Värmeväxlare, kupévärmare

I lager
Varenummer:
OE No.:
1226300300
1806116
Brand:
Applikation Motor År
Astra F (not a/c) All 91-98
Calibra (not a/c) All 90-97
Vectra A All 88-95
Attribut Värde
Växellådstyp manuell-/optionell automatväxel
Material aluminium
Fordonsutrustning för fordon utan AC
Nätdjup [mm] 32
Nätlängd [mm] 162
Nätbredd [mm] 175
Biltillverkning OE
OPEL 03095243
OPEL 1806002
OPEL 1806115
OPEL 1806116
OPEL 3095243
OPEL 52488847
VAUXHALL 52488847
GENERAL MOTORS 52454989
GENERAL MOTORS 90399229
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
OPEL ASTFRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL ASTFRA F 07/92 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 07/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTFRA F 09/91 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTFRA F 03/93 - 08/96 1,6 Petrol Convertible 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 09/91 - 09/93 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
OPEL ASTFRA F 09/91 - 09/93 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
OPEL ASTFRA F 01/96 - 03/01 1,6 Petrol Convertible 75 X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 09/95 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 75 16 LZ2,16 NZR
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 09/95 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 75 16 LZ2,16 NZR
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 05/93 - 03/01 1,4 Petrol Convertible 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 09/92 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 82 14 SE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 09/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 82 14 SE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 01/96 - 03/01 1,4 Petrol Convertible 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 09/96 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 02/96 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NZ
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
OPEL ASTFRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 100 X 16 XEL
OPEL ASTFRA F 05/92 - 12/94 1,6 Petrol Saloon 100 C 16 SE
OPEL ASTFRA F 08/94 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 100 X 16 XEL
OPEL ASTFRA F 03/92 - 12/94 1,6 Petrol Hatchback 101 C 16 SE
OPEL ASTFRA F 09/95 - 09/96 1,8 Petrol Saloon 112 18 SE
OPEL ASTFRA F 03/93 - 10/94 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 11/94 - 03/01 1,8 Petrol Convertible 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 09/94 - 01/98 1,8 Petrol Hatchback 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 116 C 18 SEL,C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 06/93 - 08/94 1,8 Petrol Hatchback 125 C 18 XE
OPEL ASTFRA F 06/93 - 10/94 1,8 Petrol Saloon 125 C 18 XE
OPEL ASTFRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
OPEL ASTFRA F 02/95 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Estate 57 17 D
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/98 1,7 Diesel Estate 60 17 DR
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/99 1,7 Diesel Van 60 17 DR
OPEL ASTRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/99 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Estate 82 17 TD
OPEL ASTRA F 03/95 - 02/98 1,7 Diesel Van 82 17 TD
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTRA F 10/91 - 01/99 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL ASTRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Estate 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 02/93 - 07/96 1,6 Petrol Van 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 09/91 - 09/93 1,4 Petrol Estate 75 14 NV
OPEL ASTRA F 09/95 - 01/98 1,6 Petrol Estate 75 16 LZ2,16 NZR
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Estate 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 10/91 - 02/98 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 09/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 14 SE
OPEL ASTRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 C 14 SE
OPEL ASTRA F 02/96 - 01/98 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,8 Petrol Estate 90 C 18 NZ
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 08/94 - 03/98 1,6 Petrol Van 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 03/92 - 12/94 1,6 Petrol Estate 101 C 16 SE
OPEL ASTRA F 09/91 - 07/94 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL ASTRA F 07/94 - 01/98 1,8 Petrol Estate 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTRA F 06/93 - 01/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
OPEL ASTRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA F 03/93 - 01/98 2,0 Petrol Estate 150 C 20 XE
OPEL CALIBRA A 08/89 - 12/96 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
OPEL CALIBRA A 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
OPEL CALIBRA A 02/94 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
OPEL CALIBRA A 02/94 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
OPEL CALIBRA A 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
OPEL CALIBRA A 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
OPEL CALIBRA A 04/93 - 07/97 2,5 Petrol Coupe 170 C 25 XE,X 25 XE
OPEL CALIBRA A 08/91 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 204 C 20 LET
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 01/05 1,4 Petrol Estate 60 X 14 NZ
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,4 Petrol Hatchback 60 X 14 NZ
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,4 Petrol Saloon 60 X 14 NZ
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 01/05 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 01/05 1,6 Petrol Estate 101 X 16 XEL
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Hatchback 101 X 16 XEL
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Saloon 101 X 16 XEL
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL VECTRA A 10/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
OPEL VECTRA A 04/88 - 06/92 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
OPEL VECTRA A 09/88 - 06/92 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 16 LZ2
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,C 16 NZ2
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 16 LZ2,C 16 LZ2
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,C 16 NZ2,E 16 NZ
OPEL VECTRA A 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
OPEL VECTRA A 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL VECTRA A 09/88 - 07/89 1,8 Petrol Hatchback 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 09/88 - 07/89 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 01/89 - 07/89 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NZ
OPEL VECTRA A 09/89 - 10/90 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
OPEL VECTRA A 04/88 - 09/89 2,0 Petrol Hatchback 100 C 20 NEF
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/89 2,0 Petrol Saloon 100 C 20 NEF
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE
OPEL VECTRA A 01/89 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 116 C 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 116 C 20 NE
OPEL VECTRA A 01/89 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 116 C 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
OPEL VECTRA A 08/89 - 07/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
OPEL VECTRA A 08/92 - 08/95 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
OPEL VECTRA A 08/92 - 08/95 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL VECTRA A 06/94 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL VECTRA A 02/89 - 10/90 2,0 Petrol Hatchback 150 20 XEJ
OPEL VECTRA A 02/90 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL VECTRA A 01/89 - 06/94 2,0 Petrol Saloon 150 20 XEJ
OPEL VECTRA A 01/89 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 150 20 XEJ
OPEL VECTRA A 02/90 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
OPEL VECTRA A 02/90 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
OPEL VECTRA A 02/93 - 11/95 2,5 Petrol Hatchback 170 C 25 XE
OPEL VECTRA A 02/93 - 11/95 2,5 Petrol Saloon 170 C 25 XE
OPEL VECTRA A 06/94 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 204 C 20 LET
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk III 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
VAUXHALL Mk III 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
VAUXHALL Mk III 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,E 16 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,E 16 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
VAUXHALL Mk III 09/89 - 08/92 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
VAUXHALL Mk III 09/88 - 10/90 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 08/95 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 10/92 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/91 - 10/92 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/90 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 01/91 - 10/92 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
VAUXHALL Mk III 09/88 - 08/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
VAUXHALL Mk III 09/88 - 08/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
VAUXHALL Mk III 09/92 - 08/95 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III 09/92 - 08/95 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 01/92 - 11/93 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/89 - 08/92 2,0 Petrol Saloon 156 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 06/94 2,5 Petrol Hatchback 170 C 25 XE
VAUXHALL Mk III 08/88 - 06/94 2,5 Petrol Saloon 170 C 25 XE
VAUXHALL Mk III 09/92 - 06/94 2,0 Petrol Saloon 204 C 20 LET
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 02/94 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 04/93 - 07/97 2,5 Petrol Coupe 170 C 25 XE,X 25 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 03/92 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 204 C 20 LET
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram