Bränslefilter

I lager
Varenummer:
OE No.:
1118705600
J2330364010
Brand:
Applikation Motor År
Attribut Värde
Filterutförande Skruvfilter
Höjd [mm] 140
Ytterdiameter [mm] 91
Innerdiameter 1 [mm] 63
Innerdiameter 2 [mm] 71
Biltillverkning OE
FORD 1079271
FORD 1088053
FORD 1213456
FORD 4024213
FORD 4403318
FORD 5119662
FORD XM349150AA
FORD XM349159EA
FORD XM3J9150AA
FORD XS4Q9176AB
MAZDA R2N513ZA5
MAZDA WL8113ZA5
MITSUBISHI 1770A053
MITSUBISHI 1770A055
TOYOTA 0423476010
TOYOTA 2330356040
TOYOTA 2330364010
TOYOTA 2330364020
TOYOTA 2330376021
TOYOTA 2339024480
TOYOTA 2339030180
TOYOTA 2339064480
TOYOTA 23390YZZAB
VW J2330364010
VAG J2330364010
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
FORD FORD RANGER 10/99 - 04/02 2,5 Diesel Pickup 78 WL
FORD FORD RANGER 10/99 - 04/02 2,5 Diesel Pickup 78 WL
FORD FORD RANGER 04/02 - 06/06 2,5 Diesel Pickup 84 WL-T
FORD FORD RANGER 04/02 - 06/06 2,5 Diesel Pickup 84 WL-T
FORD FORD RANGER 10/99 - 06/06 2,5 Diesel Pickup 109 WL-T
METROCAB METROCAB TAXI 01/01 - 05/06 2,4 Diesel Estate 90 2L-T
MITSUBISHI IV 02/07 - / 3,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 160 4M41
MITSUBISHI IV 02/07 - / 3,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 170 4M41
MITSUBISHI IV 01/09 - / 3,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 200 4M41
MITSUBISHI MITSUBISHI L 200 04/10 - 12/15 2,5 Diesel Pickup 128 4D56 (16V),4D56-HP
MITSUBISHI MITSUBISHI L 200 11/05 - 12/15 2,5 Diesel Pickup 136 4D56-HP
MITSUBISHI MITSUBISHI L 200 08/07 - 12/15 2,5 Diesel Pickup 167 4D56-HP
MITSUBISHI MITSUBISHI L 200 10/07 - 12/15 2,5 Diesel Pickup 167 4D56-HP
MITSUBISHI MITSUBISHI L 200 04/10 - 12/15 2,5 Diesel Pickup 178 4D56-HP
TOYOTA E 01/93 - 01/96 2,0 Diesel Estate 73 2C
TOYOTA E 04/92 - 01/96 2,0 Diesel Hatchback 73 2C
TOYOTA E 08/92 - 01/96 2,0 Diesel Saloon 73 2C
TOYOTA E 01/96 - 09/97 2,0 Diesel Estate 83 2C-T
TOYOTA E 01/96 - 09/97 2,0 Diesel Hatchback 83 2C-T
TOYOTA E 01/96 - 09/97 2,0 Diesel Saloon 83 2C-T
TOYOTA FX 01/85 - 05/88 1,8 Diesel Hatchback 58 1C
TOYOTA FX 08/85 - 08/87 1,8 Diesel Hatchback 64 1C-L
TOYOTA I 01/79 - 03/83 2,2 Diesel Van 67 L
TOYOTA II 12/82 - 11/89 2,2 Diesel Bus 67 L
TOYOTA II 12/82 - 11/89 2,2 Diesel Van 67 L
TOYOTA II 02/84 - 05/88 2,0 Diesel Hatchback 68 2C-L
TOYOTA II 02/84 - 05/88 2,0 Diesel Saloon 68 2C-L
TOYOTA II 12/85 - 11/87 2,0 Diesel Hatchback 69 2C-L
TOYOTA II 12/87 - 01/92 2,0 Diesel Estate 73 2C-L
TOYOTA II 03/88 - 06/92 2,0 Diesel Hatchback 73 2C-L
TOYOTA II 03/88 - 06/92 2,0 Diesel Saloon 73 2C
TOYOTA II 01/87 - 08/89 2,4 Diesel Bus 73 2L
TOYOTA II 04/84 - 08/89 2,4 Diesel Bus 75 2L
TOYOTA II 12/82 - 11/89 2,4 Diesel Van 75 2L
TOYOTA III 08/89 - 08/04 2,4 Diesel Van 75 2L
TOYOTA III 08/89 - 07/99 2,4 Diesel Van 75 2L
TOYOTA IV 08/95 - 08/01 2,4 Diesel Bus 79 2L
TOYOTA IV 08/95 - 08/01 2,4 Diesel Van 79 2L
TOYOTA IV 08/95 - 08/01 2,4 Diesel Bus 83 2L
TOYOTA IV 08/95 - 08/01 2,4 Diesel Van 83 2L
TOYOTA IV 08/01 - 08/06 2,5 Diesel Bus 88 2KD-FTV
TOYOTA IV 08/01 - 08/06 2,5 Diesel Van 88 2KD-FTV
TOYOTA IV 08/95 - 08/01 2,4 Diesel Bus 90 2L-T
TOYOTA IV 08/95 - 08/01 2,4 Diesel Van 90 2L-T
TOYOTA IV 09/06 - 12/12 2,5 Diesel Bus 95 2KD-FTV
TOYOTA IV 09/06 - 12/12 2,5 Diesel Van 95 2KD-FTV
TOYOTA IV 08/01 - 08/06 2,5 Diesel Bus 102 2KD-FTV
TOYOTA IV 11/01 - 08/06 2,5 Diesel Bus 102 2KD-FTV
TOYOTA IV 08/01 - 08/06 2,5 Diesel Van 102 2KD-FTV
TOYOTA IV 08/01 - 08/06 2,5 Diesel Van 102 2KD-FTV
TOYOTA IV 08/06 - 12/12 2,5 Diesel Bus 117 2KD-FTV
TOYOTA IV 09/06 - 12/12 2,5 Diesel Bus 117 2KD-FTV
TOYOTA IV 09/06 - 12/12 2,5 Diesel Van 117 2KD-FTV
TOYOTA IV 09/06 - 12/12 2,5 Diesel Van 117 2KD-FTV
TOYOTA TOYOTA 4 RUNNER 10/93 - 03/96 3,0 Diesel SUV 125 1KZ-T
TOYOTA TOYOTA 4 RUNNER 11/95 - 11/02 3,0 Diesel SUV 125 1KZ-T
TOYOTA TOYOTA AVENSIS 04/03 - 11/08 2,0 Diesel Estate 116 1CD-FTV
TOYOTA TOYOTA AVENSIS 04/03 - 11/08 2,0 Diesel Hatchback 116 1CD-FTV
TOYOTA TOYOTA AVENSIS 04/03 - 11/08 2,0 Diesel Saloon 116 1CD-FTV
TOYOTA TOYOTA CAMRY 10/82 - 10/86 1,8 Diesel Hatchback 73 1C-TL
TOYOTA TOYOTA CAMRY 10/82 - 10/86 1,8 Diesel Saloon 73 1C-TL,1C-TLC
TOYOTA TOYOTA CAMRY 11/86 - 05/91 2,0 Diesel Estate 84 2C-T
TOYOTA TOYOTA CAMRY 11/86 - 05/91 2,0 Diesel Saloon 84 2C-T
TOYOTA TOYOTA CAMRY 11/88 - 05/91 2,0 Diesel Estate 86 2C-T
TOYOTA TOYOTA CAMRY 10/86 - 05/91 2,0 Diesel Saloon 86 2C-T
TOYOTA TOYOTA COROLLA 06/83 - 05/88 1,8 Diesel Hatchback 58 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 01/83 - 09/83 1,8 Diesel Saloon 58 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 06/83 - 05/88 1,8 Diesel Saloon 58 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 05/83 - 08/87 1,8 Diesel Estate 60 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 12/87 - 06/92 1,8 Diesel Estate 64 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 08/87 - 04/92 1,8 Diesel Hatchback 64 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 08/87 - 04/92 1,8 Diesel Hatchback 64 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 06/83 - 08/87 1,8 Diesel Hatchback 64 1C-L
TOYOTA TOYOTA COROLLA 07/87 - 06/93 1,8 Diesel Saloon 64 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 06/83 - 06/89 1,8 Diesel Saloon 64 1C-L
TOYOTA TOYOTA COROLLA 08/89 - 06/92 1,8 Diesel Estate 67 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 08/89 - 04/92 1,8 Diesel Hatchback 67 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 08/89 - 04/92 1,8 Diesel Hatchback 67 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 11/89 - 06/93 1,8 Diesel Saloon 67 1C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 07/92 - 04/97 2,0 Diesel Estate 72 2C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 04/97 - 02/00 2,0 Diesel Estate 72 2C-E
TOYOTA TOYOTA COROLLA 07/92 - 04/97 2,0 Diesel Hatchback 72 2C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 07/92 - 04/97 2,0 Diesel Hatchback 72 2C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 04/97 - 02/00 2,0 Diesel Hatchback 72 2C-E
TOYOTA TOYOTA COROLLA 04/97 - 02/00 2,0 Diesel Hatchback 72 2C-E
TOYOTA TOYOTA COROLLA 07/92 - 04/97 2,0 Diesel Saloon 72 2C
TOYOTA TOYOTA COROLLA 04/97 - 02/00 2,0 Diesel Saloon 72 2C-E
TOYOTA TOYOTA COROLLA 04/04 - 03/09 2,0 Diesel MPV 116 1CD-FTV
TOYOTA TOYOTA DYNA 09/84 - 08/87 2,4 Diesel Platform/Chassis 75 2J
TOYOTA TOYOTA DYNA 09/06 - / 3,0 Diesel Platform/Chassis 109 1KD-FTV
TOYOTA TOYOTA DYNA 150 08/85 - 08/87 2,4 Diesel Platform/Chassis 73 2L
TOYOTA TOYOTA HIACE 08/89 - 08/95 2,4 Diesel Bus 75 2L
TOYOTA TOYOTA HIACE 08/87 - 08/95 2,4 Diesel Bus 75 2L
TOYOTA TOYOTA HIACE 08/89 - 12/04 2,4 Diesel Bus 78 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX IV Pickup (_N5_, _N6_) 08/83 - 07/88 2,4 Diesel Pickup 75 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX V Pickup (_N_, KZN1_, VZN1_) 01/94 - 12/97 2,4 Diesel Pickup 79 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX V Pickup (_N_, KZN1_, VZN1_) 03/95 - 08/97 2,4 Diesel Pickup 79 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX V Pickup (_N_, KZN1_, VZN1_) 10/91 - 07/97 2,4 Diesel Pickup 80 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX V Pickup (_N_, KZN1_, VZN1_) 09/88 - 08/97 2,4 Diesel Pickup 83 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX V Pickup (_N_, KZN1_, VZN1_) 09/88 - 08/97 2,4 Diesel Pickup 83 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX VI Pickup (_N1_) 08/97 - 04/05 2,4 Diesel Pickup 75 2L
TOYOTA TOYOTA HILUX VI Pickup (_N1_) 11/01 - 07/05 2,5 Diesel Pickup 88 2KD-FTV
TOYOTA TOYOTA HILUX VI Pickup (_N1_) 11/01 - 07/05 2,5 Diesel Pickup 102 2KD-FTV
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 11/84 - 10/85 2,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 72 2L
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 10/85 - 05/90 2,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 86 2L-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 01/90 - 05/93 2,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 90 2L-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 07/90 - 05/96 2,4 Diesel Open Off-Road Vehicle 90 2L-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 11/84 - 12/96 3,4 Diesel Closed Off-Road Vehicle 95 3B
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 05/93 - 05/96 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 125 1KZ-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 09/02 - 07/09 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 125 1KZ-TE
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 05/93 - 05/96 3,0 Diesel Open Off-Road Vehicle 125 1KZ-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 01/90 - / 4,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 131 1H-Z
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 09/02 - 08/09 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 163 1KD-FTV
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 07/04 - 08/09 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 166 1KD-FTV
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 09/02 - 12/10 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 173 1KD-FTV
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 100 01/98 - 08/07 4,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 204 1HD-FTE
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 150 08/09 - / 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 173 1KD-FTV
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 80 01/90 - 12/97 4,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 135 1H-Z
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 80 10/92 - 12/97 4,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 160 1HD-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 80 01/90 - 12/97 4,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 167 1HD-T
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 80 01/95 - 12/97 4,2 Diesel Closed Off-Road Vehicle 170 1HD-FT
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 90 04/96 - 12/02 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 125 1KZ-TE
TOYOTA TOYOTA LAND CRUISER 90 08/00 - 08/02 3,0 Diesel Closed Off-Road Vehicle 163 1KD-FTV
TOYOTA TOYOTA LITEACE 10/82 - 09/85 1,8 Diesel Bus 56 1C
TOYOTA TOYOTA LITEACE 10/85 - 08/88 1,8 Diesel Van 63 1C
TOYOTA TOYOTA LITEACE 08/88 - 01/92 2,0 Diesel Bus 72 2C
TOYOTA TOYOTA LITEACE 01/92 - 05/94 2,0 Diesel Bus 72 2C
TOYOTA TOYOTA LITEACE 08/88 - 01/92 2,0 Diesel Van 72 2C
TOYOTA TOYOTA LITEACE 01/92 - 05/94 2,0 Diesel Van 73 2C
TOYOTA TOYOTA STARLET 12/86 - 12/89 1,5 Diesel Hatchback 54 1N
VW VW TARO 07/94 - 03/97 2,4 Diesel Pickup 79 2L
VW VW TARO 07/94 - 03/97 2,4 Diesel Pickup 79 2L
VW VW TARO 09/91 - 07/94 2,4 Diesel Pickup 80 2L
VW VW TARO 06/89 - 03/97 2,4 Diesel Pickup 83 2L
VW VW TARO 04/89 - 03/97 2,4 Diesel Pickup 83 2L
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram