Bromstrumma

Ej i lager - (31-08-2022)
Varenummer:
OE No.:
3363500100
60810025
Brand:
Applikation Motor År
Attribut Värde
Position Bakaxel
Br.trumma innerdiameter [mm] 228
Br.tr. inre bredd [mm] 48
Borrbild/Hålantal 6/4
Yta belagd
Biltillverkning OE
CITROËN 424755
CITROËN 424758
FIAT 51816523
FIAT 51816526
FIAT 51903659
FIAT 52015299
FIAT 60514839
FIAT 60810025
FIAT 60814839
FIAT 7569600
FIAT 7769850
FIAT 94226829
Bilmärke Modellversion År Motor Bränsle Kropp BHP Motorkod Applikations information
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 145 10/94 - 02/99 1,9 Diesel Hatchback 90 AR 33601,AR 67501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 145 07/94 - 12/96 1,4 Petrol Hatchback 90 AR 33501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 145 10/94 - 12/96 1,6 Petrol Hatchback 103 AR 33201
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 146 12/94 - 02/99 1,9 Diesel Hatchback 90 AR 33601,AR 67501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 146 12/94 - 12/96 1,4 Petrol Hatchback 90 AR 33501
ALFA ROMEO ALFA ROMEO 146 12/94 - 12/96 1,6 Petrol Hatchback 103 AR 33201
FIAT FIAT DOBLO 03/01 - / 1,9 Diesel Estate Van 63 223 A6.000
FIAT FIAT DOBLO 03/01 - / 1,9 Diesel MPV 63 223 A6.000
FIAT FIAT DOBLO 05/04 - 12/06 1,3 Diesel Estate Van 70 188 A8.000,188 A9.000
FIAT FIAT DOBLO 12/04 - 05/05 1,3 Diesel MPV 70 188 A9.000
FIAT FIAT DOBLO 10/05 - 01/10 1,3 Diesel Estate Van 75 199 A2.000
FIAT FIAT DOBLO 05/05 - / 1,3 Diesel MPV 75 199 A2.000
FIAT FIAT DOBLO 08/06 - / 1,3 Diesel Estate Van 84 223 A9.000
FIAT FIAT DOBLO 10/05 - / 1,3 Diesel MPV 84 223 A9.000
FIAT FIAT DOBLO 10/01 - / 1,9 Diesel Estate Van 100 182 B9.000
FIAT FIAT DOBLO 10/01 - / 1,9 Diesel MPV 100 182 B9.000,223 B2.000
FIAT FIAT DOBLO 07/03 - / 1,9 Diesel Estate Van 105 223 A7.000,223 B1.000
FIAT FIAT DOBLO 07/03 - / 1,9 Diesel MPV 105 223 A7.000,223 B1.000
FIAT FIAT DOBLO 12/06 - / 1,9 Diesel Estate Van 120 186 A9.000
FIAT FIAT DOBLO 10/05 - / 1,9 Diesel MPV 120 186 A9.000
FIAT FIAT DOBLO 03/01 - / 1,2 Petrol Estate Van 65 223 A5.000
FIAT FIAT DOBLO 03/01 - / 1,2 Petrol MPV 65 223 A5.000
FIAT FIAT DOBLO 10/05 - / 1,4 Petrol Estate Van 77 350 A1.000
FIAT FIAT DOBLO 10/05 - / 1,4 Petrol MPV 77 350 A1.000
FIAT FIAT DOBLO 10/01 - / 1,6 Petrol Estate Van 103 182 B6.000
FIAT FIAT DOBLO 10/01 - / 1,6 Petrol MPV 103 182 B6.000
FIAT FIAT DOBLO 02/04 - 07/09 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 92 182 B6.000
FIAT FIAT DOBLO 11/05 - 07/09 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 92 182 B6.000
FIAT FIAT DOBLO 09/02 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 103 182 B6.000
FIAT FIAT DOBLO 09/02 - / 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 103 182 B6.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 10/96 1,7 Diesel Van 57 146 B2.000
FIAT FIAT FIORINO 05/88 - 05/00 1,7 Diesel Van 60 149 B3.000
FIAT FIAT FIORINO 11/96 - 05/00 1,7 Diesel Van 63 146 D7.000
FIAT FIAT FIORINO 01/97 - 05/01 1,7 Diesel Van 63 146 D7.000
FIAT FIAT FIORINO 11/07 - / 1,3 Diesel Estate Van 75 199 A2.000,199 A9.000
FIAT FIAT FIORINO 03/15 - / 1,3 Diesel Estate Van 80 225 A2.000
FIAT FIAT FIORINO 07/09 - / 1,3 Diesel Estate Van 95 199 B1.000,330 A1.000
FIAT FIAT FIORINO 01/10 - 12/12 0,0 Electric Estate Van 33
FIAT FIAT FIORINO 01/88 - 12/94 1,3 Petrol Van 67 146 A5.000
FIAT FIAT FIORINO 05/94 - 05/01 1,4 Petrol Van 67 146 C5.000,146 D5.000
FIAT FIAT FIORINO 11/92 - 10/96 1,4 Petrol Van 71 146 C5.000
FIAT FIAT FIORINO 11/07 - / 1,4 Petrol Estate Van 73 KFT,KFV
FIAT FIAT FIORINO 10/93 - 05/01 1,6 Petrol Van 75 146 C6.000,146 D6.000
FIAT FIAT FIORINO 10/09 - / 1,4 Petrol Estate Van 78 350 A1.000
FIAT FIAT FIORINO 06/08 - / 1,4 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 69 350 A1.000
FIAT FIAT FIORINO 06/08 - / 1,4 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) Estate Van 78 350 A1.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 10/93 - 10/99 1,7 Diesel Pickup 57 146 B2.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 05/88 - 10/99 1,7 Diesel Pickup 60 149 B3.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 01/97 - 05/01 1,7 Diesel Pickup 63 146 D7.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 05/94 - 05/01 1,4 Petrol Pickup 67 146 D5.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 10/93 - 10/96 1,4 Petrol Pickup 71 146 C5.000
FIAT FIAT FIORINO Pick up 01/94 - 05/01 1,6 Petrol Pickup 75 146 C6.000,146 D6.000
FIAT FIAT IDEA 10/05 - / 1,3 Diesel MPV 90 199 A3.000
FIAT FIAT IDEA 05/08 - 12/12 1,3 Diesel MPV 95 199 B1.000
FIAT FIAT IDEA 01/04 - / 1,9 Diesel MPV 101 188 B2.000
FIAT FIAT LINEA 10/06 - / 1,3 Diesel Saloon 86 199 A3.000
FIAT FIAT LINEA 06/07 - / 1,3 Diesel Saloon 90 199 A3.000
FIAT FIAT LINEA 09/09 - / 1,3 Diesel Saloon 95 199 A3.000
FIAT FIAT LINEA 06/07 - / 1,4 Petrol Saloon 77 350 A1.000
FIAT FIAT MAREA 09/96 - 05/02 1,9 Diesel Estate 75 182 A8.000
FIAT FIAT MAREA 09/96 - 06/03 1,9 Diesel Estate 100 182 A7.000,182 B9.000
FIAT FIAT MAREA 12/98 - 12/02 1,9 Diesel Estate 105 182 B4.000
FIAT FIAT MAREA 09/00 - 08/02 1,9 Diesel Estate 110 186 A6.000
FIAT FIAT MAREA 09/96 - 05/02 1,6 Petrol Estate 103 182 A4.000
FIAT FIAT MAREA 09/00 - 08/02 1,6 Petrol Estate 103 182 B6.000
FIAT FIAT MAREA 09/96 - 05/02 1,8 Petrol Estate 113 182 A2.000
FIAT FIAT MULTIPLA 04/99 - 06/10 1,9 Diesel MPV 105 182 B4.000
FIAT FIAT MULTIPLA 03/01 - 07/02 1,9 Diesel MPV 110 186 A6.000
FIAT FIAT MULTIPLA 07/02 - 06/10 1,9 Diesel MPV 115 186 A8.000
FIAT FIAT MULTIPLA 04/02 - 06/10 1,9 Diesel MPV 120 186 A9.000
FIAT FIAT MULTIPLA 05/04 - 08/05 1,6 Petrol MPV 92 182 B6.000
FIAT FIAT MULTIPLA 04/02 - 06/10 1,6 Petrol MPV 95 182 B6.000
FIAT FIAT MULTIPLA 04/99 - 06/10 1,6 Petrol MPV 103 182 A4.000
FIAT FIAT MULTIPLA 09/00 - 06/10 1,6 Petrol MPV 103 182 B6.000
FIAT FIAT MULTIPLA 04/99 - 06/10 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 95 186 A3.000
FIAT FIAT MULTIPLA 10/01 - 06/10 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 103 182 B6.000
FIAT FIAT MULTIPLA 04/99 - 06/10 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 103 186 A4.000
FIAT FIAT MULTIPLA 11/08 - 06/10 1,6 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 105 182 B6.000
FIAT FIAT MULTIPLA 10/01 - 06/10 1,6 Petrol/Liquified Petroleum Gas (LPG) MPV 103 182 B6.000
FIAT FIAT PALIO 04/96 - 09/02 1,7 Diesel Hatchback 57 176 B3.000
FIAT FIAT PALIO 03/01 - / 1,9 Diesel Estate 63 223 A6.000
FIAT FIAT PALIO 10/02 - 01/12 1,7 Diesel Hatchback 69 176 A3.000
FIAT FIAT PALIO 04/96 - 03/01 1,7 Diesel Estate 70 176 A3.000
FIAT FIAT PALIO 09/01 - / 1,7 Diesel Hatchback 72 176 A3.000,176 A5.000
FIAT FIAT PALIO 09/01 - / 1,9 Diesel Estate 80 188 A2.000
FIAT FIAT PALIO 07/97 - 10/03 1,1 Petrol Hatchback 54 178 B9.033
FIAT FIAT PALIO 07/97 - 10/04 1,2 Petrol Estate 60 178 C4.066,188 A4.000
FIAT FIAT PALIO 07/97 - 08/02 1,2 Petrol Hatchback 60 178 B7.045,178 C4.066,188 A4.000
FIAT FIAT PALIO 04/96 - 10/03 1,0 Petrol Hatchback 61 178 A1.000,178 A3.011
FIAT FIAT PALIO 06/99 - 10/02 1,2 Petrol Estate 68 178 E2.000
FIAT FIAT PALIO 06/99 - 10/00 1,2 Petrol Hatchback 68 178 E2.000
FIAT FIAT PALIO 07/97 - 08/01 1,4 Petrol Estate 69 178 B2.000
FIAT FIAT PALIO 04/96 - 02/01 1,2 Petrol Estate 73 178 B5.000
FIAT FIAT PALIO 06/98 - / 1,2 Petrol Hatchback 73 176 A8.000,178 B5.000,178 E2.000
FIAT FIAT PALIO 04/96 - 10/03 1,0 Petrol Hatchback 76 178 A1.000
FIAT FIAT PALIO 09/01 - / 1,2 Petrol Estate 80 178 D6.011,188 A5.000
FIAT FIAT PALIO 03/00 - 01/12 1,2 Petrol Hatchback 80 178 D6.011
FIAT FIAT PALIO 02/02 - / 1,5 Petrol Estate 84 178 E5.022
FIAT FIAT PALIO 06/04 - / 1,5 Petrol Hatchback 84 178 E5.022
FIAT FIAT PALIO 10/02 - 10/04 1,4 Petrol Hatchback 86 350 A1.000
FIAT FIAT PALIO 06/96 - 02/01 1,6 Petrol Estate 100 178 B3.000
FIAT FIAT PALIO 02/01 - 01/12 1,6 Petrol Estate 103 182 B6.000
FIAT FIAT QUBO 02/08 - / 1,3 Diesel MPV 75 199 A2.000,199 A9.000
FIAT FIAT QUBO 03/15 - / 1,3 Diesel MPV 80 225 A2.000
FIAT FIAT QUBO 07/10 - / 1,3 Diesel MPV 95 199 B1.000
FIAT FIAT QUBO 02/08 - / 1,4 Petrol MPV 73 KFT,KFV
FIAT FIAT QUBO 10/09 - / 1,4 Petrol MPV 78 350 A1.000
FIAT FIAT QUBO 10/09 - / 1,4 Petrol/Compressed Natural Gas (CNG) MPV 78 350 A1.000
FIAT FIAT SIENA 09/01 - 12/09 1,2 Petrol Saloon 80 188 A5.000
FIAT FIAT STRADA 12/00 - / 1,9 Diesel Pickup 63 223 A6.000
FIAT FIAT STRADA 06/99 - 12/06 1,7 Diesel Pickup 69 176 A3.000
FIAT FIAT STRADA 04/03 - / 1,9 Diesel Pickup 80 188 A2.000
FIAT FIAT STRADA 05/06 - / 1,3 Diesel Pickup 85 223 A9.000
FIAT FIAT STRADA 10/10 - / 1,3 Diesel Pickup 95 199 B1.000
FIAT FIAT STRADA 04/03 - / 1,2 Petrol Pickup 60 188 A4.000
FIAT FIAT STRADA 06/99 - 12/06 1,2 Petrol Pickup 73 178 B5.000
FIAT FIAT STRADA 11/05 - / 1,2 Petrol Pickup 82 178 B7.045
FIAT FIAT TEMPRA 07/91 - 08/96 1,9 Diesel Estate 65 149 A1.000,160 A7.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/92 - 06/93 1,9 Diesel Estate 80 160 B6.046
FIAT FIAT TEMPRA 07/92 - 08/96 1,9 Diesel Saloon 80 160 B6.046
FIAT FIAT TEMPRA 07/91 - 02/95 1,9 Diesel Estate 90 160 A6.000,160 D1.000
FIAT FIAT TEMPRA 05/90 - 08/96 1,9 Diesel Saloon 90 160 A6.000,160 D1.000
FIAT FIAT TEMPRA 10/92 - 08/96 1,4 Petrol Estate 69 159 A2.000,160 A1.046,836 A4.000
FIAT FIAT TEMPRA 04/90 - 08/96 1,4 Petrol Saloon 69 159 A2.000,160 A1.046,836 A4.000
FIAT FIAT TEMPRA 04/90 - 07/96 1,6 Petrol Saloon 69 159 A3.048
FIAT FIAT TEMPRA 10/92 - 08/96 1,6 Petrol Estate 75 159 A3.048,835 C1.000
FIAT FIAT TEMPRA 06/92 - 08/96 1,6 Petrol Saloon 75 159 A3.048,835 C1.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/91 - 08/96 1,4 Petrol Estate 78 159 A2.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/91 - 08/96 1,4 Petrol Saloon 78 159 A2.000
FIAT FIAT TEMPRA 10/90 - 08/96 1,6 Petrol Estate 78 159 A3.046,835 C1.000
FIAT FIAT TEMPRA 06/90 - 07/92 1,6 Petrol Saloon 78 159 A3.046
FIAT FIAT TEMPRA 12/90 - 04/93 1,6 Petrol Estate 86 159 A3.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/90 - 04/94 1,6 Petrol Saloon 86 159 A3.000,159 B9.000
FIAT FIAT TEMPRA 06/94 - 08/96 1,6 Petrol Saloon 87 159 B9.000
FIAT FIAT TEMPRA 06/94 - 08/96 1,6 Petrol Estate 90 159 B9.000
FIAT FIAT TEMPRA 06/94 - 08/96 1,6 Petrol Saloon 90 159 B9.000
FIAT FIAT TEMPRA 09/93 - 08/96 1,8 Petrol Estate 90 835 C4.000
FIAT FIAT TEMPRA 09/93 - 08/96 1,8 Petrol Saloon 90 835 C4.000
FIAT FIAT TEMPRA 10/94 - 08/96 1,8 Petrol Estate 101 836 A5.000
FIAT FIAT TEMPRA 10/94 - 08/96 1,8 Petrol Saloon 101 836 A5.000
FIAT FIAT TEMPRA 09/93 - 08/96 1,8 Petrol Estate 103 835 C2.000
FIAT FIAT TEMPRA 09/93 - 08/96 1,8 Petrol Saloon 103 835 C2.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/92 - 12/93 1,8 Petrol Estate 105 159 A4.046
FIAT FIAT TEMPRA 03/92 - 08/96 1,8 Petrol Saloon 105 159 A4.046
FIAT FIAT TEMPRA 03/90 - 08/96 1,8 Petrol Estate 110 159 A4.000
FIAT FIAT TEMPRA 03/90 - 08/96 1,8 Petrol Saloon 110 159 A4.000
FIAT FIAT TIPO 03/92 - 06/93 1,9 Diesel Hatchback 80 160 B6.046
FIAT FIAT TIPO 09/90 - 04/95 1,9 Diesel Hatchback 90 160 A6.000,160 A6.046,160 D1.000
FIAT FIAT TIPO 10/92 - 04/95 1,6 Petrol Hatchback 75 159 A3.048,835 C1.000
FIAT FIAT TIPO 03/93 - 10/95 1,6 Petrol Hatchback 76 159 A3.046,159 A3.048,835 C1.000
FIAT FIAT TIPO 07/90 - 01/93 1,6 Petrol Hatchback 78 159 A3.046
FIAT FIAT TIPO 03/88 - 10/92 1,6 Petrol Hatchback 79 160 A2.000
FIAT FIAT TIPO 01/88 - 10/91 1,6 Petrol Hatchback 83 160 A2.000
FIAT FIAT TIPO 02/88 - 05/91 1,6 Petrol Hatchback 90 149 C2.046
FIAT FIAT TIPO 05/89 - 10/95 1,6 Petrol Hatchback 90 159 A3.000
FIAT FIAT TIPO 09/93 - 04/95 1,8 Petrol Hatchback 90 835 C4.000
FIAT FIAT TIPO 03/93 - 04/95 1,8 Petrol Hatchback 97 836 A5.000
FIAT FIAT TIPO 10/94 - 10/95 1,8 Petrol Hatchback 101 159 A4.000,836 A5.000
FIAT FIAT TIPO 04/93 - 04/95 1,8 Petrol Hatchback 103 835 C2.000
FIAT FIAT TIPO 10/90 - 06/93 1,8 Petrol Hatchback 105 159 A4.046
FIAT FIAT TIPO 10/90 - 06/93 1,8 Petrol Hatchback 110 159 A4.000
FIAT FIAT TIPO 11/89 - 06/92 1,8 Petrol Hatchback 136 160 A5.000
LANCIA LANCIA MUSA 09/06 - 09/12 1,3 Diesel MPV 90 199 A3.000
LANCIA LANCIA MUSA 03/09 - 09/12 1,3 Diesel MPV 95 199 B1.000
LANCIA LANCIA MUSA 10/04 - 09/12 1,9 Diesel MPV 101 188 B2.000
ATE
CPP
FAG
Gti
HJS
INA
JWL
LUK
OJD
SSI
TMI
TRW
Ram
Ram
Ram