Hjulcylinder

I lager
Varenummer:
OE No.:
1261300800
0550144
Brand:
Applikation Motor År
Ascona C 2.0SEH 81-88
Astra F cabrio 1.4NV C1.4SE 1.6 C2.0NE 91-98
Astra F sedan (not GT) C1.8NZ C2.0NE 91-98
Astra F sedan (not HPB) 1.4 1.6 1.8SE Diesel 91-98
Astra F sedan 3, 5 doors HPB 1.4SE C1.4SE 1.7D 1.7DR 91-98
Astra F sedan 3/5 doors HPB 1.4SE C1.4SE 1.7D 1.7DR 91-98
Astra F sedan 4 doors GT C1.8NZ C2.0NE 91-98
Astra F station wagon All 91-98
Astra F stationwagon All 91-98
Corsa B sedan All 93-00
Kadett E sedan 2.0NE C2.0NE 2.0SEH 2.0SER 84-91
Kadett E sedan (not ABS) 1.2 1.3 1.4 1.6 1.8 Diesel 84-91
Vectra A 1.4 1.6 1.8 Diesel 88-95
Vectra B sedan 1.6LZ2 X1.6SZR X2.0DTL 95-02
Attribut Värde
Position Bakaxel
Hål-Ø [mm] 19,05
Bromssystem Lucas
Biltillverkning OE
OPEL 0550133
OPEL 0550141
OPEL 0550144
OPEL 0550153
OPEL 550133
OPEL 550141
OPEL 550144
OPEL 550153
CHEVROLET 95975171
CHEVROLET 96574718
DAEWOO 96574718
GENERAL MOTORS 90009594
GENERAL MOTORS 90235422
GENERAL MOTORS 90374076
GENERAL MOTORS 90443261
GENERAL MOTORS 90498300
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 03/05 - 12/07 1,2 Petrol Saloon 72 LY4
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 04/08 - / 1,2 Petrol Hatchback 75 LMU
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 01/08 - / 1,2 Petrol Saloon 75 LMU
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 03/05 - 05/08 1,4 Petrol Hatchback 83 LX5(85CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 03/05 - / 1,4 Petrol Saloon 83 LX5(85CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 04/08 - / 1,2 Petrol Hatchback 84 LMU
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 01/08 - / 1,2 Petrol Saloon 84 LMU
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 05/03 - 05/08 1,4 Petrol Hatchback 94 L14(85CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 03/05 - 12/07 1,4 Petrol Saloon 94 L14(85CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 04/08 - / 1,4 Petrol Hatchback 101 LDT
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 09/08 - / 1,4 Petrol Saloon 101 LDT
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 01/09 - / 1,2 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 84 LMU
CHEVROLET CHEVROLET SPARK 03/10 - / 1,0 Petrol Hatchback 68 LMT
CHEVROLET CHEVROLET SPARK 03/10 - / 1,2 Petrol Hatchback 82 LMU
CHEVROLET CHEVROLET SPARK 03/10 - / 1,0 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 68 LMT
CHEVROLET CHEVROLET SPARK 03/10 - / 1,2 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 82 LMU
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/93 - 09/94 1,5 Petrol Saloon 88 A15MF
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 06/99 1,5 Petrol Saloon 90 A15MF
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 09/99 1,8 Petrol Saloon 90 C18LE
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 06/99 1,8 Petrol Saloon 95 C18LE
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/91 - 09/93 2,0 Petrol Saloon 101 C20LZ
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 06/99 2,0 Petrol Saloon 105 C20LE
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/93 - 09/94 2,0 Petrol Saloon 110 C20LE
DAEWOO DAEWOO KALOS 04/03 - / 1,2 Petrol Hatchback 72 B12S3
DAEWOO DAEWOO KALOS 09/02 - / 1,4 Petrol Hatchback 83 F14S3
DAEWOO DAEWOO KALOS 11/02 - 12/04 1,4 Petrol Saloon 83 F14S3
DAEWOO DAEWOO KALOS 04/03 - / 1,4 Petrol Hatchback 94 F14D3
DAEWOO DAEWOO KALOS 05/03 - 12/04 1,4 Petrol Saloon 94 F14D3
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,3 Petrol Hatchback 75 L13(82CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,3 Petrol Saloon 75 L13(82CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,5 Petrol Hatchback 86 LX6(91CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,5 Petrol Saloon 86 LX6(91CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,6 Petrol Hatchback 106 L44(98CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 02/97 - / 1,6 Petrol Saloon 106 L44(98CUL4)
DAEWOO DAEWOO NEXIA 08/96 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 60 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 08/96 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 60 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 71 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 71 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 75 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 75 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 90 A15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 90 A15MF
OPEL ASCONA C 03/87 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 130 20 SEH
OPEL ASCONA C 03/87 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 130 20 SEH
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL ASTFRA F 07/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTFRA F 03/93 - 08/96 1,6 Petrol Convertible 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 01/96 - 03/01 1,6 Petrol Convertible 75 X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 05/93 - 03/01 1,4 Petrol Convertible 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 01/96 - 03/01 1,4 Petrol Convertible 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 09/96 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 02/96 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
OPEL ASTFRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 100 X 16 XEL
OPEL ASTFRA F 05/92 - 12/94 1,6 Petrol Saloon 100 C 16 SE
OPEL ASTFRA F 08/94 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 100 X 16 XEL
OPEL ASTFRA F 03/93 - 10/94 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/99 1,7 Diesel Van 60 17 DR
OPEL ASTRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/99 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Estate 82 17 TD
OPEL ASTRA F 10/91 - 01/99 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL ASTRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Estate 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 02/93 - 07/96 1,6 Petrol Van 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Estate 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 10/91 - 02/98 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 C 14 SE
OPEL ASTRA F 02/96 - 01/98 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,8 Petrol Estate 90 C 18 NZ
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 03/92 - 12/94 1,6 Petrol Estate 101 C 16 SE
OPEL ASTRA F 09/91 - 07/94 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL ASTRA F 07/94 - 01/98 1,8 Petrol Estate 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTRA F 06/93 - 01/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
OPEL ASTRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA F 03/93 - 01/98 2,0 Petrol Estate 150 C 20 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 08/00 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 02/98 - 08/00 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 09/98 - 08/00 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 01/99 - 04/05 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 02/00 - 07/04 1,7 Diesel Estate 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 02/00 - 01/05 1,7 Diesel Hatchback 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 02/00 - 01/05 1,7 Diesel Saloon 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 04/03 - 05/04 1,7 Diesel Estate 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA G 04/03 - 01/05 1,7 Diesel Hatchback 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA G 04/03 - 12/09 1,7 Diesel Saloon 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,2 Petrol Estate 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,2 Petrol Hatchback 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 09/98 - 09/00 1,2 Petrol Saloon 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 07/04 1,2 Petrol Estate 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,2 Petrol Hatchback 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,2 Petrol Saloon 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 09/98 - 09/00 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 01/99 - 09/00 1,6 Petrol Van 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 09/00 - 07/04 1,6 Petrol Estate 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,6 Petrol Hatchback 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,6 Petrol Saloon 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 09/00 - 04/05 1,6 Petrol Van 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 06/98 - 07/04 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE,Z 14 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 01/05 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE,Z 14 XE
OPEL ASTRA G 09/07 - 12/09 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA G 09/98 - 01/05 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE,Z 14 XE
OPEL ASTRA G 09/07 - 12/09 1,4 Petrol Saloon 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA G 03/01 - 10/05 1,6 Petrol Convertible 101 Z 16 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 07/04 1,6 Petrol Estate 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 01/05 1,6 Petrol Hatchback 101 C 16 SEL,X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 09/98 - 01/05 1,6 Petrol Saloon 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 01/03 - 10/05 1,6 Petrol Convertible 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 12/02 - 05/04 1,6 Petrol Estate 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 11/02 - 01/05 1,6 Petrol Hatchback 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 12/02 - 12/09 1,6 Petrol Saloon 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 03/03 - 07/04 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate 97 Z 16 YNG
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,5 Diesel Hatchback 50 15 D
OPEL CORSA B 02/96 - 09/00 1,7 Diesel Hatchback 60 17 D (4EE1),X 17 D (4EE1)
OPEL CORSA B 08/99 - 09/00 1,7 Diesel Van 60 17 D (4EE1),X 17 D (4EE1)
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,5 Diesel Hatchback 67 15 TD,X 15 TD
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,2 Petrol Hatchback 45 C 12 NZ,X 12 SZ
OPEL CORSA B 11/96 - 09/00 1,0 Petrol Hatchback 54 X 10 XE
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ,X 14 SZ
OPEL CORSA B 08/99 - 09/00 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ,X 14 SZ
OPEL CORSA B 03/98 - 09/00 1,2 Petrol Hatchback 65 X 12 XE
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
OPEL CORSA B 09/94 - 09/00 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE
OPEL CORSA B 09/94 - 09/00 1,6 Petrol Hatchback 106 X 16 XE
OPEL CORSA B 03/93 - 09/00 1,6 Petrol Hatchback 109 C 16 XE
OPEL CORSA C 09/00 - 12/09 1,7 Diesel Hatchback 65 Y 17 DTL
OPEL CORSA C 09/00 - 07/03 1,7 Diesel Van 65 Y 17 DTL
OPEL CORSA C 07/05 - 06/06 1,3 Diesel Van 69 Z 13 DT
OPEL CORSA C 06/03 - 12/09 1,3 Diesel Hatchback 70 Y 13 DT,Z 13 DT
OPEL CORSA C 09/00 - 12/09 1,7 Diesel Hatchback 75 Y 17 DT
OPEL CORSA C 09/00 - 07/03 1,7 Diesel Van 75 Y 17 DT
OPEL CORSA C 09/00 - 06/03 1,0 Petrol Hatchback 58 Z 10 XE
OPEL CORSA C 06/03 - 12/09 1,0 Petrol Hatchback 60 Z 10 XEP
OPEL CORSA C 09/00 - 12/09 1,2 Petrol Hatchback 75 Z 12 XE
OPEL CORSA C 09/00 - 07/03 1,2 Petrol Van 75 Z 12 XE
OPEL CORSA C 07/04 - 12/09 1,2 Petrol Hatchback 80 Z 12 XEP
OPEL CORSA C 07/05 - 06/06 1,2 Petrol Van 80 Z 12 XEP
OPEL CORSA C 09/00 - 12/09 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XE
OPEL CORSA C 08/03 - 06/12 1,4 Petrol Van 90 Z 14 XEP
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Estate 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 08/84 - 08/88 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Estate 57 17 D
OPEL KADETT E 08/88 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Estate 72 15 TD
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Estate 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Van 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Estate 60 13 N
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Estate 60 C 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 07/89 1,3 Petrol Van 60 13 N,13 NB
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Estate 75 13 S
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Estate 75 14 NV
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Estate 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Estate 75 E 16 NZ
OPEL KADETT E 08/89 - 09/93 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Estate 82 16 SV
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 1,8 Petrol Estate 84 E 18 NV,S 18 NV
OPEL KADETT E 06/85 - 08/91 1,8 Petrol Estate 90 C 18 NT,C 18 NZ
OPEL KADETT E 08/84 - 09/92 1,8 Petrol Van 90 C 18 NT
OPEL KADETT E 10/86 - 02/93 2,0 Petrol Convertible 115 20 NE,20 SER
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 2,0 Petrol Estate 115 20 NE
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 09/87 - 05/92 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,20 SE
OPEL KADETT E 03/87 - 05/92 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 10/86 - 02/93 2,0 Petrol Convertible 116 20 SER,C 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
OPEL OPEL ASTRA G CLASSIC Caravan (F35) 10/07 - 07/09 1,4 Petrol Estate 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL COMBO 10/01 - / 1,7 Diesel Estate Van 65 Y 17 DTL
OPEL OPEL COMBO 10/01 - 06/04 1,7 Diesel MPV 65 Y 17 DTL
OPEL OPEL COMBO 08/05 - / 1,3 Diesel Estate Van 69 Z 13 DT
OPEL OPEL COMBO 06/04 - 01/11 1,3 Diesel MPV 69 Y 13 DT,Z 13 DT
OPEL OPEL COMBO 10/05 - 12/12 1,3 Diesel Estate Van 75 Z 13 DTJ
OPEL OPEL COMBO 10/05 - 12/11 1,3 Diesel MPV 75 Z 13 DTJ
OPEL OPEL COMBO 10/01 - / 1,7 Diesel Estate Van 75 Y 17 DT
OPEL OPEL COMBO 10/01 - 06/04 1,7 Diesel MPV 75 Y 17 DT
OPEL OPEL COMBO 10/01 - / 1,6 Petrol Estate Van 87 Z 16 SE
OPEL OPEL COMBO 10/01 - 09/06 1,6 Petrol MPV 87 Z 16 SE
OPEL OPEL COMBO 08/05 - / 1,4 Petrol Estate Van 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL COMBO 10/04 - 12/11 1,4 Petrol MPV 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL COMBO 06/06 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 94 Z 16 YNG
OPEL OPEL COMBO 06/06 - 12/11 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 94 Z 16 YNG
OPEL OPEL COMBO 04/05 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 97 Z 16 YNG
OPEL OPEL COMBO 04/05 - 01/11 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 97 Z 16 YNG
OPEL OPEL TIGRA 06/04 - 12/10 1,3 Diesel Convertible 69 Z 13 DT
OPEL OPEL TIGRA 06/04 - 12/10 1,4 Petrol Convertible 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL TIGRA 07/94 - 12/00 1,4 Petrol Coupe 90 X 14 XE
OPEL OPEL TIGRA 07/94 - 08/98 1,6 Petrol Coupe 106 X 16 XE
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL VECTRA A 10/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,C 16 NZ2
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,C 16 NZ2,E 16 NZ
OPEL VECTRA A 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
OPEL VECTRA A 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL VECTRA A 09/88 - 07/89 1,8 Petrol Hatchback 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 09/88 - 07/89 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NZ
OPEL VECTRA A 09/89 - 10/90 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 04/02 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 10/95 - 07/03 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram