Bromsbeläggssats, skivbroms

I lager
Varenummer:
OE No.:
1263701510
1605140
Brand:
Applikation Motor År
Attribut Värde
Bredd[mm] 116,5
Höjd [mm] 42,7
Tjocklek [mm.] 17,0
Slitvarnarkontakt med akustisk slitagevarnare
Bromssystem ATE
Position Bakaxel
Biltillverkning OE
OPEL 0542039
OPEL 0542040
OPEL 13473427
OPEL 13473428
OPEL 13473429
OPEL 1605140
OPEL 1605168
OPEL 1605170
OPEL 1605176
OPEL 1605180
OPEL 1605262
OPEL 1605266
OPEL 1605294
OPEL 1605295
OPEL 1605296
OPEL 542039
OPEL 542040
OPEL 95516192
OPEL 95516196
VAUXHALL 13417473
CHEVROLET 13300867
CHEVROLET 133192294
CHEVROLET 13319293
CHEVROLET 13319294
CHEVROLET 13404405
CHEVROLET 13411380
CHEVROLET 13411383
GENERAL MOTORS 13300867
GENERAL MOTORS 13319293
GENERAL MOTORS 13319294
GENERAL MOTORS 13411380
GENERAL MOTORS 13411383
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
CHEVROLET CHEVROLET AVEO 08/13 - / 1,4 Petrol Hatchback 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 11/13 - / 1,7 Diesel Estate 110 LKR
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/13 - / 1,7 Diesel Hatchback 110 LKR
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 11/13 - / 1,7 Diesel Saloon 110 LKR
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 05/09 - 05/11 2,0 Diesel Saloon 125 LLW
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/12 - / 1,7 Diesel Estate 131 LUD
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 01/12 - / 1,7 Diesel Hatchback 131 LUD
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 01/12 - / 1,7 Diesel Saloon 131 LUD
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 05/09 - / 2,0 Diesel Saloon 150 LLW
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/12 - / 2,0 Diesel Estate 163 LNP
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 06/11 - / 2,0 Diesel Hatchback 163 LNP
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/10 - / 2,0 Diesel Saloon 163 LNP
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 07/13 - / 1,4 Petrol Estate 101 LDD
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 07/13 - / 1,4 Petrol Hatchback 101 LDD
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 07/13 - / 1,4 Petrol Saloon 101 LDD
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 01/12 - / 1,6 Petrol Hatchback 109 LXT
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 05/09 - / 1,6 Petrol Saloon 109 LXT
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 05/09 - / 1,6 Petrol Saloon 113 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 12/12 - / 1,6 Petrol Estate 117 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 12/12 - / 1,6 Petrol Hatchback 117 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 12/12 - / 1,6 Petrol Saloon 117 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/12 - / 1,6 Petrol Estate 124 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 06/11 - / 1,6 Petrol Hatchback 124 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 05/09 - / 1,6 Petrol Saloon 124 LDE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/12 - / 1,4 Petrol Estate 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 06/12 - / 1,4 Petrol Hatchback 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 09/10 - / 1,4 Petrol Saloon 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 10/11 - / 1,8 Petrol Hatchback 140 2H0
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 11/09 - / 1,8 Petrol Saloon 140 LUW,LWE
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 08/12 - / 1,8 Petrol Estate 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 06/11 - / 1,8 Petrol Hatchback 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 05/09 - / 1,8 Petrol Saloon 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 06/11 - / 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET CRUZE 06/11 - / 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET ORLANDO 02/11 - / 2,0 Diesel MPV 131 LNP
CHEVROLET CHEVROLET ORLANDO 02/11 - / 2,0 Diesel MPV 163 LNP
CHEVROLET CHEVROLET ORLANDO 06/12 - / 1,4 Petrol MPV 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET ORLANDO 02/11 - / 1,8 Petrol MPV 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET ORLANDO 02/12 - / 2,0 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) MPV 140 LTD
CHEVROLET CHEVROLET ORLANDO 06/11 - / 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) MPV 141 2H0
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 12/12 - / 1,7 Diesel SUV 131 LUD
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 12/12 - / 1,7 Diesel SUV 131 LUD
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 11/14 - 12/15 1,6 Diesel SUV 136 LVL
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 11/14 - 12/15 1,6 Diesel SUV 136 LVL
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 12/12 - / 1,6 Petrol SUV 116 LDE
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 12/12 - / 1,4 Petrol SUV 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 12/12 - / 1,4 Petrol SUV 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 03/13 - / 1,8 Petrol SUV 140 2H0
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 03/13 - / 1,8 Petrol SUV 140 2H0
CHEVROLET CHEVROLET TRAX 04/13 - / 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) SUV 140 LUJ
CHEVROLET CHEVROLET VOLT 11/11 - / 1,4 Petrol/Electric Hatchback 151 LUU
OPEL ASTRA GTC J 07/14 - / 1,6 Diesel Hatchback 110 B 16 DTL
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 131 A 17 DTF,A 17 DTS
OPEL ASTRA GTC J 04/15 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 131 A 20 DTH
OPEL ASTRA GTC J 07/14 - / 1,6 Diesel Hatchback 136 B 16 DTH
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 165 A 20 DTH
OPEL ASTRA GTC J 10/12 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 194 A 20 DTR
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 101 A 14 XER
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - / 1,4 Petrol Hatchback 120 A 14 NEL,B 14 NEL
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - / 1,4 Petrol Hatchback 140 A 14 NET,B 14 NET
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,8 Petrol Hatchback 140 A 18 XER
OPEL ASTRA GTC J 12/12 - / 1,6 Petrol Hatchback 170 A 16 XHT,B 16 SHL
OPEL ASTRA GTC J 10/11 - / 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET
OPEL ASTRA GTC J 07/13 - / 1,6 Petrol Hatchback 200 A 16 SHT,B 16 SHT
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/14 1,3 Diesel Estate 95 A 13 DTE
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,3 Diesel Hatchback 95 A 13 DTE
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Estate 101 A 17 DTL,A 17 DTN
OPEL ASTRA J 02/14 - 10/15 1,6 Diesel Estate 110 B 16 DTL
OPEL ASTRA J 02/14 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback 110 B 16 DTL
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Estate 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
OPEL ASTRA J 09/09 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Estate 125 A 17 DTR
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 125 A 17 DTR
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Estate 131 A 17 DTF,A 17 DTS
OPEL ASTRA J 07/11 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 131 A 17 DTF,A 17 DTS
OPEL ASTRA J 01/14 - 10/15 2,0 Diesel Estate 131
OPEL ASTRA J 11/13 - 10/15 1,6 Diesel Estate 136 B 16 DTH
OPEL ASTRA J 11/13 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback 136 B 16 DTH
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 2,0 Diesel Estate 160 A 20 DTH
OPEL ASTRA J 09/09 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 160 A 20 DTH
OPEL ASTRA J 08/11 - 10/15 2,0 Diesel Estate 165 A 20 DTH
OPEL ASTRA J 06/11 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 165 A 20 DTH
OPEL ASTRA J 09/12 - 10/15 2,0 Diesel Estate 194 A 20 DTR
OPEL ASTRA J 09/12 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 194 A 20 DTR
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 87 A 14 XEL
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 87 A 14 XEL
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 100 A 14 XER,B 14 XER
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 101 A 14 XER,B 14 XER
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 115 A 16 XER,B 16 XER
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,6 Petrol Estate 116 A 16 XER,B 16 XER
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 120 A 14 NEL,B 14 NEL
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 120 A 14 NEL,B 14 NEL
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 140 A 14 NET,B 14 NET
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 140 A 14 NET,B 14 NET
OPEL ASTRA J 12/12 - 10/15 1,6 Petrol Estate 170 A 16 XHT,B 16 SHL
OPEL ASTRA J 12/12 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 170 A 16 XHT,B 16 SHL
OPEL ASTRA J 10/10 - 10/15 1,6 Petrol Estate 180 A 16 LET
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET
OPEL ASTRA J 12/09 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET
OPEL ASTRA J 12/11 - 10/15 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Estate 140 A 14 NET
OPEL ASTRA J 01/12 - 10/15 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 140 A 14 NET
OPEL OPEL AMPERA 11/11 - 03/15 1,4 Petrol/Electric Hatchback 151 A 14 XFL
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - 10/15 1,3 Diesel Saloon 95 A 13 DTE
OPEL OPEL ASTRA J 04/14 - / 1,6 Diesel Saloon 110 B 16 DTL
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - 10/15 1,7 Diesel Saloon 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - 10/15 1,7 Diesel Saloon 131 A 17 DTF,A 17 DTS
OPEL OPEL ASTRA J 01/14 - / 1,6 Diesel Saloon 136 B 16 DTH
OPEL OPEL ASTRA J 01/14 - 10/15 1,4 Petrol Saloon 87 A 14 XEL
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - 10/15 1,4 Petrol Saloon 101 A 14 XER,B 14 XER
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - / 1,6 Petrol Saloon 116 A 16 XER,B 16 XER
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - 10/15 1,4 Petrol Saloon 120 A 14 NEL,B 14 NEL
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - / 1,4 Petrol Saloon 140 A 14 NET,B 14 NET
OPEL OPEL ASTRA J 12/12 - 10/16 1,6 Petrol Saloon 170 A 16 XHT
OPEL OPEL ASTRA J 06/12 - / 1,6 Petrol Saloon 180 A 16 LET
OPEL OPEL ASTRA J 07/14 - / 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 140 A 14 NET
OPEL OPEL ASTRA J Estate Van (P10) 10/12 - 10/15 1,3 Diesel Estate Van 95 A 13 DTE
OPEL OPEL ASTRA J Estate Van (P10) 01/14 - 10/15 1,6 Diesel Estate Van 110 B 16 DTL
OPEL OPEL ASTRA J Estate Van (P10) 10/12 - 10/15 1,7 Diesel Estate Van 131 A 17 DTF,A 17 DTS
OPEL OPEL ASTRA J Estate Van (P10) 10/12 - 10/15 2,0 Diesel Estate Van 165 A 20 DTH
OPEL OPEL ASTRA J Hatchback Van (P10) 05/13 - 10/15 1,3 Diesel Hatchback Van 95 A 13 DTE
OPEL OPEL ASTRA J Hatchback Van (P10) 01/14 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback Van 110 B 16 DTL
OPEL OPEL ASTRA J Hatchback Van (P10) 05/13 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback Van 110 A 17 DTC,A 17 DTE
OPEL OPEL CASCADA 04/13 - 06/15 2,0 Diesel Convertible 165 A 20 DTH
OPEL OPEL CASCADA 07/15 - 04/18 2,0 Diesel Convertible 170 B 20 DTH
OPEL OPEL CASCADA 04/13 - 06/15 2,0 Diesel Convertible 194 A 20 DTR
OPEL OPEL CASCADA 04/13 - 04/18 1,4 Petrol Convertible 120 A 14 NEL,B 14 NEL
OPEL OPEL CASCADA 05/18 - 04/19 1,6 Petrol Convertible 136 D 16 SHJ
OPEL OPEL CASCADA 03/13 - 04/18 1,4 Petrol Convertible 140 A 14 NET,B 14 NET
OPEL OPEL CASCADA 04/13 - 04/19 1,6 Petrol Convertible 170 A 16 XHT,B 16 SHL,D 16 SHL
OPEL OPEL CASCADA 11/13 - 04/18 1,6 Petrol Convertible 200 A 16 SHT,B 16 SHT
OPEL OPEL MOKKA 06/15 - / 1,6 Diesel SUV 110 B 16 DTN,B 16 DTU
OPEL OPEL MOKKA 03/18 - / 1,6 Diesel SUV 110 D 16 DTN
OPEL OPEL MOKKA 06/12 - / 1,7 Diesel SUV 131 A 17 DTS
OPEL OPEL MOKKA 06/12 - / 1,7 Diesel SUV 131 A 17 DTS
OPEL OPEL MOKKA 01/15 - / 1,6 Diesel SUV 136 A 16 DTH,B 16 DTH,D 16 DTH
OPEL OPEL MOKKA 01/15 - / 1,6 Diesel SUV 136 B 16 DTH,D 16 DTH
OPEL OPEL MOKKA 06/12 - / 1,6 Petrol SUV 116 A 16 XER,B 16 XER,D 16 XER
OPEL OPEL MOKKA 06/18 - / 1,4 Petrol SUV 120 D 14 NEL
OPEL OPEL MOKKA 04/13 - / 1,4 Petrol SUV 140 A 14 NET,B 14 NET,D 14 NET
OPEL OPEL MOKKA 06/12 - / 1,4 Petrol SUV 140 A 14 NET,B 14 NET,D 14 NET
OPEL OPEL MOKKA 01/13 - / 1,8 Petrol SUV 140 A 18 XER
OPEL OPEL MOKKA 01/13 - / 1,8 Petrol SUV 140 A 18 XER
OPEL OPEL MOKKA 06/16 - / 1,4 Petrol SUV 152 B 14 XFT
OPEL OPEL MOKKA 04/13 - / 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) SUV 140 A 14 NET,B 14 NET,D 14 NET
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 2,0 Diesel MPV 110 A 20 DTL
OPEL ZAFIRA TOURER C 07/14 - / 1,6 Diesel MPV 120 B 16 DTJ,D 16 DTJ
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 2,0 Diesel MPV 130 A 20 DT,B 20 DTJ,D 20 DTJ,Y 20 DTJ,Z 20 DTJ
OPEL ZAFIRA TOURER C 11/16 - / 1,6 Diesel MPV 134 B 16 DTH,D 16 DTH
OPEL ZAFIRA TOURER C 02/13 - / 1,6 Diesel MPV 136 B 16 DTH
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 2,0 Diesel MPV 165 A 20 DTH
OPEL ZAFIRA TOURER C 01/15 - / 2,0 Diesel MPV 170 B 20 DTH,D 20 DTH
OPEL ZAFIRA TOURER C 01/13 - / 2,0 Diesel MPV 194 A 20 DTR
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 1,8 Petrol MPV 115 A 18 XEL
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 1,4 Petrol MPV 120 A 14 NEL,B 14 NEL
OPEL ZAFIRA TOURER C 09/18 - / 1,6 Petrol MPV 136 D 16 SHJ
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 1,4 Petrol MPV 140 A 14 NET,B 14 NET
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 1,8 Petrol MPV 140 A 18 XER
OPEL ZAFIRA TOURER C 12/12 - / 1,6 Petrol MPV 170 A 16 XHT,B 16 SHL,D 16 SHL
OPEL ZAFIRA TOURER C 07/13 - / 1,6 Petrol MPV 200 A 16 SHT,B 16 SHT
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 150 A 16 XNT,B 16 XNT
OPEL ZAFIRA TOURER C 10/11 - / 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) MPV 140 A 14 NET,B 14 NET
VAUXHALL ASTRA GTC J 07/14 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback 110 B 16 DTL
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 131 A 17 DTF,A 17 DTS
VAUXHALL ASTRA GTC J 07/14 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback 136 B 16 DTH
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 165 A 20 DTH
VAUXHALL ASTRA GTC J 12/12 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 194 A 20 DTR
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 101 A 14 XER
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 120 A 14 NEL,B 14 NEL
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 140 A 14 NET,B 14 NET
VAUXHALL ASTRA GTC J 10/11 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET
VAUXHALL ASTRA GTC J 09/13 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 200 A 16 SHT,B 16 SHT
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,3 Diesel Saloon 95 A 13 DTE
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,7 Diesel Saloon 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,7 Diesel Saloon 131 A 17 DTF,A 17 DTS
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,4 Petrol Saloon 101 A 14 XER
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,6 Petrol Saloon 116 A 16 XER
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,4 Petrol Saloon 140 A 14 NET
VAUXHALL ASTRA Mk VI J 06/12 - 10/15 1,6 Petrol Saloon 180 A 16 LET
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 2,0 Diesel MPV 110 A 20 DTL
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 2,0 Diesel MPV 130 A 20 DT,Y 20 DTJ,Z 20 DTJ
VAUXHALL Mk III 10/16 - 08/18 1,6 Diesel MPV 135 B 16 DTH
VAUXHALL Mk III 03/13 - 08/18 1,6 Diesel MPV 136 B 16 DTH
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 2,0 Diesel MPV 165 A 20 DTH
VAUXHALL Mk III 01/15 - 08/18 2,0 Diesel MPV 170 B 20 DTH
VAUXHALL Mk III 11/12 - 08/18 2,0 Diesel MPV 194 A 20 DTR
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 1,8 Petrol MPV 116 A 18 XEL
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 1,4 Petrol MPV 120 A 14 NEL
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 1,4 Petrol MPV 140 A 14 NET,B 14 NET
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 1,8 Petrol MPV 140 A 18 XER
VAUXHALL Mk III 07/13 - 08/18 1,6 Petrol MPV 200 A 16 SHT
VAUXHALL Mk III 10/11 - 08/18 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 150 A 16 XNT
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,3 Diesel Estate 95 A 13 DTE
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,3 Diesel Hatchback 95 A 13 DTE
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 101 A 17 DTL
VAUXHALL Mk VI (J) 01/14 - 10/15 1,6 Diesel Estate 110 B 16 DTL
VAUXHALL Mk VI (J) 11/13 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback 110 B 16 DTL
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Estate 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTC,A 17 DTE,A 17 DTJ
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,7 Diesel Estate 125 A 17 DTR
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 125 A 17 DTR
VAUXHALL Mk VI (J) 06/11 - 10/15 1,7 Diesel Estate 131 A 17 DTF,A 17 DTS
VAUXHALL Mk VI (J) 06/11 - 10/15 1,7 Diesel Hatchback 131 A 17 DTF,A 17 DTS
VAUXHALL Mk VI (J) 01/14 - 10/15 1,6 Diesel Estate 136 B 16 DTH
VAUXHALL Mk VI (J) 11/13 - 10/15 1,6 Diesel Hatchback 136 B 16 DTH
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 06/11 2,0 Diesel Estate 160 A 20 DTH
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 06/11 2,0 Diesel Hatchback 160 A 20 DTH
VAUXHALL Mk VI (J) 08/11 - 10/15 2,0 Diesel Estate 165 A 20 DTH
VAUXHALL Mk VI (J) 08/11 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 165 A 20 DTH
VAUXHALL Mk VI (J) 12/12 - 10/15 2,0 Diesel Estate 194 A 20 DTR
VAUXHALL Mk VI (J) 12/12 - 10/15 2,0 Diesel Hatchback 194 A 20 DTR
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 87 A 14 XEL
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 87 A 14 XEL
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 100 A 14 XER,B 14 XER
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 101 A 14 XER,B 14 XER
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 115 A 16 XER,B 16 XER
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,6 Petrol Estate 116 A 16 XER,B 16 XER
VAUXHALL Mk VI (J) 08/10 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 120 A 14 NEL
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,4 Petrol Estate 140 A 14 NET
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,4 Petrol Hatchback 140 A 14 NET,B 14 NET,D 14 NET
VAUXHALL Mk VI (J) 10/10 - 10/15 1,6 Petrol Estate 180 A 16 LET
VAUXHALL Mk VI (J) 12/09 - 10/15 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET
VAUXHALL VAUXHALL AMPERA 03/12 - / 1,4 Petrol/Electric Hatchback 151 4ET50,A 14 XFL
VAUXHALL VAUXHALL CASCADA 02/13 - / 2,0 Diesel Convertible 165 A 20 DTH
VAUXHALL VAUXHALL CASCADA 07/15 - / 2,0 Diesel Convertible 170 B 20 DTH
VAUXHALL VAUXHALL CASCADA 02/13 - / 2,0 Diesel Convertible 194 A 20 DTR
VAUXHALL VAUXHALL CASCADA 02/13 - / 1,4 Petrol Convertible 140 A 14 NET,B 14 NET
VAUXHALL VAUXHALL CASCADA 02/13 - / 1,6 Petrol Convertible 170 A 16 XHT,B 16 SHL
VAUXHALL VAUXHALL CASCADA 11/13 - / 1,6 Petrol Convertible 200 A 16 SHT,B 16 SHT
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 06/15 - / 1,6 Diesel SUV 110 B 16 DTN,B 16 DTU
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 06/12 - / 1,7 Diesel SUV 131 A 17 DTS
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 06/12 - / 1,7 Diesel SUV 131 A 17 DTS
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 01/15 - / 1,6 Diesel SUV 136 A 16 DTH,B 16 DTH
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 01/15 - / 1,6 Diesel SUV 136 A 16 DTH,B 16 DTH
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 06/12 - / 1,6 Petrol SUV 116 A 16 XER,B 16 XER,D 16 XER
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 06/12 - / 1,4 Petrol SUV 140 A 14 NET,B 14 NET,D 14 NET
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 04/13 - / 1,4 Petrol SUV 140 A 14 NET,B 14 NET,D 14 NET
VAUXHALL VAUXHALL MOKKA 06/16 - / 1,4 Petrol SUV 152 B 14 XFT
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram