Bromstrumma

Ej i lager - (31-08-2022)
Varenummer:
OE No.:
1163501800
SE022165201A
Brand:
Applikation Motor År
Attribut Värde
Position Bakaxel
Diameter (mm) 185
Br.tr. inre bredd [mm] 37,5
Borrbild/Hålantal 6/4
Yta belagd
Biltillverkning OE
FIAT 4368516
FIAT 4379680
FIAT 4779680
FIAT 5890762
FIAT 5974792
FIAT 5975061
FIAT 7672577
FIAT 7777842
FIAT 777842
SEAT 022165201A
SEAT SE022165201A
VAG 022165201A
VAG SE022165201A
ZASTAVA 4267288
ZASTAVA 4373614
AUTOBIANCHI 94379680
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
ABARTH ABARTH STRADA (138A_) 04/83 - 12/87 2,0 Petrol Hatchback 130 138 AR2.000
AUTOBIANCHI AUTOBIANCHI A 112 07/75 - 12/85 0,9 Petrol Hatchback 42 A112A 5.000,A112B2.000
AUTOBIANCHI AUTOBIANCHI A 112 10/69 - 12/72 0,9 Petrol Hatchback 44 A112A 5.000
AUTOBIANCHI AUTOBIANCHI A 112 01/76 - 12/78 0,9 Petrol Hatchback 45 A112A 5.000
AUTOBIANCHI AUTOBIANCHI A 112 11/77 - 12/85 1,0 Petrol Hatchback 48 A112B1.000
AUTOBIANCHI AUTOBIANCHI A 112 09/71 - 12/75 1,0 Petrol Hatchback 58 A112A1.000
AUTOBIANCHI AUTOBIANCHI A 112 01/74 - 12/84 1,0 Petrol Hatchback 70 A112A2.000
FIAT FIAT 126 09/72 - 06/77 0,6 Petrol Hatchback 23 126 A.000
FIAT FIAT 126 07/77 - 09/87 0,6 Petrol Hatchback 23 126 A1.000,126 A1.048
FIAT FIAT 126 09/87 - 06/96 0,7 Petrol Hatchback 26 126 A2.000,126 A2.048
FIAT FIAT 127 06/81 - 12/86 1,3 Diesel Estate 45 127 A5.000
FIAT FIAT 127 04/81 - 12/86 1,3 Diesel Hatchback 45 127 A5.000
FIAT FIAT 127 06/71 - 05/83 0,9 Petrol Hatchback 40 100 GL.048
FIAT FIAT 127 09/71 - 12/84 0,9 Petrol Hatchback 45 100 GL.000
FIAT FIAT 127 01/77 - 12/86 1,0 Petrol Estate 50 127 A.000
FIAT FIAT 127 04/77 - 12/86 1,0 Petrol Hatchback 50 127 A.000
FIAT FIAT 127 07/78 - 02/82 1,0 Petrol Hatchback 70 127 A1.000
FIAT FIAT 127 12/81 - 05/83 1,3 Petrol Hatchback 75 127 A3.000
FIAT FIAT 128 02/75 - 02/81 1,1 Petrol Estate 45 128 A.048
FIAT FIAT 128 02/75 - 09/81 1,1 Petrol Saloon 45 128 A.048
FIAT FIAT 128 10/69 - 10/82 1,1 Petrol Estate 55 128 A.000
FIAT FIAT 128 03/69 - 12/84 1,1 Petrol Saloon 55 128 A.000
FIAT FIAT 128 12/74 - 10/82 1,3 Petrol Estate 60 128 A1.000
FIAT FIAT 128 08/74 - 12/84 1,3 Petrol Saloon 60 128 A1.000
FIAT FIAT 128 03/72 - 02/81 1,1 Petrol Coupe 64 128 AC5.000
FIAT FIAT 128 08/75 - 02/81 1,1 Petrol Coupe 65 128 AC5.000
FIAT FIAT 128 06/75 - 12/79 1,3 Petrol Coupe 73 128 AC.000
FIAT FIAT 128 03/72 - 12/79 1,3 Petrol Coupe 75 128 A1.000,128 AC.000
FIAT FIAT CINQUECENTO 07/94 - 01/98 0,7 Petrol Hatchback 30 170 A.046
FIAT FIAT CINQUECENTO 12/91 - 01/96 0,7 Petrol Hatchback 31 170 A.000
FIAT FIAT CINQUECENTO 07/91 - 07/99 0,9 Petrol Hatchback 40 1170 A1.000,1170 A1.046
FIAT FIAT CINQUECENTO 07/91 - 12/93 0,9 Petrol Hatchback 41 170 A1.000
FIAT FIAT CINQUECENTO 07/91 - 09/94 0,9 Petrol Hatchback 41 170 A1.046
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,7 Diesel Saloon 60 149 B3.000
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,1 Petrol Estate 58 146 A6.000
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,1 Petrol Saloon 58 146 A6.000
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,3 Petrol Estate 67 146 A5.000
FIAT FIAT DUNA 01/87 - 12/91 1,3 Petrol Saloon 67 146 A5.000
FIAT FIAT ELBA 04/89 - 12/96 1,7 Diesel Estate 58 146 B2.000
FIAT FIAT ELBA 04/86 - 12/93 1,3 Petrol Estate 58 127 A2.011
FIAT FIAT ELBA 01/92 - 12/96 1,5 Petrol Estate 67 149 C1.000
FIAT FIAT ELBA 04/86 - 10/92 1,5 Petrol Estate 71 149 C1.000
FIAT FIAT FIORINO 03/82 - 01/88 1,3 Diesel Van 45 127 A5.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 10/96 1,7 Diesel Van 57 146 B2.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 05/00 1,7 Diesel Van 60 149 B3.000
FIAT FIAT FIORINO 10/77 - 10/86 0,9 Petrol Van 45 100 GL.000
FIAT FIAT FIORINO 01/80 - 12/87 1,0 Petrol Van 50 127 A.000
FIAT FIAT FIORINO 01/80 - 12/87 1,0 Petrol Van 50 127 A.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 12/93 1,1 Petrol Van 54 146 A9.000
FIAT FIAT FIORINO 11/86 - 04/88 1,1 Petrol Van 55 146 A9.000
FIAT FIAT FIORINO 12/86 - 04/88 1,0 Petrol Van 56 156 A.000
FIAT FIAT FIORINO 12/87 - 08/93 1,3 Petrol Van 67 146 A5.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 12/93 1,5 Petrol Van 75 149 C1.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 05/84 - 12/88 1,3 Diesel Pickup 45 127 A5.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 06/82 - 10/87 1,0 Petrol Pickup 50 127 A.000,127A.046
FIAT FIAT FIORINO Pick up 12/86 - 10/89 1,0 Petrol Pickup 56 156 A.000
FIAT FIAT PANDA 04/86 - 12/92 1,3 Diesel Hatchback 37 156 A5.000
FIAT FIAT PANDA 01/82 - 07/04 0,7 Petrol Hatchback 30 141 A.000
FIAT FIAT PANDA 02/81 - 12/85 0,8 Petrol Hatchback 34 100 GL6.000
FIAT FIAT PANDA 01/86 - 10/03 0,8 Petrol Hatchback 34 156 A4.000
FIAT FIAT PANDA 01/86 - 07/92 0,8 Petrol Van 34 141 B.000
FIAT FIAT PANDA 04/92 - 12/96 0,9 Petrol Hatchback 40 1170 A1.046
FIAT FIAT PANDA 01/86 - 04/92 1,0 Petrol Hatchback 44 156 A2.100
FIAT FIAT PANDA 01/86 - 07/89 1,0 Petrol Hatchback 44 156 A2.100,156 A3.100
FIAT FIAT PANDA 01/86 - 02/92 1,0 Petrol Van 44 156 A2.100,156 A3.100
FIAT FIAT PANDA 10/80 - 06/94 0,9 Petrol Hatchback 45 100 GL3.000,146 A.000
FIAT FIAT PANDA 05/86 - 12/94 1,0 Petrol Hatchback 45 141 C2.000,156 A2.246
FIAT FIAT PANDA 10/87 - 08/98 1,0 Petrol Hatchback 45 141 C2.000,156 A2.246
FIAT FIAT PANDA 08/92 - 02/04 1,0 Petrol Van 45 156 A2.246
FIAT FIAT PANDA 09/82 - 08/83 0,9 Petrol Hatchback 48 A 112 B1.054
FIAT FIAT PANDA 09/83 - 12/86 1,0 Petrol Hatchback 48 A 112 B1.054
FIAT FIAT PANDA 01/86 - 12/92 1,0 Petrol Hatchback 50 156 A3.000
FIAT FIAT PANDA 01/85 - 12/92 1,0 Petrol Hatchback 50 156 A3.000
FIAT FIAT PANDA 10/91 - 07/04 1,1 Petrol Hatchback 50 156 C.046
FIAT FIAT PANDA 05/91 - 12/99 1,1 Petrol Hatchback 50 156 C.046
FIAT FIAT PANDA 02/95 - 07/04 1,1 Petrol Hatchback 54 176 B2.000
FIAT FIAT PANDA 02/95 - 09/03 1,1 Petrol Hatchback 54 176 B2.000,187 A1.000
FIAT FIAT REGATA 09/83 - 12/86 1,7 Diesel Saloon 58 138 B6.000
FIAT FIAT REGATA 01/84 - 12/89 1,7 Diesel Estate 60 149 B3.000
FIAT FIAT REGATA 05/85 - 03/89 1,7 Diesel Saloon 60 149 B3.000
FIAT FIAT REGATA 04/84 - 07/89 1,9 Diesel Estate 65 149 A1.000
FIAT FIAT REGATA 04/84 - 07/89 1,9 Diesel Saloon 65 149 A1.000
FIAT FIAT REGATA 05/86 - 07/89 1,9 Diesel Estate 80 831 D1.000
FIAT FIAT REGATA 05/86 - 07/89 1,9 Diesel Saloon 80 831 D1.000
FIAT FIAT REGATA 09/83 - 07/89 1,3 Petrol Saloon 65 149 A3.000,149 A7.000
FIAT FIAT REGATA 09/83 - 07/86 1,3 Petrol Saloon 68 138 B2.000
FIAT FIAT REGATA 09/84 - 07/89 1,5 Petrol Estate 75 138 B3.048,138 C2.048,138 C3.048,149 C1.000
FIAT FIAT REGATA 12/83 - 07/89 1,5 Petrol Saloon 75 138 B3.048,138 C2.048,138 C3.048,149 C1.000
FIAT FIAT REGATA 05/85 - 12/87 1,5 Petrol Saloon 79 149 A5.000
FIAT FIAT REGATA 01/84 - 04/89 1,5 Petrol Estate 82 138 B3.000
FIAT FIAT REGATA 09/83 - 04/85 1,5 Petrol Saloon 82 138 B3.000
FIAT FIAT REGATA 10/83 - 06/90 1,6 Petrol Saloon 82 149 A.000
FIAT FIAT REGATA 01/87 - 07/89 1,6 Petrol Estate 90 149 C2.000
FIAT FIAT REGATA 01/87 - 07/89 1,6 Petrol Saloon 90 149 C2.000
FIAT FIAT REGATA 10/83 - 07/89 1,6 Petrol Saloon 95 149 C3.000
FIAT FIAT REGATA 09/84 - 12/90 1,6 Petrol Estate 101 149 A4.000,149 C3.000
FIAT FIAT REGATA 10/83 - 12/90 1,6 Petrol Saloon 101 149 A2.000,149 A4.000
FIAT FIAT RITMO 10/85 - 12/87 1,3 Petrol Convertible 68 138 B2.000
FIAT FIAT RITMO 03/83 - 12/86 1,5 Petrol Convertible 82 138 B3.000
FIAT FIAT RITMO 01/80 - 07/89 1,5 Petrol Convertible 86 138 A4.000
FIAT FIAT RITMO 10/85 - 12/87 1,6 Petrol Convertible 100 138 AR.048
FIAT FIAT RITMO 10/85 - 12/87 1,6 Petrol Convertible 105 138 AR.000
FIAT FIAT SEICENTO 01/99 - 01/05 0,0 Electric Hatchback 41
FIAT FIAT SEICENTO 11/97 - 12/08 0,9 Petrol Hatchback 39 1170 A1.046
FIAT FIAT SEICENTO 01/98 - 01/10 1,1 Petrol Hatchback 54 176 B2.000,187 A1.000
FIAT FIAT UNO 06/83 - 03/92 1,3 Diesel Hatchback 45 127 A5.000,146 B1.000
FIAT FIAT UNO 09/89 - 12/93 1,7 Diesel Hatchback 57 146 B2.000
FIAT FIAT UNO 07/86 - 08/89 1,7 Diesel Hatchback 60 149 B3.000
FIAT FIAT UNO 10/86 - 10/90 1,4 Diesel Hatchback 71 146 B.000,146 B3.000
FIAT FIAT UNO 06/86 - 12/93 1,0 Petrol Hatchback 44 156 A2.048,156 A2.100
FIAT FIAT UNO 03/83 - 09/92 0,9 Petrol Hatchback 45 146 A.000,146 A1.000
FIAT FIAT UNO 10/84 - 10/95 1,0 Petrol Hatchback 45 156 A2.000,156 A2.246
FIAT FIAT UNO 06/92 - 12/93 1,1 Petrol Hatchback 49 146 C3.000
FIAT FIAT UNO 01/86 - 12/89 1,1 Petrol Hatchback 50 146 A4.044
FIAT FIAT UNO 01/90 - 12/93 1,1 Petrol Hatchback 50 156 C.046
FIAT FIAT UNO 01/83 - 08/89 1,1 Petrol Hatchback 54 138 B.000
FIAT FIAT UNO 04/89 - 12/92 1,1 Petrol Hatchback 57 160 A3.000
FIAT FIAT UNO 05/85 - 08/89 1,1 Petrol Hatchback 58 146 A4.048
FIAT FIAT UNO 05/85 - 08/89 1,3 Petrol Hatchback 65 149 A7.000
FIAT FIAT UNO 01/83 - 04/85 1,3 Petrol Hatchback 68 138 B2.000
FIAT FIAT UNO 09/89 - 07/96 1,4 Petrol Hatchback 70 160 A1.046
FIAT FIAT UNO 10/88 - 06/06 1,4 Petrol Hatchback 71 160 A1.046,160 A1.048
FIAT FIAT UNO 09/89 - 12/93 1,4 Petrol Hatchback 72 146 C1.000
FIAT FIAT UNO 10/85 - 12/93 1,5 Petrol Hatchback 75 138 C2.048,149 C1.000
FIAT STRADA 10/79 - 09/82 1,7 Diesel Hatchback 55 138 A5.000
FIAT STRADA 05/85 - 12/87 1,7 Diesel Hatchback 60 138 C.000,149 B3.000
FIAT STRADA 12/85 - 12/87 1,9 Diesel Hatchback 80 831 D1.000
FIAT STRADA 10/82 - 12/87 1,1 Petrol Hatchback 55 138 B.000,138 B1.000,138 C1.000
FIAT STRADA 04/85 - 12/87 1,1 Petrol Hatchback 58 146 A4.048
FIAT STRADA 09/78 - 09/82 1,0 Petrol Hatchback 60 127 A6.000
FIAT STRADA 01/78 - 08/85 1,3 Petrol Hatchback 65 138 A1.000,149 A3.000,149 A7.000
FIAT STRADA 01/83 - 04/85 1,3 Petrol Hatchback 68 138 B2.000
FIAT STRADA 01/81 - 09/82 1,3 Petrol Hatchback 75 138 A3.000
FIAT STRADA 08/85 - 05/87 1,5 Petrol Hatchback 79 149 A5.000
FIAT STRADA 01/83 - 12/87 1,5 Petrol Hatchback 82 138 B3.000
FIAT STRADA 01/81 - 05/87 1,5 Petrol Hatchback 85 138 A4.000
FIAT STRADA 12/85 - 12/87 1,6 Petrol Hatchback 90 138 AR.000
FIAT STRADA 05/81 - 12/87 1,6 Petrol Hatchback 105 138 AR.000
LANCIA LANCIA A 112 03/81 - 06/86 0,9 Petrol Hatchback 40 A112 A.000,A112 A5.000,A112 B2.000
LANCIA LANCIA A 112 03/84 - 12/86 1,0 Petrol Hatchback 48 A112 B1.000
LANCIA LANCIA A 112 03/78 - 02/84 1,0 Petrol Hatchback 69 A112 A2.000
LANCIA LANCIA DELTA 10/86 - 12/89 1,9 Diesel Hatchback 80 831 D1.000
LANCIA LANCIA DELTA 09/79 - 08/92 1,3 Petrol Hatchback 75 831 A2.000,831 B.000
LANCIA LANCIA DELTA 09/79 - 12/92 1,5 Petrol Hatchback 86 831 A1.000,831 B1.000
LANCIA LANCIA PRISMA 01/83 - 02/92 1,9 Diesel Saloon 65 831 D.000
LANCIA LANCIA PRISMA 05/85 - 12/89 1,9 Diesel Saloon 80 831 D1.000
LANCIA LANCIA PRISMA 09/85 - 02/92 1,5 Petrol Saloon 75 138 C2.048,831 B1.048
LANCIA LANCIA PRISMA 05/86 - 07/89 1,5 Petrol Saloon 80 831 B1.000
LANCIA LANCIA PRISMA 01/83 - 04/86 1,5 Petrol Saloon 86 831 A1.000
LANCIA LANCIA Y10 06/85 - 06/91 1,0 Petrol Hatchback 44 156 A2.100
LANCIA LANCIA Y10 12/86 - 02/89 1,0 Petrol Hatchback 44 156 A2.100
LANCIA LANCIA Y10 03/85 - 06/89 1,0 Petrol Hatchback 45 156 A2.000
LANCIA LANCIA Y10 10/87 - 02/92 1,0 Petrol Hatchback 45 156 A2.246
LANCIA LANCIA Y10 07/89 - 09/95 1,1 Petrol Hatchback 50 156 C.046
LANCIA LANCIA Y10 09/92 - 12/95 1,1 Petrol Hatchback 50 156 C.046
LANCIA LANCIA Y10 01/95 - 12/95 1,1 Petrol Hatchback 54 176 B2.000
LANCIA LANCIA Y10 01/95 - 12/95 1,1 Petrol Hatchback 54 176 B2.000
LANCIA LANCIA Y10 03/85 - 07/89 1,0 Petrol Hatchback 56 156 A.000
LANCIA LANCIA Y10 08/89 - 06/92 1,1 Petrol Hatchback 57 156 C.000
LANCIA LANCIA Y10 08/89 - 06/92 1,1 Petrol Hatchback 57 156 C.000
LANCIA LANCIA Y10 02/89 - 12/95 1,3 Petrol Hatchback 72 146 A 5.046,156 B.000
LANCIA LANCIA Y10 03/85 - 02/89 1,0 Petrol Hatchback 84 156 A1.000
SEAT IBIZA I 06/84 - 05/93 1,7 Diesel Hatchback 54 022 A.5000
SEAT IBIZA I 08/90 - 05/93 1,7 Diesel Hatchback 57 022 A.5000
SEAT IBIZA I 08/90 - 05/93 0,9 Petrol Hatchback 40 09 NCA,146 A 000
SEAT IBIZA I 08/86 - 05/93 0,9 Petrol Hatchback 44 146 A 000
SEAT IBIZA I 11/84 - 12/93 1,2 Petrol Hatchback 60 021 A 1000
SEAT IBIZA I 01/89 - 05/93 1,2 Petrol Hatchback 71 021 C.1000
SEAT IBIZA I 11/84 - 05/93 1,5 Petrol Hatchback 85 021 A 2000
SEAT IBIZA I 10/86 - 05/93 1,5 Petrol Hatchback 89 021 D.2000
SEAT IBIZA I 10/86 - 05/93 1,5 Petrol Hatchback 90 021 C.2000
SEAT IBIZA I 01/91 - 05/93 1,7 Petrol Hatchback 98 021 A.3000
SEAT IBIZA I 10/86 - 05/93 1,5 Petrol Hatchback 100 021 B.2000
SEAT SEAT FURA 03/84 - 12/86 0,9 Petrol Hatchback 40 09 NCA,100 GL 7000
SEAT SEAT FURA 01/82 - 06/86 0,9 Petrol Hatchback 43 HB 90
SEAT SEAT FURA 01/82 - 06/86 1,4 Petrol Hatchback 75 127 B.7000
SEAT SEAT MALAGA 05/85 - 12/93 1,7 Diesel Saloon 54 022 A.5000
SEAT SEAT MALAGA 05/90 - 12/93 1,7 Diesel Saloon 57 022 A.5000
SEAT SEAT MALAGA 05/85 - 12/93 1,2 Petrol Saloon 60 021 A 1000
SEAT SEAT MALAGA 12/89 - 12/93 1,2 Petrol Saloon 71 021 C.1000
SEAT SEAT MALAGA 05/85 - 12/93 1,5 Petrol Saloon 85 021 A 2000
SEAT SEAT MALAGA 10/86 - 12/93 1,5 Petrol Saloon 90 021 A 2000,021 C.2000,021 D.2000
SEAT SEAT MALAGA 01/87 - 12/93 1,5 Petrol Saloon 100 021 B.2000
SEAT SEAT MARBELLA 08/86 - 12/93 0,8 Petrol Hatchback 34 08 NCA
SEAT SEAT MARBELLA 01/87 - 12/93 0,8 Petrol Van 34 08 NCA
SEAT SEAT MARBELLA 01/87 - 12/93 0,9 Petrol Hatchback 40 09 NCA,100 GL 7000
SEAT SEAT MARBELLA 01/90 - 11/96 0,9 Petrol Hatchback 40 09 NCB,100 GL 7000
SEAT SEAT MARBELLA 01/87 - 12/93 0,9 Petrol Van 40 09 NCA
SEAT SEAT MARBELLA 01/87 - 12/93 0,9 Petrol Van 40 09 NCB
SEAT SEAT MARBELLA 11/96 - 10/98 0,9 Petrol Hatchback 41 08 NCB
SEAT SEAT MARBELLA 07/97 - 10/98 0,9 Petrol Hatchback 44 08 NCB
SEAT SEAT RONDA 06/82 - 12/86 1,7 Diesel Hatchback 54 022 A.5000
SEAT SEAT RONDA 06/82 - 12/86 1,7 Diesel Hatchback 56 022 A.5000
SEAT SEAT RONDA 10/84 - 12/86 1,2 Petrol Hatchback 60 021 A 1000
SEAT SEAT RONDA 08/83 - 05/85 1,2 Petrol Hatchback 64 124 B6.000
SEAT SEAT RONDA 06/82 - 11/88 1,4 Petrol Hatchback 73 124 B7.000
SEAT SEAT RONDA 09/84 - 12/86 1,5 Petrol Hatchback 85 021 A 2000
SEAT SEAT RONDA 08/83 - 09/85 1,6 Petrol Hatchback 92 022 A 000,138 AR6.000
SEAT SEAT TERRA 03/90 - 12/94 1,3 Diesel Estate 45 MN
SEAT SEAT TERRA 03/90 - 02/92 1,3 Diesel Van 45 MN
SEAT SEAT TERRA 10/90 - 12/95 1,4 Diesel Estate 48 1 W
SEAT SEAT TERRA 10/90 - 02/92 1,4 Diesel Van 48 1 W
SEAT SEAT TERRA 02/87 - 12/96 0,9 Petrol Estate 40 09 NCA
SEAT SEAT TERRA 02/92 - 12/94 0,9 Petrol Estate 40 09 NCB
SEAT SEAT TERRA 01/87 - 12/95 0,9 Petrol Van 40 09 NCA
SEAT SEAT TERRA 01/90 - 12/95 0,9 Petrol Van 40 09 NCB
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram