Bromsbackar, sats, parkeringsbroms

I lager
Varenummer:
OE No.:
1263900510
1605686
Brand:
Applikation Motor År
Attribut Värde
Position Bakaxel
Diameter (mm) 160
Bredd[mm] 24,5
Bromsbelägg med belägg
Biltillverkning OE
OPEL 0552152
OPEL 1605686
OPEL 1605764
OPEL 1605897
OPEL 1605921
OPEL 1605938
OPEL 4400222
OPEL 552152
OPEL 90251451
OPEL 90297764
SAAB 32015444
SAAB 4543419
SAAB 4544326
SAAB 4836441
SAAB 4838660
SAAB 4905493
GENERAL MOTORS 90063339
GENERAL MOTORS 90273259
GENERAL MOTORS 90343627
GENERAL MOTORS 90495854
GENERAL MOTORS 90497249
GENERAL MOTORS 90498294
GENERAL MOTORS 90509606
GENERAL MOTORS 90512907
GENERAL MOTORS 90541931
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
CHEVROLET CHEVROLET OMEGA 01/92 - 03/93 2,0 Petrol Saloon 116 LE4(122CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET OMEGA 08/97 - 12/98 2,2 Petrol Saloon 116 L06(134CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET OMEGA 10/92 - 07/97 2,9 Petrol Saloon 145
CHEVROLET CHEVROLET VECTRA 03/96 - 12/05 2,0 Petrol Saloon 110 LE4(122CUL4)
CHEVROLET CHEVROLET VECTRA 05/98 - 07/04 2,2 Petrol Saloon 124 L06
CHEVROLET CHEVROLET VECTRA 12/97 - 06/05 2,2 Petrol Saloon 137 LA9
CHEVROLET CHEVROLET VECTRA 05/98 - 12/05 2,2 Petrol Saloon 139 LA9
OPEL ASTFRA F 03/93 - 10/94 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 03/92 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL ASTFRA F 11/94 - 03/01 1,8 Petrol Convertible 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 09/94 - 01/98 1,8 Petrol Hatchback 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 11/94 - 09/98 1,8 Petrol Saloon 116 C 18 SEL,C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTFRA F 06/93 - 08/94 1,8 Petrol Hatchback 125 C 18 XE
OPEL ASTFRA F 06/93 - 10/94 1,8 Petrol Saloon 125 C 18 XE
OPEL ASTFRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
OPEL ASTFRA F 02/95 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL ASTFRA F 09/91 - 01/98 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL ASTRA F 09/91 - 07/94 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL ASTRA F 07/94 - 01/98 1,8 Petrol Estate 116 C 18 XEL,X 18 XE
OPEL ASTRA F 06/93 - 01/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
OPEL ASTRA F 02/95 - 01/98 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
OPEL ASTRA F 03/93 - 01/98 2,0 Petrol Estate 150 C 20 XE
OPEL CALIBRA A 08/89 - 12/96 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
OPEL CALIBRA A 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
OPEL CALIBRA A 02/94 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
OPEL CALIBRA A 02/94 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
OPEL CALIBRA A 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
OPEL CALIBRA A 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
OPEL CALIBRA A 04/93 - 07/97 2,5 Petrol Coupe 170 C 25 XE,X 25 XE
OPEL CALIBRA A 08/91 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 204 C 20 LET
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 09/87 - 05/92 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,20 SE
OPEL KADETT E 03/87 - 05/92 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL KADETT E 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
OPEL KADETT E 03/88 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 150 20 XEJ
OPEL KADETT E 03/88 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL KADETT E 12/87 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 156 20 XE
OPEL MONZA A 03/83 - 10/84 2,0 Petrol Coupe 115 H 20 E
OPEL MONZA A 11/84 - 08/86 2,2 Petrol Coupe 115 22 E
OPEL MONZA A 05/81 - 08/86 2,5 Petrol Coupe 136 H 25 E
OPEL MONZA A 06/84 - 08/86 2,5 Petrol Coupe 140 25 E
OPEL MONZA A 02/78 - 04/81 2,8 Petrol Coupe 140 28 H
OPEL MONZA A 04/78 - 07/82 3,0 Petrol Coupe 150 30 H
OPEL MONZA A 09/85 - 08/86 3,0 Petrol Coupe 156 C 30 LE
OPEL MONZA A 02/78 - 08/86 3,0 Petrol Coupe 180 30 E
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 2,3 Diesel Estate 73 23 YD
OPEL OMEGA A 10/86 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 73 23 YD
OPEL OMEGA A 09/86 - 08/88 2,3 Diesel Estate 90 23 YDT
OPEL OMEGA A 10/86 - 08/88 2,3 Diesel Saloon 90 23 YDT
OPEL OMEGA A 09/88 - 03/94 2,3 Diesel Estate 100 23 DTR
OPEL OMEGA A 08/88 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 100 23 DTR
OPEL OMEGA A 09/86 - 08/87 1,8 Petrol Estate 82 18 NV
OPEL OMEGA A 09/86 - 08/87 1,8 Petrol Saloon 82 18 NV
OPEL OMEGA A 11/86 - 09/88 1,8 Petrol Estate 86 18 SV
OPEL OMEGA A 11/86 - 09/88 1,8 Petrol Saloon 86 18 SV
OPEL OMEGA A 09/87 - 03/94 1,8 Petrol Estate 88 E 18 NVR
OPEL OMEGA A 09/87 - 03/94 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Saloon 90 18 NV,18 SV
OPEL OMEGA A 09/90 - 03/94 2,0 Petrol Estate 99 C 20 NEJ
OPEL OMEGA A 09/90 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 99 C 20 NEJ
OPEL OMEGA A 09/90 - 03/94 2,0 Petrol Estate 100 C 20 NEF
OPEL OMEGA A 09/90 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 100 C 20 NEF
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Estate 115 18 SEH
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Saloon 115 18 SEH
OPEL OMEGA A 09/86 - 04/94 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
OPEL OMEGA A 09/87 - 04/94 2,0 Petrol Estate 116 C 20 NE
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Estate 122 20 SE
OPEL OMEGA A 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 122 20 SE
OPEL OMEGA A 09/88 - 03/94 2,4 Petrol Estate 125 C 24 NE
OPEL OMEGA A 09/88 - 03/94 2,4 Petrol Saloon 125 C 24 NE
OPEL OMEGA A 09/90 - 03/94 2,6 Petrol Estate 150 C 26 NE
OPEL OMEGA A 09/90 - 03/94 2,6 Petrol Saloon 150 C 26 NE
OPEL OMEGA A 03/87 - 03/94 3,0 Petrol Estate 156 C 30 LE
OPEL OMEGA A 03/87 - 12/87 3,0 Petrol Saloon 156 C 30 LE
OPEL OMEGA A 03/87 - 09/90 3,0 Petrol Estate 177 30 NE
OPEL OMEGA A 03/87 - 03/94 3,0 Petrol Estate 177 C 30 NE
OPEL OMEGA A 03/87 - 09/90 3,0 Petrol Saloon 177 30 NE
OPEL OMEGA A 03/88 - 03/94 3,0 Petrol Saloon 177 C 30 NE
OPEL OMEGA A 09/89 - 03/94 3,0 Petrol Estate 200 C 30 SEJ
OPEL OMEGA A 09/89 - 03/94 3,0 Petrol Saloon 200 C 30 SEJ
OPEL OMEGA A 09/88 - 04/94 3,0 Petrol Estate 204 C 30 SE
OPEL OMEGA A 09/89 - 03/94 3,0 Petrol Saloon 204 C 30 SE
OPEL OMEGA A 03/91 - 07/92 3,0 Petrol Saloon 230 C 30 XEI
OPEL OMEGA A 08/90 - 09/92 3,6 Petrol Saloon 377 C 36 GET
OPEL OMEGA B 09/97 - 09/00 2,0 Diesel Estate 101 X 20 DTH
OPEL OMEGA B 09/97 - 09/00 2,0 Diesel Saloon 101 X 20 DTH
OPEL OMEGA B 09/00 - 07/03 2,2 Diesel Estate 110 Y 22 DTH
OPEL OMEGA B 09/00 - 07/03 2,2 Diesel Saloon 110 Y 22 DTH
OPEL OMEGA B 09/00 - 07/03 2,2 Diesel Estate 120 Y 22 DTH
OPEL OMEGA B 09/00 - 07/03 2,2 Diesel Saloon 120 Y 22 DTH
OPEL OMEGA B 04/94 - 07/03 2,5 Diesel Saloon 130 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
OPEL OMEGA B 04/94 - 07/01 2,5 Diesel Estate 131 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
OPEL OMEGA B 09/01 - 07/03 2,5 Diesel Estate 150 Y 25 DT,Y 25 TD
OPEL OMEGA B 09/01 - 07/03 2,5 Diesel Saloon 150 Y 25 DT,Y 25 TD
OPEL OMEGA B 03/94 - 12/00 2,0 Petrol Saloon 115 20 SE
OPEL OMEGA B 03/94 - 09/99 2,0 Petrol Estate 116 X 20 SE
OPEL OMEGA B 03/94 - 09/99 2,0 Petrol Saloon 116 X 20 SE
OPEL OMEGA B 03/94 - 09/99 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
OPEL OMEGA B 03/94 - 09/99 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL OMEGA B 09/99 - 07/03 2,2 Petrol Estate 144 Y 22 XE,Z 22 XE
OPEL OMEGA B 09/99 - 07/03 2,2 Petrol Saloon 144 Y 22 XE,Z 22 XE
OPEL OMEGA B 03/94 - 09/00 2,5 Petrol Estate 170 X 25 XE
OPEL OMEGA B 03/94 - 09/00 2,5 Petrol Saloon 170 X 25 XE
OPEL OMEGA B 09/00 - 07/03 2,6 Petrol Estate 180 Y 26 SE
OPEL OMEGA B 09/00 - 07/03 2,6 Petrol Saloon 180 Y 26 SE
OPEL OMEGA B 04/94 - 02/01 3,0 Petrol Estate 211 X 30 XE
OPEL OMEGA B 04/94 - 02/01 3,0 Petrol Saloon 211 X 30 XE
OPEL OMEGA B 02/01 - 07/03 3,2 Petrol Estate 218 Y 32 SE
OPEL OMEGA B 02/01 - 07/03 3,2 Petrol Saloon 218 Y 32 SE
OPEL OPEL SENATOR 11/84 - 08/87 2,2 Diesel Saloon 86 23 TD
OPEL OPEL SENATOR 03/83 - 10/84 2,0 Petrol Saloon 115 H 20 E
OPEL OPEL SENATOR 11/84 - 08/87 2,2 Petrol Saloon 115 22 E
OPEL OPEL SENATOR 05/78 - 12/80 2,5 Petrol Saloon 115 25 S
OPEL OPEL SENATOR 01/83 - 08/84 2,5 Petrol Saloon 136 H 25 E
OPEL OPEL SENATOR 09/84 - 08/87 2,5 Petrol Saloon 140 25 E
OPEL OPEL SENATOR 02/78 - 04/81 2,8 Petrol Saloon 140 28 H
OPEL OPEL SENATOR 04/78 - 07/82 3,0 Petrol Saloon 150 30 H
OPEL OPEL SENATOR 09/85 - 08/87 3,0 Petrol Saloon 156 C 30 LE
OPEL OPEL SENATOR 02/78 - 12/86 3,0 Petrol Saloon 180 30 E
OPEL SENATOR B 09/90 - 09/93 2,5 Petrol Saloon 140 25 NE
OPEL SENATOR B 09/90 - 09/93 2,6 Petrol Saloon 150 C 26 NE
OPEL SENATOR B 09/87 - 09/93 3,0 Petrol Saloon 156 C 30 LE
OPEL SENATOR B 01/88 - 09/90 3,0 Petrol Saloon 177 30 NE
OPEL SENATOR B 01/88 - 09/93 3,0 Petrol Saloon 177 C 30 NE
OPEL SENATOR B 09/91 - 08/93 3,6 Petrol Saloon 200 C 36 NEI
OPEL SENATOR B 09/89 - 09/93 3,0 Petrol Saloon 204 C 30 SE
OPEL VECTRA A 01/89 - 07/89 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
OPEL VECTRA A 04/88 - 09/89 2,0 Petrol Hatchback 100 C 20 NEF
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/89 2,0 Petrol Saloon 100 C 20 NEF
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE
OPEL VECTRA A 01/89 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 116 C 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 116 C 20 NE
OPEL VECTRA A 01/89 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 116 C 20 NE
OPEL VECTRA A 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
OPEL VECTRA A 09/88 - 09/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
OPEL VECTRA A 08/89 - 07/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
OPEL VECTRA A 08/92 - 08/95 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
OPEL VECTRA A 08/92 - 08/95 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL VECTRA A 06/94 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
OPEL VECTRA A 02/89 - 10/90 2,0 Petrol Hatchback 150 20 XEJ
OPEL VECTRA A 02/90 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
OPEL VECTRA A 01/89 - 06/94 2,0 Petrol Saloon 150 20 XEJ
OPEL VECTRA A 01/89 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 150 20 XEJ
OPEL VECTRA A 02/90 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
OPEL VECTRA A 02/90 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
OPEL VECTRA A 02/93 - 11/95 2,5 Petrol Hatchback 170 C 25 XE
OPEL VECTRA A 02/93 - 11/95 2,5 Petrol Saloon 170 C 25 XE
OPEL VECTRA A 06/94 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 204 C 20 LET
OPEL VECTRA B 11/96 - 12/97 1,7 Diesel Estate 82 X 17 DT (TC4EE1)
OPEL VECTRA B 10/95 - 12/98 1,7 Diesel Hatchback 82 X 17 DT (TC4EE1)
OPEL VECTRA B 10/95 - 12/98 1,7 Diesel Saloon 82 X 17 DT (TC4EE1)
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 2,0 Diesel Estate 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 11/96 - 04/02 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL
OPEL VECTRA B 06/97 - 07/03 2,0 Diesel Estate 101 X 20 DTH,Y 20 DTH
OPEL VECTRA B 06/97 - 07/03 2,0 Diesel Hatchback 101 X 20 DTH,Y 20 DTH
OPEL VECTRA B 06/97 - 04/02 2,0 Diesel Saloon 101 X 20 DTH,Y 20 DTH
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 2,2 Diesel Estate 120 Y 22 DTR
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 2,2 Diesel Hatchback 120 Y 22 DTR
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 2,2 Diesel Saloon 120 Y 22 DTR
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 2,2 Diesel Estate 125 Y 22 DTR
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 2,2 Diesel Hatchback 125 Y 22 DTR
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 2,2 Diesel Saloon 125 Y 22 DTR
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 1,6 Petrol Estate 75 16 LZ2
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 1,6 Petrol Estate 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 10/95 - 07/03 1,6 Petrol Hatchback 75 16 LZ2
OPEL VECTRA B 10/95 - 07/03 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 1,6 Petrol Saloon 75 16 LZ2
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
OPEL VECTRA B 09/95 - 08/96 1,6 Petrol Saloon 82 16 SV
OPEL VECTRA B 11/96 - 07/02 1,6 Petrol Estate 100 X 16 XEL,Y 16 XE,Z 16 XE
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 1,6 Petrol Saloon 100 X 16 XEL,Y 16 XE,Z 16 XE
OPEL VECTRA B 10/95 - 07/02 1,6 Petrol Hatchback 101 X 16 XEL,Y 16 XE,Z 16 XE
OPEL VECTRA B 11/96 - 02/02 2,0 Petrol Estate 112 20 NEJ
OPEL VECTRA B 10/95 - 02/02 2,0 Petrol Hatchback 112 20 NEJ
OPEL VECTRA B 10/95 - 04/02 2,0 Petrol Saloon 112 20 NEJ
OPEL VECTRA B 11/96 - 09/00 1,8 Petrol Estate 115 X 18 XE1,Z 18 XEL
OPEL VECTRA B 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Saloon 115 X 18 XE1,Z 18 XEL
OPEL VECTRA B 11/96 - 09/00 1,8 Petrol Estate 116 X 18 XE
OPEL VECTRA B 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Hatchback 116 X 18 XE
OPEL VECTRA B 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Hatchback 116 X 18 XE1,Z 18 XEL
OPEL VECTRA B 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Saloon 116 X 18 XE
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 1,8 Petrol Estate 125 Z 18 XE
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 1,8 Petrol Saloon 125 Z 18 XE
OPEL VECTRA B 11/96 - 06/00 2,0 Petrol Estate 136 C 20 SEL,X 20 XEV
OPEL VECTRA B 09/95 - 06/00 2,0 Petrol Hatchback 136 C 20 SEL,X 20 XEV
OPEL VECTRA B 09/95 - 06/00 2,0 Petrol Saloon 136 C 20 SEL,X 20 XEV
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 2,2 Petrol Estate 147 Z 22 SE
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 2,2 Petrol Hatchback 147 Z 22 SE
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 2,2 Petrol Saloon 147 Z 22 SE
OPEL VECTRA B 11/96 - 09/00 2,5 Petrol Estate 170 X 25 XE
OPEL VECTRA B 10/95 - 09/00 2,5 Petrol Hatchback 170 X 25 XE
OPEL VECTRA B 10/95 - 09/00 2,5 Petrol Saloon 170 X 25 XE
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 2,6 Petrol Estate 170 Y 26 SE
OPEL VECTRA B 09/00 - 07/03 2,6 Petrol Hatchback 170 Y 26 SE
OPEL VECTRA B 09/00 - 04/02 2,6 Petrol Saloon 170 Y 26 SE
OPEL VECTRA B 05/98 - 09/00 2,5 Petrol Estate 194 X 25 XE
OPEL VECTRA B 05/98 - 09/00 2,5 Petrol Saloon 194 X 25 XE
OPEL VECTRA B 10/99 - 06/00 2,5 Petrol Hatchback 196 X 25 XE
SAAB 900 MK 2 CABRIO 12/93 - 02/98 2,0 Petrol Convertible 131 B204I
SAAB 900 MK 2 CABRIO 12/93 - 02/98 2,3 Petrol Convertible 150 B234I
SAAB 900 MK 2 CABRIO 12/93 - 02/98 2,5 Petrol Convertible 170 B258I
SAAB 900 MK 2 CABRIO 12/93 - 02/98 2,0 Petrol Convertible 185 B204L
SAAB 900 MK 2 HATCH 08/94 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 131 B204I
SAAB 900 MK 2 HATCH 07/93 - 07/94 2,0 Petrol Hatchback 133 B206I
SAAB 900 MK 2 HATCH 07/93 - 02/98 2,3 Petrol Hatchback 150 B234I
SAAB 900 MK 2 HATCH 07/93 - 02/98 2,5 Petrol Hatchback 170 B258I
SAAB 900 MK 2 HATCH 07/93 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 185 B204L
SAAB II 08/94 - 02/98 2,0 Petrol Coupe 131 B204I
SAAB II 12/93 - 07/94 2,0 Petrol Coupe 133 B206I
SAAB II 12/93 - 02/98 2,3 Petrol Coupe 150 B234I
SAAB II 12/93 - 02/98 2,5 Petrol Coupe 170 B258I
SAAB II 12/93 - 02/98 2,0 Petrol Coupe 185 B204L
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 11/00 2,2 Diesel Hatchback 115 D223L,X 22 DTH
SAAB SAAB 9-3 11/00 - 09/02 2,2 Diesel Hatchback 125 D223L
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 08/03 2,0 Petrol Convertible 131 B204I
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 131 B204I
SAAB SAAB 9-3 01/01 - 08/03 2,0 Petrol Convertible 150 B205E
SAAB SAAB 9-3 03/99 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 150 B205E
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 08/03 2,3 Petrol Convertible 150 B234I
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 09/02 2,3 Petrol Hatchback 150 B234I
SAAB SAAB 9-3 10/98 - 08/03 2,0 Petrol Convertible 154 B204E
SAAB SAAB 9-3 10/98 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 154 B204E
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 08/03 2,0 Petrol Convertible 185 B204L,B205E,B205L
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 185 B204L,B205E,B205L
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 08/03 2,0 Petrol Convertible 200 B204R
SAAB SAAB 9-3 02/98 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 200 B204R
SAAB SAAB 9-3 10/99 - 08/03 2,0 Petrol Convertible 205 B205R
SAAB SAAB 9-3 10/99 - 09/02 2,0 Petrol Hatchback 205 B205R
SAAB SAAB 9-3 10/99 - 08/03 2,3 Petrol Convertible 224 B235R
SAAB SAAB 9-3 10/98 - 09/02 2,3 Petrol Hatchback 224 B235R
SAAB SAAB 9-3 09/99 - 01/02 2,3 Petrol Convertible 230 B235R
SAAB SAAB 9-3 09/99 - 01/02 2,3 Petrol Hatchback 230 B235R
SAAB SAAB 9-5 03/02 - 12/09 2,2 Diesel Estate 120 D223L
SAAB SAAB 9-5 03/02 - 12/09 2,2 Diesel Saloon 120 D223L
SAAB SAAB 9-5 01/06 - 12/09 1,9 Diesel Estate 150 Z 19 DTH
SAAB SAAB 9-5 01/06 - 12/09 1,9 Diesel Saloon 150 Z 19 DTH
SAAB SAAB 9-5 01/07 - 12/09 1,9 Diesel Estate 175 Z 19 DTR
SAAB SAAB 9-5 07/01 - 12/09 3,0 Diesel Estate 177 D308L
SAAB SAAB 9-5 07/01 - 12/09 3,0 Diesel Saloon 177 D308L
SAAB SAAB 9-5 10/98 - 12/09 2,0 Petrol Estate 150 B205E
SAAB SAAB 9-5 09/97 - 12/09 2,0 Petrol Saloon 150 B205E
SAAB SAAB 9-5 10/98 - 12/09 2,3 Petrol Estate 170 B235E
SAAB SAAB 9-5 09/97 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 170 B235E
SAAB SAAB 9-5 04/08 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 182 B235E
SAAB SAAB 9-5 07/00 - 07/01 2,0 Petrol Estate 185 B205L
SAAB SAAB 9-5 07/00 - 12/09 2,0 Petrol Saloon 185 B205L
SAAB SAAB 9-5 01/01 - 12/09 2,3 Petrol Estate 185 B235E
SAAB SAAB 9-5 01/01 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 185 B235E
SAAB SAAB 9-5 10/98 - 07/00 2,0 Petrol Estate 192 B205E
SAAB SAAB 9-5 10/98 - 07/00 2,0 Petrol Saloon 192 B205E
SAAB SAAB 9-5 10/98 - 12/09 3,0 Petrol Estate 200 B308E
SAAB SAAB 9-5 01/98 - 12/09 3,0 Petrol Saloon 200 B308E
SAAB SAAB 9-5 07/03 - 12/09 2,3 Petrol Estate 220 B235L
SAAB SAAB 9-5 07/03 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 220 B235L
SAAB SAAB 9-5 10/99 - 09/01 2,3 Petrol Estate 230 B235R
SAAB SAAB 9-5 10/99 - 09/01 2,3 Petrol Saloon 230 B235R
SAAB SAAB 9-5 09/01 - 12/09 2,3 Petrol Estate 250 B235R
SAAB SAAB 9-5 09/01 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 250 B235R
SAAB SAAB 9-5 04/08 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 256 B235R
SAAB SAAB 9-5 01/06 - 12/09 2,3 Petrol Estate 260 B235R
SAAB SAAB 9-5 11/05 - 12/09 2,3 Petrol Saloon 260 B235R
SAAB SAAB 9-5 06/03 - 08/05 2,3 Petrol Estate 305 B235R
SAAB SAAB 9-5 06/03 - 08/05 2,3 Petrol Saloon 305 B235R
SAAB SAAB 9-5 01/06 - 12/09 2,0 Petrol/Ethanol Estate 150 B205E
SAAB SAAB 9-5 01/05 - 12/09 2,0 Petrol/Ethanol Saloon 150 B205E
SAAB SAAB 9-5 09/05 - 12/09 2,0 Petrol/Ethanol Estate 179 B205E
SAAB SAAB 9-5 09/05 - 12/09 2,0 Petrol/Ethanol Saloon 179 B205E
SAAB SAAB 9-5 01/07 - 12/09 2,3 Petrol/Ethanol Estate 185 B235E
SAAB SAAB 9-5 01/07 - 12/09 2,3 Petrol/Ethanol Saloon 185 B235E
SAAB SAAB 9-5 11/06 - 12/09 2,3 Petrol/Ethanol Estate 207 B235R
SAAB SAAB 9-5 11/06 - 12/09 2,3 Petrol/Ethanol Saloon 207 B235R
SAAB SAAB 9-5 11/06 - 12/09 2,3 Petrol/Ethanol Estate 210 B235R
VAUXHALL (B) 10/95 - 11/96 1,7 Diesel Hatchback 82
VAUXHALL (B) 10/95 - 11/96 1,7 Diesel Saloon 82
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Estate 82 X 20 DTL
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Hatchback 82 X 20 DTL
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Saloon 82 X 20 DTL
VAUXHALL (B) 01/98 - 09/00 2,0 Diesel Estate 101 X 20 DTH
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Estate 101 X 20 DTH,Y 20 DTH
VAUXHALL (B) 06/97 - 10/01 2,0 Diesel Hatchback 101 X 20 DTH,Y 20 DTH
VAUXHALL (B) 01/98 - 09/00 2,0 Diesel Saloon 101 X 20 DTH
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,0 Diesel Saloon 101 X 20 DTH,Y 20 DTH
VAUXHALL (B) 08/00 - 06/03 2,2 Diesel Estate 120 Y 22 DTH
VAUXHALL (B) 08/00 - 07/03 2,2 Diesel Saloon 120 Y 22 DTH
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,2 Diesel Estate 125 Y 22 DTR
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,2 Diesel Hatchback 125 Y 22 DTR
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,2 Diesel Saloon 125 Y 22 DTR
VAUXHALL (B) 04/94 - 07/01 2,5 Diesel Estate 131 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
VAUXHALL (B) 04/94 - 07/01 2,5 Diesel Saloon 131 U 25 DT,U 25 TD,X 25 DT,X 25 TD
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 1,6 Petrol Hatchback 75 X 16 SZR
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 1,6 Petrol Saloon 75 X 16 SZR
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 1,6 Petrol Saloon 100 X 16 XEL,Y 16 XE,Z 16 XE
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 1,6 Petrol Hatchback 101 X 16 XEL,Y 16 XE,Z 16 XE
VAUXHALL (B) 11/96 - 09/00 1,8 Petrol Estate 115 X 18 XE1
VAUXHALL (B) 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Saloon 115 X 18 XE1
VAUXHALL (B) 09/95 - 09/96 2,0 Petrol Saloon 115 20 SE,X 20 SE
VAUXHALL (B) 09/96 - 09/00 1,8 Petrol Estate 116 X 18 XE
VAUXHALL (B) 09/95 - 09/00 1,8 Petrol Hatchback 116 X 18 XE
VAUXHALL (B) 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Hatchback 116 X 18 XE1
VAUXHALL (B) 10/95 - 09/00 1,8 Petrol Saloon 116 X 18 XE
VAUXHALL (B) 03/94 - 09/99 2,0 Petrol Estate 116 X 20 SE
VAUXHALL (B) 03/94 - 09/99 2,0 Petrol Saloon 116 20 SE,X 20 SE
VAUXHALL (B) 09/00 - 03/02 1,8 Petrol Estate 125 Z 18 XE
VAUXHALL (B) 09/00 - 07/03 1,8 Petrol Hatchback 125 Z 18 XE
VAUXHALL (B) 09/00 - 03/02 1,8 Petrol Saloon 125 Z 18 XE
VAUXHALL (B) 03/94 - 07/01 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
VAUXHALL (B) 10/95 - 01/01 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
VAUXHALL (B) 10/95 - 01/01 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
VAUXHALL (B) 03/94 - 07/01 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL (B) 10/95 - 01/01 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL (B) 02/94 - 06/03 2,2 Petrol Estate 144 Y 22 XE,Z 22 XE
VAUXHALL (B) 01/94 - 06/03 2,2 Petrol Saloon 144 Y 22 XE,Z 22 XE
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,2 Petrol Estate 147 Z 22 SE
VAUXHALL (B) 09/00 - 07/03 2,2 Petrol Hatchback 147 Z 22 SE
VAUXHALL (B) 08/95 - 10/01 2,2 Petrol Saloon 147 Z 22 SE
VAUXHALL (B) 03/94 - 09/00 2,5 Petrol Estate 170 X 25 XE
VAUXHALL (B) 11/96 - 08/00 2,5 Petrol Estate 170 X 25 XE
VAUXHALL (B) 09/95 - 08/00 2,5 Petrol Hatchback 170 X 25 XE
VAUXHALL (B) 03/94 - 09/00 2,5 Petrol Saloon 170 X 25 XE
VAUXHALL (B) 09/95 - 08/00 2,5 Petrol Saloon 170 X 25 XE
VAUXHALL (B) 09/00 - 03/02 2,6 Petrol Estate 170 Y 26 SE
VAUXHALL (B) 09/00 - 07/03 2,6 Petrol Hatchback 170 Y 26 SE
VAUXHALL (B) 09/00 - 03/02 2,6 Petrol Saloon 170 Y 26 SE
VAUXHALL (B) 08/00 - 06/03 2,6 Petrol Estate 180 Y 26 SE
VAUXHALL (B) 08/00 - 07/03 2,6 Petrol Saloon 180 Y 26 SE
VAUXHALL (B) 05/98 - 09/99 2,5 Petrol Estate 194 X 25 XE
VAUXHALL (B) 03/98 - 07/00 2,5 Petrol Hatchback 194 X 25 XE
VAUXHALL (B) 03/98 - 07/00 2,5 Petrol Saloon 194 X 25 XE
VAUXHALL (B) 07/94 - 07/00 3,0 Petrol Estate 211 X 30 XE
VAUXHALL (B) 04/94 - 07/00 3,0 Petrol Saloon 211 X 30 XE
VAUXHALL (B) 02/01 - 06/03 3,2 Petrol Estate 218 Y 32 SE
VAUXHALL (B) 02/01 - 07/03 3,2 Petrol Saloon 218 Y 32 SE
VAUXHALL (B) 09/00 - 03/02 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Estate 125 Z 18 XE
VAUXHALL (B) 09/00 - 07/03 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Hatchback 125 Z 18 XE
VAUXHALL (B) 09/00 - 03/02 1,8 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) Saloon 125 Z 18 XE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
VAUXHALL Mk II 09/86 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
VAUXHALL Mk II 03/88 - 08/91 1,9 Petrol Hatchback 149 C 20 XE
VAUXHALL Mk II 05/88 - 08/91 2,0 Petrol Hatchback 156 20 XE
VAUXHALL Mk II (B) 09/87 - 10/90 2,5 Petrol Saloon 140 25 E
VAUXHALL Mk II (B) 09/90 - 09/93 2,6 Petrol Saloon 150 C 26 NE
VAUXHALL Mk II (B) 01/88 - 09/90 3,0 Petrol Saloon 177 30 NE,C 30 NE
VAUXHALL Mk II (B) 01/88 - 09/93 3,0 Petrol Saloon 177 30 NE,C 30 NE
VAUXHALL Mk II (B) 09/87 - 08/88 3,0 Petrol Saloon 183 30 NE
VAUXHALL Mk II (B) 09/89 - 09/93 3,0 Petrol Saloon 204 C 30 SE
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,3 Diesel Estate 73 23 YD
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 73 23 YD
VAUXHALL Mk III 09/86 - 08/88 2,2 Diesel Estate 90 23 YDT
VAUXHALL Mk III 10/86 - 08/88 2,2 Diesel Saloon 90 23 YDT
VAUXHALL Mk III 09/88 - 03/94 2,3 Diesel Estate 100 23 DTR
VAUXHALL Mk III 08/88 - 03/94 2,3 Diesel Saloon 100 23 DTR
VAUXHALL Mk III 09/87 - 03/94 1,8 Petrol Saloon 88 E 18 NVR
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Estate 90 18 SV
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Saloon 90 18 SV
VAUXHALL Mk III 09/90 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 100 C 20 NEF
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Estate 115 18 SEH
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 1,8 Petrol Saloon 115 18 SEH
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 10/92 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/91 - 10/92 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/90 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 10/90 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 01/91 - 10/92 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 115 20 NE,C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Estate 122 20 SE
VAUXHALL Mk III 09/86 - 03/94 2,0 Petrol Saloon 122 20 SE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 09/92 2,0 Petrol Hatchback 129 20 SEH
VAUXHALL Mk III 09/88 - 08/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
VAUXHALL Mk III 09/88 - 08/92 2,0 Petrol Saloon 129 20 SEH
VAUXHALL Mk III 09/92 - 08/95 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III 09/92 - 08/95 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 01/92 - 11/93 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 11/95 2,0 Petrol Saloon 150 C 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/90 - 03/94 2,6 Petrol Estate 150 C 26 NE
VAUXHALL Mk III 09/90 - 03/94 2,6 Petrol Saloon 150 C 26 NE
VAUXHALL Mk III 09/89 - 08/92 2,0 Petrol Saloon 156 20 XE
VAUXHALL Mk III 09/88 - 06/94 2,5 Petrol Hatchback 170 C 25 XE
VAUXHALL Mk III 08/88 - 06/94 2,5 Petrol Saloon 170 C 25 XE
VAUXHALL Mk III 03/87 - 03/94 3,0 Petrol Estate 177 C 30 NE
VAUXHALL Mk III 03/87 - 09/90 3,0 Petrol Saloon 177 30 NE
VAUXHALL Mk III 03/88 - 03/94 3,0 Petrol Saloon 177 C 30 NE
VAUXHALL Mk III 09/89 - 03/94 3,0 Petrol Estate 200 C 30 SEJ
VAUXHALL Mk III 09/89 - 03/94 3,0 Petrol Saloon 200 C 30 SEJ
VAUXHALL Mk III 09/92 - 06/94 2,0 Petrol Saloon 204 C 20 LET
VAUXHALL Mk III 09/89 - 03/94 3,0 Petrol Saloon 204 C 30 SE
VAUXHALL Mk III 08/90 - 09/92 3,6 Petrol Saloon 377 C 36 GET
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Estate 115 C 18 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Hatchback 115 C 18 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 12/96 1,8 Petrol Saloon 115 C 18 XEL
VAUXHALL Mk III (F) 03/93 - 10/94 2,0 Petrol Convertible 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 2,0 Petrol Estate 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 03/92 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 115 C 20 NE
VAUXHALL Mk III (F) 11/94 - 03/01 1,8 Petrol Convertible 116 C 18 XEL,X 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 08/96 1,8 Petrol Convertible 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Estate 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 09/94 - 02/98 1,8 Petrol Hatchback 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 06/93 - 10/94 1,8 Petrol Saloon 125 C 18 XE
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 2,0 Petrol Convertible 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 2,0 Petrol Estate 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 01/94 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 02/95 - 09/98 2,0 Petrol Saloon 136 X 20 XEV
VAUXHALL Mk III (F) 09/91 - 02/98 2,0 Petrol Hatchback 150 C 20 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 115 C 20 NE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 02/94 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 136 X 20 XEV
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 06/90 - 02/94 2,0 Petrol Coupe 150 C 20 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 04/93 - 07/97 2,5 Petrol Coupe 170 C 25 XE,X 25 XE
VAUXHALL VAUXHALL CALIBRA 03/92 - 07/97 2,0 Petrol Coupe 204 C 20 LET
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 11/84 - 08/87 2,2 Diesel Saloon 86 23 TD
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 03/83 - 10/84 2,0 Petrol Saloon 115 H 20 E
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 11/84 - 08/87 2,2 Petrol Saloon 115 22 E
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 05/78 - 12/80 2,5 Petrol Saloon 115 25 S
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 09/84 - 08/87 2,5 Petrol Saloon 140 25 E
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 02/78 - 08/87 2,8 Petrol Saloon 140 28 H
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 04/78 - 07/82 3,0 Petrol Saloon 150 30 H
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 09/85 - 08/87 3,0 Petrol Saloon 156 C 30 LE
VAUXHALL VAUXHALL SENATOR 09/84 - 12/86 3,0 Petrol Saloon 180 30 E
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram