28 TDI (4JB1-T)
VAUXHALL Mk I (A) 01/95 - 12/96 2,8 Diesel Open Off-Road Vehicle 113 28 TDI (4JB1-T)
VAUXHALL Mk I (A) 11/91 - 06/98 2,5 Diesel Closed Off-Road Vehicle 115 25TDS (VM41B)
VAUXHALL Mk I (A) 09/96 - 10/98 2,5 Diesel Open Off-Road Vehicle 115 25TDS (VM41B)
VAUXHALL Mk I (A) 04/95 - 08/98 2,0 Petrol Closed Off-Road Vehicle 115 C 20 NE,X 20 SE
VAUXHALL Mk I (B) 12/92 - 12/96 1,5 Diesel Hatchback 50 15 D
VAUXHALL Mk I (B) 08/94 - 12/95 1,5 Diesel Van 50 15 D
VAUXHALL Mk I (B) 02/96 - 09/00 1,7 Diesel Hatchback 60 X 17 D
VAUXHALL Mk I (B) 07/94 - 10/01 1,7 Diesel Van 60
VAUXHALL Mk I (B) 01/94 - 09/00 1,7 Diesel Van 60 X 17 D
VAUXHALL Mk I (B) 03/93 - 10/96 1,5 Diesel Hatchback 67 X 15 TD
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
VAUXHALL Mk II 05/83 - 08/86 2,3 Diesel Estate 71 23 D
VAUXHALL Mk II 05/83 - 08/86 2,3 Diesel Saloon 71 23 D
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk III 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
VAUXHALL Mk III 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,3 Diesel Estate 73 23 YD
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 73 23 YD
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
VAUXHALL Mk III 09/86 - 08/88 2,2 Diesel Estate 90 23 YDT
VAUXHALL Mk III 10/86 - 08/88 2,2 Diesel Saloon 90 23 YDT
VAUXHALL Mk III 09/88 - 03/94 2,3 Diesel Estate 100 23 DTR
VAUXHALL Mk III 08/88 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 100 23 DTR
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Estate 57 17 D
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk III (F) 03/91 - 12/94 1,7 Diesel Estate 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 12/94 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 07/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 10/91 - 12/94 1,7 Diesel Van 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/98 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Estate 82 17 TD
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 01/89 - 07/94 1,7 Diesel Van 57 17 D
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/87 - 03/93 1,5 Diesel Hatchback 50 15 D
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 03/93 1,5 Diesel Hatchback 67 15 DT (T4EC1)
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 02/93 1,5 Diesel Saloon 67 15 DT (T4EC1)
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 11/84 - 08/87 2,2 Diesel Saloon 86 23 TD
VOLVO 240 Estate (245) 08/88 - 08/93 2,4 Diesel Estate 79 D 24
VOLVO 240 Estate (245) 04/79 - 08/93 2,4 Diesel Estate 82 D 24
VOLVO 240 Saloon (240/242/244) 08/87 - 08/93 2,4 Diesel Saloon 79 D 24
VOLVO 240 Saloon (240/242/244) 08/78 - 07/85 2,4 Diesel Saloon 82 D 24
VOLVO VOLVO 340-360 08/84 - 07/91 1,6 Diesel Hatchback 54 D 16
VOLVO VOLVO 340-360 08/84 - 07/91 1,6 Diesel Saloon 54 D 16
VOLVO VOLVO 740 08/85 - 07/88 2,4 Diesel Estate 82 D 24
VOLVO VOLVO 740 08/84 - 07/92 2,4 Diesel Saloon 82 D 24
VOLVO VOLVO 740 09/85 - 07/92 2,4 Diesel Estate 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 740 08/85 - 12/90 2,4 Diesel Saloon 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 740 08/84 - 07/90 2,4 Diesel Saloon 113 D 24 T
VOLVO VOLVO 740 08/86 - 07/88 2,4 Diesel Estate 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 740 08/86 - 10/88 2,4 Diesel Saloon 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 760 04/87 - 07/92 2,4 Diesel Saloon 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 760 08/82 - 07/87 2,4 Diesel Saloon 112 D 24 T
VOLVO VOLVO 760 08/87 - 07/92 2,4 Diesel Saloon 115 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 760 08/87 - 07/92 2,4 Diesel Estate 116 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 780 04/86 - 07/90 2,4 Diesel Coupe 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 07/95 2,4 Diesel Estate 82 D 24
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 12/94 2,4 Diesel Saloon 82 D 24
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 07/94 2,4 Diesel Estate 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 12/94 2,4 Diesel Saloon 109 D 24 T
VOLVO VOLVO 940 08/94 - 10/98 2,4 Diesel Estate 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 08/94 2,4 Diesel Estate 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/94 - 10/98 2,4 Diesel Saloon 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 940 08/90 - 12/94 2,4 Diesel Saloon 122 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 960 09/91 - 07/94 2,4 Diesel Estate 115 D 24 TIC
VOLVO VOLVO 960 09/91 - 07/94 2,4 Diesel Saloon 115 D 24 TIC
VW BUS/TRANSPORTER T3 01/81 - 07/87 1,6 Diesel Bus 50 CS
VW BUS/TRANSPORTER T3 01/81 - 07/87 1,6 Diesel Platform/Chassis 50 CS
VW BUS/TRANSPORTER T3 01/81 - 07/87 1,6 Diesel Van 50 CS
VW BUS/TRANSPORTER T3 10/86 - 07/92 1,7 Diesel Bus 57 KY
VW BUS/TRANSPORTER T3 03/86 - 07/92 1,6 Diesel Platform/Chassis 69 JX
VW BUS/TRANSPORTER T3 10/84 - 07/92 1,6 Diesel Van 69 JX
VW BUS/TRANSPORTER T3 03/86 - 07/92 1,6 Diesel Van 69 JX
VW BUS/TRANSPORTER T3 08/84 - 07/92 1,6 Diesel Bus 70 JX
VW BUS/TRANSPORTER T3 03/86 - 07/92 1,6 Diesel Bus 70 JX
VW BUS/TRANSPORTER T3 10/84 - 07/92 1,6 Diesel Platform/Chassis 70 JX
VW CADDY I 08/82 - 07/92 1,6 Diesel Pickup 55 JK,ME
VW GOLF 1 08/76 - 07/80 1,5 Diesel Hatchback 50 CK
VW GOLF 1 08/80 - 07/83 1,6 Diesel Hatchback 54 CR,JK
VW GOLF 1 03/82 - 07/83 1,6 Diesel Hatchback 70 CY
VW JETTA 1 08/80 - 02/84 1,6 Diesel Saloon 54 CR,JK
VW JETTA 1 03/82 - 02/84 1,6 Diesel Saloon 70 CY
VW JETTA 2 01/84 - 10/91 1,6 Diesel Saloon 54 JP,ME
VW JETTA 2 01/84 - 10/91 1,6 Diesel Saloon 70 JR,MF
VW LT 40-55 I 12/78 - 02/91 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 CP,DW
VW LT 40-55 I 01/79 - 07/92 2,4 Diesel Van 75 CP,DW
VW LT 40-55 I 12/82 - 09/93 2,4 Diesel Platform/Chassis 102 DV
VW LT 40-55 I 02/86 - 08/92 2,4 Diesel Van 102 DV
VW LT 40-55 I 08/78 - 07/92 2,4 Diesel Van 102 DV
VW VW LT 28-35 01/79 - 07/92 2,4 Diesel Bus 75 CP,DW
VW VW LT 28-35 12/78 - 02/91 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 CP,DW
VW VW LT 28-35 01/79 - 07/92 2,4 Diesel Van 75 CP,DW
VW VW LT 28-35 12/82 - 07/89 2,4 Diesel Bus 102 DV
VW VW LT 28-35 12/82 - 09/93 2,4 Diesel Platform/Chassis 102 DV
VW VW LT 28-35 02/86 - 08/92 2,4 Diesel Van 102 DV
VW VW PASSAT 02/77 - 07/80 1,5 Diesel Estate 50 CK
VW VW PASSAT 08/77 - 07/80 1,5 Diesel Hatchback 50 CK
VW VW PASSAT 02/79 - 07/80 1,6 Diesel Estate 54 CR
VW VW PASSAT 08/80 - 03/88 1,6 Diesel Estate 54 CR,JK
VW VW PASSAT 08/80 - 03/88 1,6 Diesel Hatchback 54 CR,JK
VW VW PASSAT 08/84 - 03/88 1,6 Diesel Saloon 54 JK
VW VW PASSAT 04/82 - 03/88 1,6 Diesel Estate 70 CY
VW VW PASSAT 04/82 - 03/88 1,6 Diesel Hatchback 70 CY
VW VW PASSAT 01/85 - 03/88 1,6 Diesel Saloon 70 CY
VW VW PASSAT 05/86 - 03/88 1,6 Diesel Hatchback 80 RA
VW VW SANTANA 08/81 - 12/84 1,6 Diesel Saloon 54 CR,JK
VW VW SANTANA 12/81 - 12/84 1,6 Diesel Saloon 70 CY
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram