Bromsbackar, sats

I lager
Varenummer:
OE No.:
1263900310
1605781
Applikation Motor År
Corsa A All 82-93
Kadett E hatchback-sedan 1.2 1.3N 1.3S C1.3N C1.4NZ 84-91
Kadett E hatchback-sedan 1.6D 1.6DA 1.7D 84-91
Attribut Värde
Position Bakaxel
Diameter (mm) 200
Bredd[mm] 29
Bromsbelägg 000
Biltillverkning OE
OPEL 1605592
OPEL 1605593
OPEL 1605674
OPEL 1605758
OPEL 1605781
GENERAL MOTORS 90271938
GENERAL MOTORS 90397655
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
OPEL CORSA A 09/87 - 03/93 1,5 Diesel Hatchback 50 15 D (4EC1)
OPEL CORSA A 10/87 - 11/92 1,5 Diesel Saloon 50 15 D (4EC1)
OPEL CORSA A 06/87 - 04/89 1,5 Diesel Van 50 15 D (4EC1)
OPEL CORSA A 10/87 - 03/93 1,5 Diesel Saloon 67 15 DT (T4EC1)
OPEL CORSA A 09/82 - 03/93 1,0 Petrol Hatchback 45 10 S
OPEL CORSA A 09/82 - 09/92 1,0 Petrol Saloon 45 10 S
OPEL CORSA A 02/86 - 04/89 1,0 Petrol Van 45 10 S
OPEL CORSA A 09/82 - 08/90 1,2 Petrol Hatchback 45 12 NC,E 12 GV
OPEL CORSA A 09/89 - 03/93 1,2 Petrol Hatchback 45 C 12 NZ
OPEL CORSA A 01/85 - 10/87 1,2 Petrol Saloon 45 12 NC,E 12 GV
OPEL CORSA A 09/89 - 03/93 1,2 Petrol Saloon 45 C 12 NZ
OPEL CORSA A 02/86 - 04/89 1,2 Petrol Van 45 12 NC,E 12 GV
OPEL CORSA A 01/90 - 03/93 1,2 Petrol Hatchback 52 12 NV
OPEL CORSA A 02/86 - 04/89 1,2 Petrol Van 54 12 ST
OPEL CORSA A 01/85 - 03/93 1,4 Petrol Hatchback 54 C 14 NZ
OPEL CORSA A 09/82 - 02/90 1,2 Petrol Hatchback 55 12 ST
OPEL CORSA A 09/82 - 03/93 1,2 Petrol Saloon 55 12 ST
OPEL CORSA A 09/82 - 10/87 1,2 Petrol Saloon 58 12 S
OPEL CORSA A 09/82 - 08/90 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
OPEL CORSA A 02/86 - 07/90 1,2 Petrol Van 60 12 S
OPEL CORSA A 09/85 - 10/89 1,3 Petrol Hatchback 60 13 NB
OPEL CORSA A 09/86 - 09/90 1,3 Petrol Hatchback 60 C 13 N
OPEL CORSA A 09/85 - 10/87 1,3 Petrol Saloon 60 13 NB,C 13 N
OPEL CORSA A 02/86 - 04/89 1,3 Petrol Van 60 13 NB
OPEL CORSA A 01/90 - 03/93 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ
OPEL CORSA A 10/89 - 03/93 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ
OPEL CORSA A 02/86 - 04/89 1,3 Petrol Van 69 13 SB
OPEL CORSA A 09/82 - 10/89 1,3 Petrol Hatchback 70 13 SB
OPEL CORSA A 09/82 - 10/87 1,3 Petrol Saloon 70 13 SB
OPEL CORSA A 01/90 - 03/93 1,4 Petrol Hatchback 72 14 NV
OPEL CORSA A 09/89 - 03/93 1,4 Petrol Saloon 72 14 NV
OPEL CORSA A 08/88 - 09/92 1,6 Petrol Hatchback 75 C 16 NZ
OPEL CORSA A 09/91 - 03/93 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
OPEL CORSA A 09/88 - 08/90 1,6 Petrol Hatchback 82 C 16 NZ
OPEL CORSA A 09/89 - 03/93 1,6 Petrol Hatchback 98 C 16 SEI
OPEL CORSA A 05/88 - 03/92 1,6 Petrol Hatchback 100 E 16 SE
OPEL CORSA A 02/92 - 03/93 1,6 Petrol Hatchback 101 C 16 SE
OPEL KADETT D 09/79 - 08/84 1,0 Petrol Hatchback 45 10 S
OPEL KADETT D 09/79 - 08/84 1,0 Petrol Saloon 45 10 S
OPEL KADETT D 08/82 - 08/84 1,2 Petrol Hatchback 55 12 ST
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,2 Petrol Estate 60 12 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,2 Petrol Saloon 60 12 S
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Estate 60 13 N
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Hatchback 60 13 N
OPEL KADETT D 08/79 - 08/84 1,3 Petrol Saloon 60 C 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Estate 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Hatchback 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 09/84 - 01/89 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 08/84 - 08/88 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 01/86 - 12/89 1,6 Diesel Van 54 16 D,16 DA
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Hatchback 57 17 D
OPEL KADETT E 02/89 - 08/91 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
OPEL KADETT E 01/89 - 07/94 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 08/88 - 09/92 1,7 Diesel Van 57 17 D
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Hatchback 72 15 TD
OPEL KADETT E 07/88 - 08/91 1,5 Diesel Saloon 72 15 TD
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Hatchback 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/84 - 07/86 1,2 Petrol Saloon 55 12 SC
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Estate 60 C 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Hatchback 60 13 N,13 NB
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Hatchback 60 C 13 N
OPEL KADETT E 09/84 - 08/89 1,3 Petrol Saloon 60 13 N,13 NB
OPEL KADETT E 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Saloon 60 C 13 N
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Convertible 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 08/91 - 07/94 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ
OPEL KADETT E 01/85 - 12/87 1,3 Petrol Hatchback 68 13 S
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Estate 75 13 S
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
OPEL KADETT E 09/84 - 08/87 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Estate 75 14 NV
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
OPEL KADETT E 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
OPEL KADETT E 09/89 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 82 C 14 SE
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,6 Diesel Saloon 54 16 D,16 DA
VAUXHALL Mk II 01/89 - 12/91 1,7 Diesel Saloon 57 17 D
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,2 Petrol Hatchback 54 12 S
VAUXHALL Mk II 09/84 - 12/88 1,2 Petrol Estate 60 12 S
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,2 Petrol Hatchback 60 12 S
VAUXHALL Mk II 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ
VAUXHALL Mk II 01/90 - 12/91 1,4 Petrol Saloon 60 C 14 NZ
VAUXHALL Mk II 09/84 - 08/91 1,3 Petrol Hatchback 75 13 S
VAUXHALL Mk II 09/85 - 08/91 1,3 Petrol Saloon 75 13 S
VAUXHALL Mk II 01/90 - 08/91 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
VAUXHALL Mk II 10/89 - 12/91 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 03/93 1,5 Diesel Hatchback 67 15 DT (T4EC1)
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 02/93 1,5 Diesel Saloon 67 15 DT (T4EC1)
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 05/83 - 03/93 1,0 Petrol Hatchback 45 10 S
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/82 - 10/87 1,0 Petrol Saloon 45 10 S
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/89 - 03/93 1,2 Petrol Hatchback 45 C 12 NZ
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 02/92 - 12/93 1,2 Petrol Saloon 45 C 12 NZ
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 03/93 1,2 Petrol Hatchback 52 12 NV
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 05/83 - 02/90 1,2 Petrol Hatchback 55 12 ST
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/82 - 10/87 1,2 Petrol Saloon 55 12 ST
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 10/90 - 08/92 1,4 Petrol Saloon 59 C 14 NZ
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 03/93 1,4 Petrol Hatchback 60 C 14 NZ
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 05/83 - 10/89 1,3 Petrol Hatchback 70 13 SB
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/82 - 10/87 1,3 Petrol Saloon 70 13 SB
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 03/93 1,4 Petrol Hatchback 75 14 NV
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 01/90 - 02/93 1,4 Petrol Saloon 75 14 NV
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/90 - 08/92 1,4 Petrol Saloon 81 C 14 SE
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 09/89 - 03/93 1,6 Petrol Hatchback 98 C 16 SEI
VAUXHALL VAUXHALL NOVA 05/88 - 03/92 1,6 Petrol Hatchback 100 E 16 SE
VAUXHALL VAUXHALL NOVAVAN 01/91 - 10/94 1,5 Diesel Van 50 15 D
VAUXHALL VAUXHALL NOVAVAN 01/90 - 10/94 1,2 Petrol Van 52 12 NV
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram