Bromstrumma

I lager
Varenummer:
OE No.:
1263500500
0568057
Brand:
Applikation Motor År
Ascona B 1.2 1.3N 1.6N 76-81
Ascona C All 81-88
Astra F 1.8SE C1.8SEL 91-98
Astra F HPB 1.4SE C1.4SE 1.7D 1.7DR 91-98
Astra F cabrio All 91-98
Astra F sedan 1.4 1.6LZ2 C1.6NZ X1.6SZ X1.6SZR 91-98
Astra F sedan 1.7TD X1.7DTL 91-98
Astra F sedan C1.6SE X1.6XEL C1.8NZ C2.0NE 91-98
Astra F sedan aut. All 91-98
Astra F sedan 3, 5 doors 1.7D 1.7DR 91-98
Astra F sedan 3/5 doors 1.7D 1.7DR 91-98
Astra F station wagon 1.4NV C1.4NZ 1.4SE C1.4SE 1.6LZ2 C1.6NZ 91-98
Astra F station wagon C1.8XEL C2.0NE Diesel 91-98
Astra F station wagon X1.6SZ C1.6SE X1.6XEL C1.8NZ C1.8XE 91-98
Astra G sedan X1.2XE Z1.2XE 98-
Kadett D sedan 1.3S 79-84
Kadett D sedan RHD 1.0 1.2 1.3N 79-84
Kadett D station wagon/van aut. All 79-84
Kadett D stationwagon, van aut. All 79-84
Kadett E sedan All 84-91
Kadett E sedan aut. All 84-91
Kadett E station wagon All 84-91
Kadett E station wagon/van 1.2 1.3N 1.3NB 1.3S 84-91
Kadett E stationwagon All 84-91
Kadett E stationwagon, van 1.2 1.3N 1.3NB 1.3S 84-91
Vectra A 1.4NV 1.6 1.8 1.7D 1.7DR 1.7TD 88-95
Attribut Värde
Position Bakaxel
Diameter (mm) 200
Br.tr. inre bredd [mm] 53,5
Borrbild/Hålantal 5/4
Biltillverkning OE
OPEL 0568039
OPEL 0568054
OPEL 0568057
OPEL 568039
OPEL 568054
OPEL 568057
OPEL 90105445
CHEVROLET 95175281
CHEVROLET 96175281
DAEWOO 95175281
DAEWOO 96175281
GENERAL MOTORS 90168958
GENERAL MOTORS 91024352
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/85 - 08/88 1,6 Diesel Estate Van 54 16 D
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 07/82 - 08/84 1,6 Diesel Estate Van 54 16 D
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/87 - 08/89 1,6 Diesel Estate Van 57 16 DA
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/88 - 08/91 1,7 Diesel Estate Van 57 17 D
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/84 - 09/89 1,3 Petrol Estate Van 46 13 N
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/84 - 09/89 1,3 Petrol Estate Van 60 13 NB
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/89 - 08/91 1,4 Petrol Estate Van 60 14 NV
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/84 - 09/89 1,3 Petrol Estate Van 75 13 S
BEDFORD BEDFORD ASTRA VAN 09/84 - 08/91 1,6 Petrol Estate Van 90 16 SV
BEDFORD BEDFORD CHEVANNE 06/76 - 02/80 1,3 Petrol Estate Van 53 13D,LW4
BEDFORD BEDFORD CHEVANNE 03/80 - 12/82 1,3 Petrol Estate Van 54 13D,LW4
BEDFORD BEDFORD CHEVANNE 06/76 - 02/80 1,3 Petrol Estate Van 57 13D,LW4
CHEVROLET CHEVROLET LANOS 11/05 - 12/10 1,4 Petrol Saloon 75 L13(82CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET LANOS 11/05 - 12/18 1,5 Petrol Saloon 87 LX6
CHEVROLET CHEVROLET LANOS 11/05 - 12/10 1,6 Petrol Saloon 106 L44(96CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 01/07 - 12/11 2,0 Diesel Estate 121 LMN
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 01/05 - 12/11 2,0 Diesel Saloon 121 LMN
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 01/05 - 12/07 1,4 Petrol Saloon 94 L14(85CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 01/06 - 12/08 1,4 Petrol Saloon 95 L14(85CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 03/05 - 12/11 1,6 Petrol Estate 109 L44(96CUL4),LXT
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 03/05 - 12/11 1,6 Petrol Saloon 109 L44(96CUL4),LXT
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 08/05 - 12/11 1,8 Petrol Estate 121 LDA
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 01/06 - 09/07 1,8 Petrol Saloon 121 LDA
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 03/05 - 12/09 1,8 Petrol Estate 122 LDA
CHEVROLET CHEVROLET NUBIRA 03/05 - 12/09 1,8 Petrol Saloon 122 LDA
CHEVROLET CHEVROLET OPTRA 06/06 - / 1,6 Petrol Hatchback 101 F16D3
CHEVROLET CHEVROLET OPTRA 06/06 - 12/08 1,6 Petrol Estate 106 LXT
CHEVROLET CHEVROLET OPTRA 08/03 - 12/08 1,6 Petrol Saloon 106 LXT
CHEVROLET CHEVROLET OPTRA 06/06 - 12/08 1,6 Petrol Estate 109 L44(96CUL4),LXT
CHEVROLET CHEVROLET OPTRA 08/03 - 12/08 1,6 Petrol Saloon 109 L44(96CUL4),LXT
CHEVROLET CHEVROLET OPTRA 08/03 - 12/08 1,8 Petrol Saloon 122 LDA
DAEWOO DAEWOO ARANOS 01/95 - 11/97 1,8 Petrol Saloon 95 Y18L
DAEWOO DAEWOO CIELO 04/95 - 07/97 1,5 Petrol Saloon 75 Y15L
DAEWOO DAEWOO CIELO 06/94 - 07/98 1,5 Petrol Saloon 90 V15L
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/97 - 08/99 1,5 Petrol Saloon 75 A15F
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/93 - 09/94 1,5 Petrol Saloon 88 A15MF
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 06/99 1,5 Petrol Saloon 90 A15MF
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 09/99 1,8 Petrol Saloon 90 C18LE
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 06/99 1,8 Petrol Saloon 95 C18LE
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/91 - 09/93 2,0 Petrol Saloon 101 C20LZ
DAEWOO DAEWOO ESPERO 02/95 - 06/99 2,0 Petrol Saloon 105 C20LE
DAEWOO DAEWOO ESPERO 10/93 - 09/94 2,0 Petrol Saloon 110 C20LE
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,3 Petrol Hatchback 75 L13(82CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,3 Petrol Saloon 75 L13(82CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,5 Petrol Hatchback 86 LX6(91CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,5 Petrol Saloon 86 LX6(91CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 10/97 - 06/99 1,5 Petrol Hatchback 99 L43(91CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 10/97 - 06/99 1,5 Petrol Saloon 99 L43(91CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 05/97 - / 1,6 Petrol Hatchback 106 L44(98CUL4)
DAEWOO DAEWOO LANOS 02/97 - / 1,6 Petrol Saloon 106 L44(98CUL4)
DAEWOO DAEWOO LEMANS 09/90 - 07/95 1,6 Petrol Saloon 75 A16D
DAEWOO DAEWOO LEMANS 09/90 - 07/95 1,5 Petrol Saloon 88 G15MG
DAEWOO DAEWOO LEMANS 09/90 - 07/93 2,0 Petrol Saloon 98 C20LE
DAEWOO DAEWOO NEXIA 08/96 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 60 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 08/96 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 60 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 71 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 71 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 75 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 75 G15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Hatchback 90 A15MF
DAEWOO DAEWOO NEXIA 02/95 - 08/97 1,5 Petrol Saloon 90 A15MF
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 06/97 - / 1,6 Petrol Estate 90 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 10/03 - 12/04 1,4 Petrol Saloon 94 F14D3
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 12/00 - / 1,6 Petrol Estate 103 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 08/02 - 07/03 1,6 Petrol Hatchback 103 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 07/00 - / 1,6 Petrol Saloon 103 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 05/97 - 05/99 1,6 Petrol Estate 106 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 05/97 - 05/99 1,6 Petrol Hatchback 106 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 05/97 - 05/99 1,6 Petrol Saloon 106 A16DMS
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 07/03 - / 1,6 Petrol Estate 109 F16D3
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 07/03 - / 1,6 Petrol Saloon 109 F16D3
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 06/99 - 07/03 2,0 Petrol Saloon 110 C20SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 07/03 - / 1,8 Petrol Estate 122 T18SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 07/03 - / 1,8 Petrol Saloon 122 T18SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 12/00 - / 2,0 Petrol Estate 126 T20SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 08/02 - 07/03 2,0 Petrol Hatchback 126 T20SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 12/00 - / 2,0 Petrol Saloon 126 T20SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 05/97 - / 2,0 Petrol Estate 133 X 20 SED
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 05/97 - / 2,0 Petrol Hatchback 133 Z20L
DAEWOO DAEWOO NUBIRA 05/97 - / 2,0 Petrol Saloon 133 X 20 SED
DAEWOO DAEWOO RACER 03/95 - 12/97 1,5 Petrol Hatchback 71 G15MF
FSO FSO LANOS 05/04 - 10/08 1,4 Petrol Hatchback 75 A13SM
FSO FSO LANOS 05/04 - 10/08 1,4 Petrol Saloon 75 A13SM
FSO FSO LANOS 05/04 - 10/08 1,5 Petrol Hatchback 86 A15SM
FSO FSO LANOS 05/04 - 10/08 1,5 Petrol Saloon 86 A15SM
FSO FSO LANOS 05/04 - 10/08 1,6 Petrol Hatchback 106 A16DMS
FSO FSO LANOS 05/04 - 10/08 1,6 Petrol Saloon 106 A16DMS
OPEL ASCONA B 08/76 - 02/79 1,2 Petrol Saloon 55 12 N
OPEL ASCONA B 09/75 - 02/79 1,2 Petrol Saloon 60 12 S
OPEL ASCONA B 03/79 - 08/81 1,3 Petrol Saloon 60 13 N
OPEL ASCONA B 09/75 - 08/81 1,6 Petrol Saloon 60 16 N
OPEL ASCONA C 03/82 - 08/88 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D,16 DA
OPEL ASCONA C 03/82 - 08/88 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/86 1,3 Petrol Hatchback 60 13 N
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/86 1,3 Petrol Saloon 60 13 N
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/88 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/88 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/88 1,6 Petrol Hatchback 75 16 N
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL ASCONA C 09/87 - 08/88 1,6 Petrol Hatchback 75 E 16 NZ
OPEL ASCONA C 09/81 - 09/87 1,6 Petrol Saloon 75 16 N
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL ASCONA C 09/87 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 75 E 16 LZ,E 16 NZ
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL ASCONA C 09/87 - 08/88 1,8 Petrol Hatchback 84 E 18 NV
OPEL ASCONA C 09/87 - 08/88 1,8 Petrol Saloon 84 E 18 NV
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/86 1,6 Petrol Hatchback 90 16 SH
OPEL ASCONA C 09/81 - 08/86 1,6 Petrol Saloon 90 16 SH
OPEL ASCONA C 01/85 - 08/86 1,8 Petrol Hatchback 100 C 18 NE,S 18 NV
OPEL ASCONA C 01/85 - 08/86 1,8 Petrol Saloon 100 C 18 NE,S 18 NV
OPEL ASCONA C 08/87 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 100 C 20 NEF
OPEL ASCONA C 09/82 - 08/86 1,8 Petrol Hatchback 115 18 E
OPEL ASCONA C 09/82 - 08/86 1,8 Petrol Saloon 115 18 E
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 116 C 20 NE
OPEL ASCONA C 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 116 C 20 NE
OPEL ASCONA C 03/87 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 130 20 SEH
OPEL ASCONA C 03/87 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 130 20 SEH
OPEL ASTFRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL ASTFRA F 07/92 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 07/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL ASTFRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTFRA F 09/91 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTFRA F 03/93 - 08/96 1,6 Petrol Convertible 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
OPEL ASTFRA F 01/96 - 03/01 1,6 Petrol Convertible 75 X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 09/95 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 75 16 LZ2,16 NZR
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 09/95 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 75 16 LZ2,16 NZR
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTFRA F 05/93 - 03/01 1,4 Petrol Convertible 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 09/92 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 82 14 SE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 09/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 82 14 SE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 82 C 14 SE
OPEL ASTFRA F 01/96 - 03/01 1,4 Petrol Convertible 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 09/96 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 02/96 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NZ
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
OPEL ASTFRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Hatchback 100 X 16 XEL
OPEL ASTFRA F 05/92 - 12/94 1,6 Petrol Saloon 100 C 16 SE
OPEL ASTFRA F 08/94 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 100 X 16 XEL
OPEL ASTFRA F 03/92 - 12/94 1,6 Petrol Hatchback 101 C 16 SE
OPEL ASTFRA F 09/95 - 09/96 1,8 Petrol Saloon 112 18 SE
OPEL ASTFRA F 03/93 - 10/94 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 11/94 - 03/01 1,8 Petrol Convertible 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 09/94 - 01/98 1,8 Petrol Hatchback 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 116 C 18 SEL,C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 06/93 - 08/94 1,8 Petrol Hatchback 125 C 18 XE
OPEL ASTFRA F 06/93 - 10/94 1,8 Petrol Saloon 125 C 18 XE
OPEL ASTFRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
OPEL ASTFRA F 02/95 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Estate 57 17 D
OPEL ASTRA F 12/91 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/98 1,7 Diesel Estate 60 17 DR
OPEL ASTRA F 07/92 - 01/99 1,7 Diesel Van 60 17 DR
OPEL ASTRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/99 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 12/91 - 01/98 1,7 Diesel Estate 82 17 TD
OPEL ASTRA F 03/95 - 02/98 1,7 Diesel Van 82 17 TD
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTRA F 10/91 - 01/99 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL ASTRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Estate 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 02/93 - 07/96 1,6 Petrol Van 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 09/91 - 09/93 1,4 Petrol Estate 75 14 NV
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Estate 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 10/91 - 02/98 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 09/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 14 SE
OPEL ASTRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 C 14 SE
OPEL ASTRA F 02/96 - 01/98 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,8 Petrol Estate 90 C 18 NZ
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 08/94 - 03/98 1,6 Petrol Van 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 03/92 - 12/94 1,6 Petrol Estate 101 C 16 SE
OPEL ASTRA F 09/91 - 07/94 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL ASTRA F 07/94 - 01/98 1,8 Petrol Estate 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTRA F 06/93 - 01/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
OPEL ASTRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA F 03/93 - 01/98 2,0 Petrol Estate 150 C 20 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,2 Petrol Hatchback 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 09/98 - 09/00 1,2 Petrol Saloon 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,2 Petrol Hatchback 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,2 Petrol Saloon 75 Z 12 XE
OPEL KADETT C 01/74 - 07/79 1,0 Petrol Coupe 40 10 N
OPEL KADETT C 01/74 - 07/79 1,0 Petrol Estate 40 10 N
OPEL KADETT C 05/75 - 07/79 1,0 Petrol Hatchback 40 10 N
OPEL KADETT C 01/74 - 07/79 1,0 Petrol Saloon 40 10 N
OPEL KADETT C 08/73 - 04/77 1,2 Petrol Coupe 52 12 N
OPEL KADETT C 08/73 - 04/77 1,2 Petrol Estate 52 12 N
OPEL KADETT C 05/75 - 04/77 1,2 Petrol Hatchback 52 12 N
OPEL KADETT C 08/73 - 04/77 1,2 Petrol Saloon 52 12 N
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Coupe 54 12 N
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Estate 54 12 N
OPEL KADETT C 07/76 - 07/79 1,2 Petrol Hatchback 54 12 N
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Saloon 55 12 N
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Coupe 60 12 S
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Estate 60 12 S
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
OPEL KADETT C 08/73 - 07/79 1,2 Petrol Saloon 60 12 S
OPEL KADETT D 03/82 - 08/84 1,6 Diesel Estate 54 16 D
OPEL KADETT D 03/82 - 08/84 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D
OPEL KADETT D 03/82 - 08/84 1,6 Diesel Saloon 54 16 D
OPEL KADETT D 09/79 - 08/82 1,0 Petrol Hatchback 41 10 N
OPEL KADETT D 09/79 - 08/82 1,0 Petrol Saloon 41 10 N
OPEL KADETT D 09/79 - 08/84 1,0 Petrol Hatchback 45 10 S
OPEL KADETT D 09/79 - 08/84 1,0 Petrol Saloon 45 10 S
OPEL KADETT D 08/79 - 12/83 1,0 Petrol Hatchback 50 10 S
OPEL KADETT D 08/79 - 07/82 1,2 Petrol Estate 53 12 N
OPEL KADETT D 08/79 - 07/82 1,2 Petrol Hatchback 53 12 N
OPEL KADETT D 08/82 - 08/84 1,2 Petrol Hatchback 55 12 ST
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,2 Petrol Estate 60 12 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,2 Petrol Saloon 60 12 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Estate 60 13 N
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Hatchback 60 13 N
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Saloon 60 C 13 N
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Estate 75 13 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
OPEL KADETT D 09/81 - 08/84 1,6 Petrol Estate 90 16 SH
OPEL KADETT D 09/81 - 08/84 1,6 Petrol Hatchback 90 16 SH
OPEL KADETT D 02/83 - 08/84 1,8 Petrol Hatchback 115 18 E
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Estate 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 01/86 - 12/89 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 08/84 - 08/88 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Estate 57 17 D
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL KADETT E 01/89 - 07/94 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 08/88 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 07/92 - 07/94 1,7 Diesel Van 60 17 DR
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Estate 72 15 TD
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Hatchback 72 15 TD
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Saloon 72 15 TD
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Estate 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Hatchback 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Saloon 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Van 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Estate 60 13 N
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Estate 60 C 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Hatchback 60 13 N,13 NB
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Hatchback 60 C 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 08/89 1,3 Petrol Saloon 60 13 N,13 NB
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Saloon 60 C 13 N
OPEL KADETT E 01/86 - 12/89 1,3 Petrol Van 60 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 07/89 1,3 Petrol Van 60 13 N,13 NB
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Convertible 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 08/91 - 07/94 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/85 - 12/87 1,3 Petrol Estate 68 13 S
OPEL KADETT E 01/85 - 12/87 1,3 Petrol Hatchback 68 13 S
OPEL KADETT E 03/87 - 02/93 1,3 Petrol Convertible 75 13 S
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Estate 75 13 S
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
OPEL KADETT E 01/86 - 12/89 1,3 Petrol Van 75 13 S
OPEL KADETT E 08/90 - 02/93 1,4 Petrol Convertible 75 14 NV
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Estate 75 14 NV
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
OPEL KADETT E 07/89 - 08/91 1,4 Petrol Van 75 14 NV
OPEL KADETT E 10/87 - 02/93 1,6 Petrol Convertible 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL KADETT E 10/86 - 02/93 1,6 Petrol Convertible 75 E 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Estate 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Estate 75 E 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Hatchback 75 E 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 LZ,C 16 NZ
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Saloon 75 E 16 NZ
OPEL KADETT E 08/91 - 07/94 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ
OPEL KADETT E 08/89 - 09/93 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ
OPEL KADETT E 09/89 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
OPEL KADETT E 07/89 - 02/93 1,6 Petrol Convertible 82 16 SV
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Estate 82 16 SV
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL KADETT E 09/86 - 12/91 1,6 Petrol Van 82 16 SV
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 1,8 Petrol Estate 84 E 18 NV,S 18 NV
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 1,8 Petrol Hatchback 84 E 18 NV,S 18 NV
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 1,8 Petrol Saloon 84 E 18 NV,S 18 NV
OPEL KADETT E 09/84 - 08/86 1,6 Petrol Estate 90 16 SH
OPEL KADETT E 09/84 - 08/86 1,6 Petrol Hatchback 90 16 SH
OPEL KADETT E 09/84 - 08/86 1,6 Petrol Saloon 90 16 SH
OPEL KADETT E 06/85 - 08/91 1,8 Petrol Estate 90 C 18 NT,C 18 NZ
OPEL KADETT E 06/85 - 08/91 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NT,C 18 NZ
OPEL KADETT E 08/89 - 05/92 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV,C 18 NT,C 18 NZ
OPEL KADETT E 08/84 - 09/92 1,8 Petrol Van 90 C 18 NT
OPEL KADETT E 10/85 - 08/86 1,8 Petrol Estate 100 C 18 NE
OPEL KADETT E 10/85 - 08/86 1,8 Petrol Hatchback 100 C 18 NE
OPEL KADETT E 10/85 - 08/86 1,8 Petrol Saloon 100 C 18 NE
OPEL KADETT E 09/87 - 08/90 1,8 Petrol Saloon 114 18 E
OPEL KADETT E 09/84 - 08/86 1,8 Petrol Estate 115 18 E,18 SE
OPEL KADETT E 09/84 - 08/86 1,8 Petrol Hatchback 115 18 E
OPEL KADETT E 09/84 - 08/86 1,8 Petrol Saloon 115 18 E,18 SE
OPEL KADETT E 10/86 - 02/93 2,0 Petrol Convertible 115 20 NE,20 SER
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 2,0 Petrol Estate 115 20 NE
OPEL KADETT E 09/87 - 08/91 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 09/87 - 05/92 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,20 SE
OPEL KADETT E 03/87 - 05/92 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 10/86 - 02/93 2,0 Petrol Convertible 116 20 SER,C 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
OPEL KADETT E 09/90 - 05/92 2,0 Petrol Convertible 150 C 20 XE
OPEL KADETT E 03/88 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 150 20 XEJ
OPEL KADETT E 03/88 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL KADETT E 09/90 - 05/92 2,0 Petrol Convertible 156 20 XE
OPEL KADETT E 12/87 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 156 20 XE
OPEL MANTA A COUPE 04/72 - 08/75 1,2 Petrol Coupe 60 12 S
OPEL MANTA A COUPE 02/75 - 08/75 1,6 Petrol Coupe 60 16 N
OPEL MANTA A COUPE 09/70 - 08/75 1,6 Petrol Coupe 68 16 N
OPEL MANTA B CC COUPE 08/76 - 07/83 1,2 Petrol Coupe 55 12 N
OPEL MANTA B CC COUPE 09/75 - 02/79 1,2 Petrol Coupe 60 12 S
OPEL MANTA B CC COUPE 03/79 - 12/80 1,3 Petrol Coupe 60 13 N
OPEL MANTA B CC COUPE 09/75 - 12/80 1,6 Petrol Coupe 60 16 N
OPEL MANTA B SALOON 03/79 - 12/80 1,3 Petrol Saloon 60 13 N
OPEL MANTA B SALOON 09/75 - 12/80 1,6 Petrol Saloon 60 16 N
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,4 Petrol Hatchback 60 X 14 NZ
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,4 Petrol Saloon 60 X 14 NZ
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Hatchback 101 X 16 XEL
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 08/02 1,6 Petrol Saloon 101 X 16 XEL
OPEL OPEL KADETT C AERO 09/76 - 08/79 1,2 Petrol Convertible 60 12 S
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL VECTRA A 10/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
OPEL VECTRA A 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
OPEL VECTRA A 08/92 - 07/93 1,6 Petrol Hatchback 69 C 16 LZ2
OPEL VECTRA A 08/92 - 07/93 1,6 Petrol Saloon 69 C 16 LZ2
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
OPEL VECTRA A 04/88 - 06/92 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
OPEL VECTRA A 09/88 - 06/92 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 16 LZ2
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,C 16 NZ2
OPEL VECTRA A 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 16 LZ2,C 16 LZ2
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,C 16 NZ2,E 16 NZ
OPEL VECTRA A 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
OPEL VECTRA A 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL VECTRA A 09/88 - 07/89 1,8 Petrol Hatchback 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 09/88 - 07/89 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 01/89 - 07/89 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NZ
OPEL VECTRA A 09/89 - 10/90 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV
OPEL VECTRA A 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
VAUXHALL Mk II 03/82 - 08/88 1,6 Diesel Estate 54 16 DA
VAUXHALL Mk II 09/84 - 12/89 1,6 Diesel Estate 54 16 DA
VAUXHALL Mk II 03/82 - 08/88 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D,16 DA
VAUXHALL Mk II 09/84 - 12/89 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D,16 DA
VAUXHALL Mk II 03/82 - 08/88 1,6 Diesel Saloon 54 16 D
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
VAUXHALL Mk II 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Estate 57 17 D
VAUXHALL Mk II 09/88 - 08/91 1,7 Diesel Hatchback 57 17 DR
VAUXHALL Mk II 01/89 - 12/91 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,2 Petrol Hatchback 54 12 S
VAUXHALL Mk II 09/84 - 12/88 1,2 Petrol Estate 60 12 S
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
VAUXHALL Mk II 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ
VAUXHALL Mk II 01/90 - 12/91 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Estate 75 13 S
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,3 Petrol Estate 75 13 S
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
VAUXHALL Mk II 01/89 - 08/91 1,4 Petrol Estate 75 14 NV
VAUXHALL Mk II 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 75 16 N
VAUXHALL Mk II 08/86 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 LZ,C 16 NZ
VAUXHALL Mk II 08/86 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 75 E 16 NZ
VAUXHALL Mk II 01/87 - 12/91 1,6 Petrol Convertible 82 16 SV
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,6 Petrol Estate 82 16 SV
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
VAUXHALL Mk II 01/89 - 12/91 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/86 1,6 Petrol Estate 90 16 S
VAUXHALL Mk II 10/83 - 08/88 1,6 Petrol Estate 90 16 SH
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,6 Petrol Hatchback 90 16 SH
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/86 1,6 Petrol Hatchback 90 16 SH
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,6 Petrol Saloon 90
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,6 Petrol Saloon 90 16 SH
VAUXHALL Mk II 01/85 - 08/86 1,8 Petrol Saloon 100 C 18 NE
VAUXHALL Mk II 10/85 - 08/86 1,8 Petrol Saloon 100 C 18 NE
VAUXHALL Mk II 01/86 - 12/90 1,8 Petrol Saloon 111 18 SE
VAUXHALL Mk II 03/85 - 10/88 1,8 Petrol Convertible 112 18 SE
VAUXHALL Mk II 01/90 - 08/91 1,8 Petrol Estate 112 18 E
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/86 1,8 Petrol Estate 112 18 E,18 SE
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,8 Petrol Hatchback 112 18 E,18 SE
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,8 Petrol Hatchback 112 18 SE
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,8 Petrol Saloon 112 18 SE
VAUXHALL Mk II 08/84 - 10/88 1,8 Petrol Convertible 115
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,8 Petrol Hatchback 115 18 E
VAUXHALL Mk II 09/81 - 08/88 1,8 Petrol Saloon 115 18 E
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,8 Petrol Saloon 115 18 E,18 SE
VAUXHALL Mk II 01/87 - 12/91 2,0 Petrol Convertible 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk II 01/91 - 08/93 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 122 20 SE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 122 20 SE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
VAUXHALL Mk II 09/87 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
VAUXHALL Mk II 03/87 - 08/88 2,0 Petrol Hatchback 130 20 SEH
VAUXHALL Mk II 03/87 - 08/88 2,0 Petrol Saloon 130 20 SEH
VAUXHALL Mk II 03/88 - 08/91 1,9 Petrol Hatchback 149 C 20 XE
VAUXHALL Mk II 05/88 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 156 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk III 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
VAUXHALL Mk III 07/92 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
VAUXHALL Mk III 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III 09/93 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ,E 16 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,E 16 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Hatchback 82 16 SV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 05/93 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
VAUXHALL Mk III 09/87 - 03/94 1,8 Petrol Estate 88 E 18 NVR
VAUXHALL Mk III 09/89 - 08/92 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
VAUXHALL Mk III 09/88 - 10/90 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Hatchback 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 09/88 - 08/95 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III 03/90 - 11/95 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV,C 18 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Estate 57 17 D
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 09/92 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk III (F) 03/91 - 12/94 1,7 Diesel Estate 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 12/94 1,7 Diesel Hatchback 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 07/92 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 10/91 - 12/94 1,7 Diesel Van 60 17 DR
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/98 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Estate 82 17 TD
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 82 17 TD
VAUXHALL Mk III (F) 12/91 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 82 17 TD
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ,X 14 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ,X 14 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 04/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 08/95 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 03/93 - 08/96 1,6 Petrol Convertible 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III (F) 07/94 - 02/98 1,6 Petrol Estate 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III (F) 02/93 - 12/96 1,6 Petrol Hatchback 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 07/96 1,6 Petrol Saloon 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/96 1,6 Petrol Van 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
VAUXHALL Mk III (F) 01/96 - 03/01 1,6 Petrol Convertible 75 X 16 SZR
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 12/98 1,6 Petrol Estate 75 C 16 NZ,E 16 NZ,X 16 SZR
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,6 Petrol Hatchback 75 16 NZR,C 16 NZ,E 16 NZ,X 16 SZR
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 75 C 16 NZ,X 16 SZR
VAUXHALL Mk III (F) 10/91 - 08/98 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 03/91 - 02/98 1,4 Petrol Estate 82 C 14 SE
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
VAUXHALL Mk III (F) 04/92 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 82 C 14 SE
VAUXHALL Mk III (F) 02/96 - 02/98 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE
VAUXHALL Mk III (F) 02/96 - 09/98 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,8 Petrol Estate 90 C 18 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,8 Petrol Hatchback 90 C 18 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 90 C 18 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 03/91 - 12/94 1,6 Petrol Estate 100 C 16 SE
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 02/98 1,6 Petrol Hatchback 100 C 16 SE
VAUXHALL Mk III (F) 05/92 - 12/94 1,6 Petrol Saloon 100 C 16 SE
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 09/98 1,6 Petrol Saloon 100 X 16 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 1,6 Petrol Hatchback 101 X 16 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 09/95 - 02/98 1,8 Petrol Saloon 112 18 SE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Estate 115 C 18 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Hatchback 115 C 18 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 12/96 1,8 Petrol Saloon 115 C 18 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 03/93 - 10/94 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 11/94 - 03/01 1,8 Petrol Convertible 116 C 18 XEL,X 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/96 1,8 Petrol Convertible 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Hatchback 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 06/93 - 10/94 1,8 Petrol Saloon 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 2,0 Petrol Convertible 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 02/95 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 02/82 - 08/86 1,6 Diesel Estate 54 16 D
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 03/82 - 08/86 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 10/79 - 08/84 1,2 Petrol Saloon 54 12 S
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 02/82 - 08/84 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 09/79 - 08/84 1,3 Petrol Estate 75 13 S
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 09/79 - 08/84 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 09/81 - 08/86 1,6 Petrol Estate 90 16 SH
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 09/81 - 08/86 1,6 Petrol Hatchback 90 16 S
VAUXHALL VAUXHALL ASTRA 03/83 - 08/86 1,8 Petrol Hatchback 115 18 E
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 05/86 - 06/90 1,6 Diesel Van 54 16 DA
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 01/89 - 07/94 1,7 Diesel Van 57 17 D
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 09/85 - 06/94 1,7 Diesel Van 60 17 DR
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 08/85 - 12/89 1,3 Petrol Van 60 13 NB
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 08/91 - 07/94 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 08/85 - 12/89 1,3 Petrol Van 75 13 S
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 07/89 - 08/91 1,4 Petrol Van 75 14 NV
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 08/91 - 10/94 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ
VAUXHALL VAUXHALL ASTRAMAX 09/85 - 12/91 1,6 Petrol Van 82 16 SV
VAUXHALL VAUXHALL CAVALIER 08/77 - 01/81 1,3 Petrol Saloon 58 LW4
VAUXHALL VAUXHALL CAVALIER 08/75 - 08/81 1,6 Petrol Targa 60 16 N (CIH)
VAUXHALL VAUXHALL CAVALIER CC 08/75 - 08/81 1,3 Petrol Hatchback 57 LW4
VAUXHALL VAUXHALL CHEVETTE 09/76 - 12/85 1,2 Petrol Estate 53 13 N
VAUXHALL VAUXHALL CHEVETTE 03/75 - 12/85 1,3 Petrol Hatchback 53 13 N
VAUXHALL VAUXHALL CHEVETTE 03/75 - 12/85 1,3 Petrol Saloon 53 13 N
VAUXHALL VAUXHALL CHEVETTE 09/76 - 12/85 1,3 Petrol Estate 57 13 S
VAUXHALL VAUXHALL CHEVETTE 03/75 - 12/85 1,3 Petrol Hatchback 57 13 S
VAUXHALL VAUXHALL CHEVETTE 09/74 - 12/85 1,3 Petrol Saloon 57 13 S,LW4
ZAZ ZAZ LANOS 10/04 - 08/09 1,4 Petrol Hatchback 75 A13SM
ZAZ ZAZ LANOS 10/04 - 08/09 1,4 Petrol Saloon 75 A13SM
ZAZ ZAZ LANOS 10/04 - 02/17 1,5 Petrol Hatchback 86 A15SM
ZAZ ZAZ LANOS 10/04 - 02/17 1,5 Petrol Saloon 86 A15SM
ZAZ ZAZ LANOS 04/10 - 02/17 1,6 Petrol Hatchback 106 A16DMS
ZAZ ZAZ LANOS 10/04 - 02/17 1,6 Petrol Saloon 106 A16DMS
ZAZ ZAZ LANOS PICK-UP 10/04 - / 1,4 Petrol Van 75 A13SM
ZAZ ZAZ LANOS PICK-UP 10/04 - / 1,5 Petrol Van 86 A15SM
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram