Bromsbackar, sats

I lager
Varenummer:
OE No.:
1263900410
1605920
Brand:
Applikation Motor År
Astra F stationwagon, van All 91-98
Astra G X1.4XE Z1.4XE X1.6SZR C1.6SEL X1.6XEL 98-04
Astra G Z1.6SE Z1.6XE X1.7DTL Y1.7DT 98-04
Astra G stationwagon, van X1.2XE Z1.2XE 98-04
Vectra B 1.6LZ2 X1.6SZR 95-02
Vectra B sedan X2.0DTL 95-02
Zafira A aLL 99-05
Attribut Värde
Position Bakaxel
Diameter (mm) 228
Bredd[mm] 42
Bromsbelägg 000
Bromssystem TRW
Biltillverkning OE
OPEL 1605062
OPEL 1605064
OPEL 1605262
OPEL 1605358
OPEL 1605920
OPEL 1605969
OPEL 91158369
OPEL 93170618
OPEL 93189978
VAUXHALL 91158369
VAUXHALL 93170618
VAUXHALL 93189978
VAUXHALL 93195331
GENERAL MOTORS 90512792
GENERAL MOTORS 93171065
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
CHEVROLET CHEVROLET ASTRA 08/00 - 08/03 1,7 Diesel Hatchback 75 Y 17 DT
OPEL ASTFRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 11/94 - 01/98 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/99 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA F 03/95 - 02/98 1,7 Diesel Van 82 17 TD
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ,X 14 NZ
OPEL ASTRA F 05/93 - 07/96 1,6 Petrol Estate 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 02/93 - 07/96 1,6 Petrol Van 71 X 16 SZ
OPEL ASTRA F 09/95 - 01/98 1,6 Petrol Estate 75 16 LZ2,16 NZR
OPEL ASTRA F 09/91 - 01/98 1,6 Petrol Estate 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 10/91 - 02/98 1,6 Petrol Van 75 C 16 NZ,X 16 SZR
OPEL ASTRA F 09/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 14 SE
OPEL ASTRA F 03/92 - 01/98 1,4 Petrol Estate 82 C 14 SE
OPEL ASTRA F 02/96 - 01/98 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE
OPEL ASTRA F 08/94 - 01/98 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 08/94 - 03/98 1,6 Petrol Van 100 X 16 XEL
OPEL ASTRA F 03/93 - 01/98 2,0 Petrol Estate 150 C 20 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 08/00 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 02/98 - 08/00 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 09/98 - 08/00 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 01/99 - 04/05 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
OPEL ASTRA G 02/00 - 07/04 1,7 Diesel Estate 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 02/00 - 01/05 1,7 Diesel Hatchback 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 02/00 - 01/05 1,7 Diesel Saloon 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 02/00 - 04/05 1,7 Diesel Van 75 Y 17 DT
OPEL ASTRA G 04/03 - 05/04 1,7 Diesel Estate 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA G 04/03 - 01/05 1,7 Diesel Hatchback 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA G 04/03 - 12/09 1,7 Diesel Saloon 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA G 02/98 - 07/04 2,0 Diesel Estate 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
OPEL ASTRA G 02/98 - 01/05 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
OPEL ASTRA G 09/98 - 01/05 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
OPEL ASTRA G 01/99 - 04/05 2,0 Diesel Van 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
OPEL ASTRA G 08/99 - 07/04 2,0 Diesel Estate 101 Y 20 DTH
OPEL ASTRA G 08/99 - 01/05 2,0 Diesel Hatchback 101 Y 20 DTH
OPEL ASTRA G 08/99 - 01/05 2,0 Diesel Saloon 101 Y 20 DTH
OPEL ASTRA G 09/02 - 07/04 2,2 Diesel Estate 117 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 09/02 - 01/05 2,2 Diesel Hatchback 117 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 09/02 - 01/05 2,2 Diesel Saloon 117 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 09/02 - 10/05 2,2 Diesel Convertible 125 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 09/02 - 07/04 2,2 Diesel Estate 125 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 09/02 - 01/05 2,2 Diesel Hatchback 125 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 09/02 - 01/05 2,2 Diesel Saloon 125 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,2 Petrol Estate 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,2 Petrol Hatchback 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 09/98 - 09/00 1,2 Petrol Saloon 65 X 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 07/04 1,2 Petrol Estate 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,2 Petrol Hatchback 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,2 Petrol Saloon 75 Z 12 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 09/98 - 09/00 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 01/99 - 09/00 1,6 Petrol Van 75 X 16 SZR
OPEL ASTRA G 09/00 - 07/04 1,6 Petrol Estate 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,6 Petrol Hatchback 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,6 Petrol Saloon 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 09/00 - 04/05 1,6 Petrol Van 84 Z 16 SE
OPEL ASTRA G 06/98 - 07/04 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE,Z 14 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 01/05 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE,Z 14 XE
OPEL ASTRA G 09/07 - 12/09 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA G 09/98 - 01/05 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE,Z 14 XE
OPEL ASTRA G 09/07 - 12/09 1,4 Petrol Saloon 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA G 02/98 - 07/04 1,6 Petrol Estate 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 01/05 1,6 Petrol Hatchback 101 C 16 SEL,X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 09/98 - 01/05 1,6 Petrol Saloon 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 12/02 - 05/04 1,6 Petrol Estate 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 11/02 - 01/05 1,6 Petrol Hatchback 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 12/02 - 12/09 1,6 Petrol Saloon 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,8 Petrol Estate 116 X 18 XE1
OPEL ASTRA G 02/98 - 09/00 1,8 Petrol Hatchback 116 X 18 XE1
OPEL ASTRA G 09/98 - 09/00 1,8 Petrol Saloon 116 X 18 XE1
OPEL ASTRA G 03/01 - 10/05 1,8 Petrol Convertible 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 07/04 1,8 Petrol Estate 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA G 09/00 - 01/05 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA G 06/00 - 01/05 1,8 Petrol Saloon 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA G 02/98 - 07/04 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA G 02/98 - 01/05 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA G 09/98 - 01/05 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA G 03/01 - 10/05 2,2 Petrol Convertible 147 Z 22 SE
OPEL ASTRA G 03/01 - 07/04 2,2 Petrol Estate 147 Z 22 SE
OPEL ASTRA G 06/00 - 01/05 2,2 Petrol Hatchback 147 Z 22 SE
OPEL ASTRA G 03/01 - 01/05 2,2 Petrol Saloon 147 Z 22 SE
OPEL ASTRA G 11/99 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 160 X 20 XER
OPEL ASTRA G 03/02 - 10/05 2,0 Petrol Convertible 192 Z 20 LET
OPEL ASTRA G 09/02 - 07/04 2,0 Petrol Estate 192 Z 20 LET
OPEL ASTRA G 09/02 - 01/05 2,0 Petrol Hatchback 192 Z 20 LET
OPEL ASTRA G 11/02 - 07/04 2,0 Petrol Estate 200 Z 20 LET
OPEL ASTRA G 11/02 - 01/05 2,0 Petrol Hatchback 200 Z 20 LET
OPEL ASTRA G 03/03 - 07/04 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate 97 Z 16 YNG
OPEL ASTRA G 03/98 - 01/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G 06/02 - 01/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ASTRA G COUPE 09/02 - 05/05 2,2 Diesel Coupe 125 Y 22 DTR
OPEL ASTRA G COUPE 03/00 - 05/05 1,6 Petrol Coupe 103 Z 16 XEP
OPEL ASTRA G COUPE 03/00 - 10/00 1,8 Petrol Coupe 116 X 18 XE1
OPEL ASTRA G COUPE 09/00 - 05/05 1,8 Petrol Coupe 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA G COUPE 09/00 - 05/05 2,2 Petrol Coupe 147 Z 22 SE
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 1,7 Diesel Estate 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA H 03/04 - 10/10 1,7 Diesel Hatchback 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,7 Diesel Hatchback 80 Z 17 DTL
OPEL ASTRA H 08/05 - 10/10 1,3 Diesel Estate 90 Z 13 DTH
OPEL ASTRA H 08/05 - 10/10 1,3 Diesel Hatchback 90 Z 13 DTH
OPEL ASTRA H 04/05 - 10/10 1,3 Diesel Hatchback 90 Z 13 DTH
OPEL ASTRA H 03/04 - 10/10 1,7 Diesel Hatchback 100 Z 17 DTH
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,9 Diesel Estate 100 Z 19 DTL
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 100 Z 19 DTL
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 1,7 Diesel Estate 101 Z 17 DTH
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,7 Diesel Hatchback 101 Z 17 DTH
OPEL ASTRA H 01/06 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 101 Z 19 DTL
OPEL ASTRA H 02/07 - 05/14 1,7 Diesel Estate 110 A 17 DTJ,Z 17 DTJ
OPEL ASTRA H 02/07 - 05/14 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTJ,Z 17 DTJ
OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTJ,Z 17 DTJ
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,9 Diesel Estate 120 Z 19 DT
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 1,9 Diesel Estate 120 Z 19 DTJ
OPEL ASTRA H 06/04 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DT
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DT
OPEL ASTRA H 04/04 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DTJ
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DTJ
OPEL ASTRA H 02/07 - 05/14 1,7 Diesel Estate 125 A 17 DTR,Z 17 DTR
OPEL ASTRA H 02/07 - 05/14 1,7 Diesel Hatchback 125 A 17 DTR,Z 17 DTR
OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,7 Diesel Hatchback 125 A 17 DTR,Z 17 DTR
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,9 Diesel Convertible 150 Z 19 DTH
OPEL ASTRA H 09/04 - 10/10 1,9 Diesel Estate 150 Z 19 DTH
OPEL ASTRA H 09/04 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 150 Z 19 DTH
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,9 Diesel Hatchback 150 Z 19 DTH
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,4 Petrol Hatchback 75 Z 14 XEL
OPEL ASTRA H 04/04 - 10/04 1,4 Petrol Hatchback 75 Z 14 XEL
OPEL ASTRA H 08/05 - 10/10 1,2 Petrol Hatchback 80 Z 12 XEP
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 1,4 Petrol Estate 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA H 03/04 - 10/10 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XEP
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,6 Petrol Convertible 105 Z 16 XE1,Z 16 XEP
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 1,6 Petrol Estate 105 Z 16 XE1,Z 16 XEP
OPEL ASTRA H 03/04 - 10/10 1,6 Petrol Hatchback 105 Z 16 XE1,Z 16 XEP
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,6 Petrol Hatchback 105 Z 16 XE1,Z 16 XEP
OPEL ASTRA H 12/06 - 10/10 1,6 Petrol Convertible 116 Z 16 XER
OPEL ASTRA H 12/06 - 05/14 1,6 Petrol Estate 116 A 16 XER,Z 16 XER
OPEL ASTRA H 12/06 - 05/14 1,6 Petrol Hatchback 116 A 16 XER,Z 16 XER
OPEL ASTRA H 12/06 - 10/10 1,6 Petrol Hatchback 116 Z 16 XER
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,8 Petrol Convertible 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 1,8 Petrol Estate 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA H 01/04 - 10/10 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
OPEL ASTRA H 09/05 - 10/10 1,8 Petrol Convertible 140 A 18 XER,Z 18 XER
OPEL ASTRA H 08/05 - 05/14 1,8 Petrol Estate 140 A 18 XER,Z 18 XER
OPEL ASTRA H 01/06 - 10/10 1,8 Petrol Hatchback 140 A 18 XER,Z 18 XER
OPEL ASTRA H 01/06 - 10/10 1,8 Petrol Hatchback 140 Z 18 XER
OPEL ASTRA H 08/04 - 10/10 2,0 Petrol Estate 170 Z 20 LEL
OPEL ASTRA H 03/04 - 10/10 2,0 Petrol Hatchback 170 Z 20 LEL
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 2,0 Petrol Hatchback 170 Z 20 LEL
OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,6 Petrol Convertible 180 A 16 LET,Z 16 LET
OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,6 Petrol Estate 180 A 16 LET,Z 16 LET
OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET,Z 16 LET
OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,6 Petrol Hatchback 180 A 16 LET,Z 16 LET
OPEL ASTRA H 09/04 - 10/10 2,0 Petrol Estate 200 Z 20 LER
OPEL ASTRA H 09/04 - 10/10 2,0 Petrol Hatchback 200 Z 20 LER
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 2,0 Petrol Hatchback 200 Z 20 LER
OPEL ASTRA H 03/05 - 10/10 2,0 Petrol Hatchback 240 Z 20 LEH
OPEL ASTRA H 08/05 - 10/10 2,0 Petrol Hatchback 240 Z 20 LEH
OPEL ASTRA H 08/09 - 10/10 1,4 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 01/05 1,4 Petrol Estate 60 X 14 NZ
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 01/05 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL OPEL ASTRA F CLASSIC 01/98 - 01/05 1,6 Petrol Estate 101 X 16 XEL
OPEL OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,3 Diesel Saloon 90 Z 13 DTH
OPEL OPEL ASTRA H 02/07 - 10/10 1,7 Diesel Saloon 101 Z 17 DTH
OPEL OPEL ASTRA H 02/07 - 05/14 1,7 Diesel Saloon 110 Z 17 DTJ
OPEL OPEL ASTRA H 02/07 - 05/14 1,6 Petrol Saloon 116 Z 16 XER
OPEL OPEL ASTRA H 02/07 - 09/12 1,8 Petrol Saloon 140 A 18 XER,Z 18 XER
OPEL OPEL COMBO 10/01 - / 1,7 Diesel Estate Van 65 Y 17 DTL
OPEL OPEL COMBO 10/01 - 06/04 1,7 Diesel MPV 65 Y 17 DTL
OPEL OPEL COMBO 08/05 - / 1,3 Diesel Estate Van 69 Z 13 DT
OPEL OPEL COMBO 06/04 - 01/11 1,3 Diesel MPV 69 Y 13 DT,Z 13 DT
OPEL OPEL COMBO 10/05 - 12/12 1,3 Diesel Estate Van 75 Z 13 DTJ
OPEL OPEL COMBO 10/05 - 12/11 1,3 Diesel MPV 75 Z 13 DTJ
OPEL OPEL COMBO 10/01 - / 1,7 Diesel Estate Van 75 Y 17 DT
OPEL OPEL COMBO 10/01 - 06/04 1,7 Diesel MPV 75 Y 17 DT
OPEL OPEL COMBO 12/04 - / 1,7 Diesel Estate Van 101 Z 17 DTH
OPEL OPEL COMBO 07/04 - 12/11 1,7 Diesel MPV 101 Z 17 DTH
OPEL OPEL COMBO 07/94 - 10/01 1,4 Petrol Van 60 C 14 NZ,X 14 SZ
OPEL OPEL COMBO 07/94 - 10/01 1,4 Petrol Van 82 C 14 SE
OPEL OPEL COMBO 10/01 - / 1,6 Petrol Estate Van 87 Z 16 SE
OPEL OPEL COMBO 10/01 - 09/06 1,6 Petrol MPV 87 Z 16 SE
OPEL OPEL COMBO 08/05 - / 1,4 Petrol Estate Van 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL COMBO 10/04 - 12/11 1,4 Petrol MPV 90 Z 14 XEP
OPEL OPEL COMBO 06/06 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 94 Z 16 YNG
OPEL OPEL COMBO 06/06 - 12/11 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 94 Z 16 YNG
OPEL OPEL COMBO 04/05 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 97 Z 16 YNG
OPEL OPEL COMBO 04/05 - 01/11 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 97 Z 16 YNG
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 2,0 Diesel Estate 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 04/02 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 1,6 Petrol Estate 75 16 LZ2
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 10/95 - 07/03 1,6 Petrol Hatchback 75 16 LZ2
OPEL VECTRA B 10/95 - 07/03 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 1,6 Petrol Saloon 75 16 LZ2
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 09/95 - 08/96 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL ZAFIRA A MPV 09/01 - 06/05 1,6 CNG MPV 97 Z 16 YNG
OPEL ZAFIRA A MPV 07/99 - 06/05 2,0 Diesel MPV 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
OPEL ZAFIRA A MPV 09/00 - 06/05 2,0 Diesel MPV 101 Y 20 DTH
OPEL ZAFIRA A MPV 01/02 - 06/05 2,2 Diesel MPV 125 Y 22 DTR
OPEL ZAFIRA A MPV 04/99 - 06/05 1,6 Petrol MPV 101 X 16 XEL,Z 16 XE
OPEL ZAFIRA A MPV 09/00 - 06/05 1,8 Petrol MPV 125 Z 18 XE
OPEL ZAFIRA A MPV 09/00 - 06/05 2,2 Petrol MPV 147 Z 22 SE
OPEL ZAIFRA B 07/05 - 09/12 1,6 Petrol MPV 105 Z 16 XE1,Z 16 XEP
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Estate 82 X 20 DTL
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
VAUXHALL Mk I (A) 04/99 - 08/05 1,6 Petrol MPV 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk I (A) 09/00 - 08/05 1,8 Petrol MPV 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk I (A) 09/01 - 06/05 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 97 Z 16 YNG
VAUXHALL Mk I (A) 11/98 - 08/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) MPV 101 X 16 XEL
VAUXHALL Mk II (C) 09/01 - 11/11 1,7 Diesel Estate Van 65 Y 17 DTL
VAUXHALL Mk II (C) 09/01 - 06/04 1,7 Diesel MPV 65 Y 17 DTL
VAUXHALL Mk II (C) 09/04 - 02/12 1,3 Diesel Estate Van 69 Y 13 DT,Z 13 DT
VAUXHALL Mk II (C) 09/04 - 09/06 1,3 Diesel MPV 69 Z 13 DT
VAUXHALL Mk II (C) 10/05 - 11/11 1,3 Diesel Estate Van 75 Z 13 DTJ
VAUXHALL Mk II (C) 07/06 - 02/12 1,3 Diesel MPV 75 Z 13 DTJ
VAUXHALL Mk II (C) 10/01 - 11/11 1,7 Diesel Estate Van 75 Y 17 DT
VAUXHALL Mk II (C) 10/01 - 02/12 1,7 Diesel MPV 75 Y 17 DT
VAUXHALL Mk II (C) 12/04 - 11/11 1,7 Diesel Estate Van 101 Z 17 DTH
VAUXHALL Mk II (C) 12/04 - 09/10 1,7 Diesel MPV 101 Z 17 DTH
VAUXHALL Mk II (C) 09/01 - 10/04 1,6 Petrol Estate Van 84 Z 16 SE
VAUXHALL Mk II (C) 10/01 - 11/11 1,6 Petrol Estate Van 87 Z 16 SE
VAUXHALL Mk II (C) 10/01 - 06/04 1,6 Petrol MPV 87 Z 16 SE
VAUXHALL Mk II (C) 10/01 - 05/07 1,4 Petrol Estate Van 90 Z 14 XE
VAUXHALL Mk II (C) 01/04 - 11/11 1,4 Petrol Estate Van 90 Z 14 XEP
VAUXHALL Mk II (C) 10/04 - 09/10 1,4 Petrol MPV 90 Z 14 XEP
VAUXHALL Mk II (C) 06/06 - 02/12 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 94 Y 16 YNG,Z 16 YNG
VAUXHALL Mk II (C) 06/06 - 09/10 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 94 Z 16 YNG
VAUXHALL Mk II (C) 04/05 - 02/12 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 97 Z 16 YNG
VAUXHALL Mk II (C) 04/05 - 02/12 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 97 Z 16 YNG
VAUXHALL Mk III (F) 08/94 - 02/98 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/98 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 1,4 Petrol Estate 60 C 14 NZ,X 14 NZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/96 1,6 Petrol Van 71 X 16 SZ
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 12/98 1,6 Petrol Estate 75 C 16 NZ,E 16 NZ,X 16 SZR
VAUXHALL Mk III (F) 03/91 - 02/98 1,4 Petrol Estate 82 C 14 SE
VAUXHALL Mk III (F) 02/96 - 01/98 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 08/00 1,7 Diesel Estate 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 08/00 1,7 Diesel Hatchback 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 09/98 - 08/00 1,7 Diesel Saloon 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 08/98 - 08/06 1,7 Diesel Van 68 X 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 02/00 - 05/05 1,7 Diesel Estate 75 Y 17 DT
VAUXHALL Mk IV (G) 02/00 - 05/05 1,7 Diesel Hatchback 75 Y 17 DT
VAUXHALL Mk IV (G) 02/00 - 05/05 1,7 Diesel Saloon 75 Y 17 DT
VAUXHALL Mk IV (G) 04/01 - 08/06 1,7 Diesel Van 75 Y 17 DT
VAUXHALL Mk IV (G) 04/03 - 05/05 1,7 Diesel Estate 80 Z 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 04/03 - 05/05 1,7 Diesel Hatchback 80 Z 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 04/03 - 05/05 1,7 Diesel Saloon 80 Z 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 07/03 - 08/06 1,7 Diesel Van 80 Z 17 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 03/98 - 04/04 2,0 Diesel Estate 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 05/05 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 07/04 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 08/98 - 08/06 2,0 Diesel Van 82 X 20 DTL,Y 20 DTL
VAUXHALL Mk IV (G) 04/04 - 08/06 2,0 Diesel Van 100 Y 20 DTH
VAUXHALL Mk IV (G) 03/98 - 04/04 2,0 Diesel Estate 101 Y 20 DTH
VAUXHALL Mk IV (G) 08/99 - 05/05 2,0 Diesel Hatchback 101 Y 20 DTH
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 07/04 2,0 Diesel Saloon 101 Y 20 DTH
VAUXHALL Mk IV (G) 03/98 - 04/04 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 09/00 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
VAUXHALL Mk IV (G) 09/98 - 09/00 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
VAUXHALL Mk IV (G) 08/98 - 09/00 1,6 Petrol Van 75 X 16 SZR
VAUXHALL Mk IV (G) 03/98 - 04/04 1,6 Petrol Estate 84 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/00 - 05/05 1,6 Petrol Hatchback 84 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/00 - 05/05 1,6 Petrol Saloon 84 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/00 - 08/06 1,6 Petrol Van 84 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 05/05 1,4 Petrol Estate 90 X 14 XE,Z 14 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 05/05 1,4 Petrol Hatchback 90 X 14 XE,Z 14 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/98 - 05/05 1,4 Petrol Saloon 90 X 14 XE,Z 14 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 03/98 - 04/04 1,6 Petrol Estate 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 05/05 1,6 Petrol Hatchback 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/98 - 05/05 1,6 Petrol Saloon 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 12/02 - 05/05 1,6 Petrol Estate 103 Z 16 XEP
VAUXHALL Mk IV (G) 12/02 - 05/05 1,6 Petrol Hatchback 103 Z 16 XEP
VAUXHALL Mk IV (G) 03/00 - 08/05 1,8 Petrol Coupe 115 X 18 XE1
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 08/00 1,8 Petrol Estate 116 X 18 XE1
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 09/00 1,8 Petrol Hatchback 116 X 18 XE1
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 07/04 1,8 Petrol Saloon 116 X 18 XE1
VAUXHALL Mk IV (G) 03/01 - 10/05 1,8 Petrol Convertible 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/00 - 08/05 1,8 Petrol Coupe 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/00 - 05/05 1,8 Petrol Estate 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/00 - 05/05 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 07/04 1,8 Petrol Saloon 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 05/05 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk IV (G) 09/98 - 05/05 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk IV (G) 03/01 - 10/05 2,2 Petrol Convertible 147 Z 22 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 03/00 - 08/05 2,2 Petrol Coupe 147 Z 22 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 03/01 - 05/05 2,2 Petrol Estate 147 Z 22 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 03/01 - 05/05 2,2 Petrol Hatchback 147 Z 22 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 03/02 - 10/05 2,0 Petrol Convertible 192 Z 20 LET
VAUXHALL Mk IV (G) 11/01 - 05/05 2,0 Petrol Hatchback 192 Z 20 LET
VAUXHALL Mk IV (G) 09/02 - 10/05 2,0 Petrol Convertible 200 Z 20 LET
VAUXHALL Mk IV (G) 03/98 - 04/04 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Estate 85 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/02 - 05/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 85 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/02 - 05/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 85 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 07/00 - 05/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Estate 86 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 07/00 - 05/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 86 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 07/00 - 05/05 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 86 Z 16 SE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/99 - 08/04 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Estate 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/99 - 08/04 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/99 - 08/04 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 101 X 16 XEL,Z 16 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/02 - 08/05 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Coupe 118 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/02 - 05/05 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Estate 118 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 09/02 - 05/05 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 118 Z 18 XE
VAUXHALL Mk IV (G) 02/98 - 07/04 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 118 Z 18 XE
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,7 Diesel Hatchback 80 Z 17 DTL
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,3 Diesel Hatchback 90 Z 13 DTH
VAUXHALL Mk V (H) 04/05 - 11/10 1,3 Diesel Hatchback 90 Z 13 DTH
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,7 Diesel Hatchback 100 Z 17 DTH
VAUXHALL Mk V (H) 02/05 - 11/10 1,7 Diesel Hatchback 100 Z 17 DTH
VAUXHALL Mk V (H) 08/05 - 11/10 1,9 Diesel Hatchback 101 Z 19 DTL
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTJ,Z 17 DTJ
VAUXHALL Mk V (H) 02/07 - 11/09 1,7 Diesel Hatchback 110 A 17 DTJ,Z 17 DTJ
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DT
VAUXHALL Mk V (H) 02/05 - 11/10 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DT
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,9 Diesel Hatchback 120 Z 19 DTJ
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,9 Diesel Hatchback 150 Z 19 DTH
VAUXHALL Mk V (H) 02/05 - 11/10 1,9 Diesel Hatchback 150 Z 19 DTH
VAUXHALL Mk V (H) 03/05 - 11/10 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XEP
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,4 Petrol Hatchback 90 Z 14 XEP
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,6 Petrol Hatchback 105 Z 16 XE1,Z 16 XEP
VAUXHALL Mk V (H) 02/05 - 11/10 1,6 Petrol Hatchback 105 Z 16 XEP
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,6 Petrol Hatchback 115 A 16 XER,Z 16 XER
VAUXHALL Mk V (H) 12/06 - 11/10 1,6 Petrol Hatchback 116 A 16 XER,Z 16 XER
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk V (H) 02/05 - 11/10 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 1,8 Petrol Hatchback 140 A 18 XER,Z 18 XER
VAUXHALL Mk V (H) 03/07 - 11/10 1,8 Petrol Hatchback 140 A 18 XER,Z 18 XER
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 2,0 Petrol Hatchback 170 Z 20 LEL
VAUXHALL Mk V (H) 02/05 - 11/10 2,0 Petrol Hatchback 170 Z 20 LEL
VAUXHALL Mk V (H) 10/06 - 11/10 1,6 Petrol Hatchback 179 A 16 LET,Z 16 LET
VAUXHALL Mk V (H) 01/04 - 05/09 2,0 Petrol Hatchback 200 Z 20 LER
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram